Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Kredyt dla osoby chorej psychicznie10 Października 2007

  sytuacji i widzieć istniejącego zagrożenia. Czy banki mogą dawać pożyczki osobom niepełnosprawnym, jeżeli widzą, że osoba ta jest chora? Czy banki mogą dać pożyczki osobie, jeżeli splata (...)

 • Umowa między członkiem zarządu a spółką z o.o.25 Lipca 2007

  , umowy kredytu, pożyczki, poręczenia lub innej podobnej umowy z członkiem zarządu, rady nadzorczej, komisji rewizyjnej, prokurentem, likwidatorem albo na rzecz którejkolwiek z tych osób (...)

 • Zmiana osoby dłużnika - przejęcie długu30 Grudnia 2003

  małżeństwo A ma roszczenie o zwrot pożyczki od małżeństwa B. W takim przypadku małżeństwo A może wystąpić na drogę sądową przeciwko małżeństwu B z powództwem o zwrot pożyczki. (...)

 • Podział akcji pracowniczych przy podziale majątku12 Września 2007

  zawarta przez jednego z małżonków bez wymaganej zgody drugiego, zależy od potwierdzenia umowy przez drugiego małżonka. Druga strona umowy (w tym przypadku umowy darowizny) może wyznaczyć (...)

 • Skutki niezapłacenia PCC30 Sierpnia 2006

  cywilnoprawnej – umowy pożyczki, nie jest natomiast okolicznością, która mogłaby powodować nieważność samej umowy. wykroczenie skarbowe, przestępstwo skarbowe, grzywna, (...)

 • Pożyczka dla spółki z o.o.6 Sierpnia 2010

  same i w takiej samej ilości. Natomiast istnieje możliwość ustanowienia tzw. zabezpieczenia zwrotu pożyczki. Określenie zabezpieczenia zwrotu pożyczki nie jest elementem istotnym umowy (...)

 • Kara umowna w umowie pożyczki21 Kwietnia 2010

  ważna i będzie można jej dochodzić przed sądem. kara umowna, świadczenie pieniężne, umowa pożyczki, niewykonanie zobowiązania, zapłata kary umownej

 • Umowa pożyczki - zabezpieczenie5 Października 2006

  umów pożyczki znajdujących się na naszych stronach: Wzór umowy pożyczki, Umowa pożyczki. Udzielając pożyczki, należy uzyskać dokument potwierdzający przekazanie (...)

 • Stwierdzenie nieważności umów kredytowych żony12 Grudnia 2006

  . Wniosłem do Sądu Okręgowego powództwo przeciwko małżonce o ustalenie nieważności umów kredytowych, ponieważ umowy pożyczki były czynnościami przekraczającą zwykły zarząd. Jednocześnie (...)

 • Sposób zabezpieczenia umowy pożyczki17 Października 2003

  rozwiązać? Umowa pożyczki, której wartość przewyższa 500 zł powinna być zawarta na piśmie. Umowa taka powinna zawierać dokładane dane pożyczkodawcy i pożyczkobiorcy, sumę pożyczki, (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Jak długo w BIK

  Wzięłam kredyt w SKOKu dla znajomych, nie spłacili 3 ostatnich rat ( w sumie 380 zł)- spłaciłam je sama ale znalazłam się nawindykacji i "czrnej (...)

 • Skarga pauliańska - czy jest szansa wygrania?

  Dłużnik jest mi winien ponad 20 tysięcy zł. Jest wyrok z klauzulą wykonalności ale komornik nic nie może zrobić bo dłużnik nie ma majątku (rozdzielczość (...)

 • Mieszkanie komunalne po śmierci najemcy i stały meldunek

  Mam stały meldunek (od niedawna) w mieszkaniu komunalnym,w którym głownym najemcą jest moja babcia. czy administacja ma prawo wysiedlić mnie po śmierci (...)

 • brak splaty pozyczki i nie otrzymanie umowy spolki

  Witam wszystkich, temat jest dosyc obszerny ale staralem sie wiekszosc strescic, mam nadzieje, ze jestem w odpowiednim dziale . W dzisiejszych rolach (...)

 • Pożyczka prywatna

  Jakiś czas temu brakowało mi pięniędzy i uzyskałam je w formie pożyczki prywatnej. Czy będę musiała płacić jakiś podatek od tego lub osoba (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane