Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Egzekucja roszczenia a skarga kasacyjna22 Lutego 2006

  wykonane, grozi Panu niepowetowana szkoda. Należy zwrócić uwagę, że uwzględnienie wniosku zależy od decyzji sądu. Jeżeli wniosek taki uzwględniony to powód, albo w ogóle nie będzie mógł prowadzić (...)

 • Przesłanki kwalifikujące czyn zabroniony jako oszustwo20 Kwietnia 2011

  , materialne, szkoda, majątek, niepowetowana, oszustwo, skutek, pokrzywdzony, roszczenie, interesy, rzeczowe, korzyści, uszczerbek, utrata

 • Skutek uwzględnienia skargi kasacyjnej26 Października 2007

  postępowania cywilnego, wedle którego w razie wniesienia skargi kasacyjnej, gdyby na skutek wykonania orzeczenia stronie mogła być wyrządzona niepowetowana szkoda, sąd drugiej instancji może (...)

 • Zażalenie na odmowę wstrzymania wykonania wyroku30 Stycznia 2007

  postępowania nie tamuje wykonania zaskarżonego wyroku. W razie uprawdopodobnienia, że skarżącemu grozi niepowetowana szkoda, sąd może na wniosek strony wstrzymać wykonane wyrok, chyba, że strona (...)

 • Wstrzymanie wykonania wyroku a egzekucja15 Listopada 2006

  sytuacja, w której to na skutek wykonania orzeczenia stronie mogła być wyrządzona niepowetowana szkoda. Dłużnik składając wniosek musi uzasadnić swoje stwierdzenie zawarte we wniosku. Jeżeli pozwany (...)

 • Nadanie wyrokowi natychmiastowej wykonalności23 Sierpnia 2006

  powoda na szkodę. Natychmiastowa wykonalność nie będzie orzeczona nawet za zabezpieczeniem, jeżeli wskutek wykonania wyroku mogłaby wyniknąć dla pozwanego niepowetowana szkoda. W postępowaniu odrębnym

 • Wniosek o wznowienie postępowania24 Kwietnia 2006

  wniesienie skargi o wznowienie nie tamuje wykonania zaskarżonego wyroku. W razie uprawdopodobnienia, że skarżącemu grozi niepowetowana szkoda, sąd może na wniosek strony wstrzymać wykonanie wyroku, (...)

 • Wniesienie kasacji a wykonalność wyroku12 Lipca 2005

  . 388 kodeksu postępowania cywilnego stanowiąc, że w razie wniesienia skargi kasacyjnej, gdyby na skutek wykonania orzeczenia stronie mogła być wyrządzona niepowetowana szkoda, sąd drugiej instancji

 • Wznowienie a wstrzymanie wykonania wyroku5 Stycznia 2005

  razie uprawdopodobnienia, że skarżącemu grozi niepowetowana szkoda, sąd może na wniosek strony wstrzymać wykonanie wyroku, chyba że strona przeciwna złoży odpowiednie zabezpieczenie. Postanowienie (...)

 • Odzyskanie zaległego wynagrodzenia23 Listopada 2004

  pozwanego niepowetowana szkoda. W granicach, w jakich sąd nadaje rygor natychmiastowej wykonalności wyrokowi zasądzającemu należności ze stosunku pracy nie może być zarządzone zabezpieczenie. Co (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane