Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Jak przygotować się do zakupu mieszkania z licytacji komorniczej? 23 Kwietnia 2015

  uczestniczyć w postępowaniu w charakterze dłużnika. W każdym razie czynności egzekucyjne są ważne tak w stosunku do dłużnika, jak i w stosunku do nabywcy. § 2. (...)

 • Jak zabezpieczyć się przed długami ojca? 27 Maja 2015

  spadkobiercy będą zobowiązani do spłaty długów po zmarłym zależna jest od tego, w jakiej części odziedziczą po nim spadek. W razie braku pozostawionego testamentu w (...)

 • Zachowania spełniające znamiona wykroczenia zakłócenia porządku publicznego22 Sierpnia 2011

  nieoznaczonych osób, a jego zakłóceniem będzie zachowanie, które jest w stanie tę równowagę naruszyć. Zakłóceniem będzie naruszenie normalnego toku (...)

 • Mąż nie chce się ze mną dzielić pieniędzmi z utargu. 27 Lipca 2015

  małżonkowie mają równe udziały w majątku wspólnym.  §2.Jednakże z ważnych powodów każdy z małżonków może żądać, ażeby ustalenie udziałów (...)

 • Koszty zastępstwa dla radcy prawnego 8 Listopada 2008

  odchodzi w tym roku na emeryturę. Czy w świetle aktualnego brzmienia art. 22(4) ust 2 radca prawny ma prawo domagać się w takiej sytuacji wypłaty wynagrodzenia przewidzianego w (...)

 • Mąż nie che się ze mną dzielić pieniędzmi z utargu. 21 Sierpnia 2015

  małżonkowie mają równe udziały w majątku wspólnym. §2.Jednakże z ważnych powodów każdy z małżonków może żądać, ażeby ustalenie udziałów (...)

 • Uprawnienia policjantów24 Listopada 2004

  U mnie w domu odbyła się awantura ze wspólnikiem z firmy. Było bardzo głośno, a ponieważ były to godziny nocne po 24.00, sąsiadka wezwała policję do awantury w domu. W międzyczasie (...)

 • Rozpytywanie sąsiadów przez Policję16 Sierpnia 2007

  tego postępowania i ewentualnych jego czynności np. dowodowych. Policja może zatem dokonać tzw. rozpytań w ramach działań operacyjnych - w tym i w toku prowadzonego już postępowania (...)

 • Nieprawidłowe protokołowanie6 Lutego 2009

  protokół rozprawy, po której zamknięciu nastąpiło wydanie wyroku - dopóki akta sprawy znajdują się w sądzie. Od zarządzenia przewodniczącego strony mogą odwołać się (...)

 • Portal żąda zapłaty za umieszczenie ogłoszenia na ich stronie. 15 Czerwca 2015

  wtedy, gdy druga strona mogła się z łatwością dowiedzieć o jego treści. Nie dotyczy to jednak umów zawieranych z udziałem konsumentów, z wyjątkiem umów powszechnie (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • nieletni pod wpływem alkoholu w szkole

  Witam. Pisze pod wpływem informacji od mojej koleżanki która jest nauczycielką w jednej z małopolskich szkół. Co może zrobić nauczyciel kiedy (...)

 • Ubezwłasnowolnienie

  Mam problem - moja siostra jest anorektyczką i alkoholiczką (choć to podobno niemożliwe). Nie chce poddać się żadnej formie leczenia. Jest to osoba (...)

 • jak uzyskać alimenty od ojca dziecka który pracuje w UK

  Jestem matką jedenasto-miesięcznego dziecka, które urodziłam w Polsce. Po pół roku od narodzin przeniosłyśmy się do jej ojca, który mieszka i (...)

 • Zniesławienie

  Problem jest następujący, notorycznie od kilku lat ja i moja najbliższa rodzina jesteśmy przy świadkach, znieważani, wyzywani od dziwek, kurew,alfonsów (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane