Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Termin i uzasadnienie do korekty faktury VAT13 Lutego 2006

  dokonane w dowolnym momencie, w którym nie nastąpiło jeszcze przedawnienie zobowiązania podatkowego. Z uwagi jednak na rozliczenie podatku należnego istotne będzie natomiast (...)

 • Przedawnienie a postępowanie karne29 Kwietnia 2010

  mnie wszczęto postępowanie o przestępstwo karno skarbowe i w związku z tym nie przedawnia sie dochodowy za 2003 r. i VAT za 2004 r. Dodam jeszcze, że do marca tego roku nawet nie (...)

 • Doręczanie pism sądowych osobie upoważnionej12 Stycznia 2007

  . W takiej sytuacji poczta nie może odmówić wydania przesyłki sądowej. Powyższe przepisy nie zmieniły się w ostatnim czasie, być może są po prostu bardziej rygorystycznie przestrzegane (...)

 • Rozliczanie diet zagranicznych5 Września 2007

  wysokość diet czy mogę ubiegać się o wyrównanie? W 2002 roku otrzymałam wypowiedzenie z przyczyn leżących po stronie pracodawcy po czym w 2004 zostałam ponownie zatrudniona, a w 2006 (...)

 • Rozliczenie kosztów samochodu28 Stycznia 2010

  fizycznych.Zgodnie z tym przepisem nie uważa się za koszty uzyskania przychodów poniesionych wydatków zaliczonych do kosztów uzyskania przychodów, z zastrzeżeniem (...)

 • Informowanie US o następnej umowie najmu9 Czerwca 2009

  prywatnego, tylko po prostu sumować wszystkie przychody z tytułu najmu i po prostu opłacać zaliczki w takiej wysokości, w jakiej sie należą od całości przychodów z najmu, (...)

 • Rozliczenie zaliczek w umowie zlecenia14 Maja 2002

  umowy cywilnoprawnej, umowy zlecenia, zgodnie z art. 118 k.c., dla roszczeń związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej (a taki charakter będą miały roszczenia Funduszu Emerytalnego) (...)

 • Podatek dochodowy od umowy zlecenia6 Września 2005

  ? koszt uzyskania przychodu (uzyskane przychody niez tytułu korzystania z praw autorskich i praw pokrewnych lub rozporządzania tymi prawami): 1000 zł * 20%= 200 zł Podstawa opodatkowania: (...)

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)

 • nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

  Mam problem dotyczący konkretnie firmy kruk. Ponieważ mam zadłużenie (idea) z 2001 roku które przejeła firma windykacyjna (które już się przedawniło (...)

 • Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

  Witam! Poszukuję pilnie informacji na następujący temat. Wynajmowałem mieszkanie - jak się okazało właścicielka nie odprowadzała za nie podatku (...)

 • Presco atakuje!!! co robić?

  Witam, dostałem pismo od firmy PRESCO - "Ostateczne wezwanie do zapłaty", bo jak tego nie zrobię to 26.07.04 sprawa bedzie w sądzie" (...)

 • Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

  Witam.mam znajomą ktyóra prosiła mnie o poszukiwanie informacji na temat możliwości pozwania pracodawcy - pracowała bez umowy i została oskarżona (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane