Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Zerwanie umowy z operatorem sieci komórkowej21 Listopada 2007

  całkowitym wyłączeniem numeru i dochodzeniem roszczeń związanych z karą za zerwanie umowy. W wyznaczonym terminie mąż (pomyłkowo) uregulował tylko część płatności, po (...)

 • Skutki zwłoki w wykonaniu umowy wzajemnej24 Lutego 2009

  płatnością? Czy możliwe jest rozwiązanie umowy w trybie natychmiastowym? Na podstawie opisu stanu faktycznego przyjmujemy, że umowa, której dotyczy pytanie, łączy w sobie elementy umowy (...)

 • Niedozwolone klauzule umowne2 Lipca 2002

  zawarcia lub wykonania umowy. A zatem w takiej sytuacji możnaby wykazać, że to postanowienie nie weszło do umowy i tym samym nie wiąże, i tym samym "zerwanie" umowy nie skutkuje (...)

 • Odpowiedzialność spadkowa obdarowanego15 Stycznia 2004

  matką, co przecież stanowi moralny obowiązek dziecka. Jednak stwierdzenie nieważności umowy z tego powodu, iż jest ona sprzeczna z zasadami współżycia społecznego należy do sądu (...)

 • Wysokość kary umownej15 Grudnia 2005

  znamy mechanizmów ustalenia kary umownej za zerwanie umowy zawartej na czas określony. Jeśli umowa zawierana jest np. na okres 2 lat, a klient zrywa ją po 6 miesiącach (abonament (...)

 • Rozwiązanie umowy z powodu nieobecności 26 Listopada 2008

  jako przyczynę: nieusprawiedliwiona nieobecność pracownika w firmie od dnia..... po dzień dzisiejszy. Niektórzy pracownicy wzięli po zjeździe z budowy urlop wypoczynkowy. Od zjazdu do (...)

 • Ustalenie danych osobowych strony umowy17 Grudnia 2004

  Jakiś czas temu zamówiłem sobie Internet u pewnej firmy w O. Przyszedłem tam do firmy, złożyłem zamówienie i po 2 dniach przyszło 2 panów którzy załączyli mi internet. Ci (...)

 • Porzucenie pracy przez pracownika22 Marca 2004

  , wynagrodzenie za czas choroby, wolne dni na poszukiwanie pracy itd. należą się temu pracownikowi? Przyjmując, że rozwiążę z nim umowę o pracę zgodnie z art. 52 kp (przyczyna - porzucenie (...)

 • Wynagrodzenie chorobowe po ustaniu zatrudnienia8 Marca 2006

  W styczniu złożyłem wypowiedzenie (okres wypowiedzenia 2 tygodnie). Po dwóch dniach zachorowałem - okres zwolnienia 25 dni (termin zakończenia choroby - po zakończeniu pracy). (...)

 • Uprawnienia Policji w sprawach o wykroczenia14 Grudnia 2004

  uprzedniego podania imienia nazwiska i stopnia służbowego)? 2. Czy zachowanie oficera dyżurnego z Pruszkowa było właściwe z punktu widzenia statusu Policji jako organu mającego służyć (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

  Mam problem dotyczący konkretnie firmy kruk. Ponieważ mam zadłużenie (idea) z 2001 roku które przejeła firma windykacyjna (które już się przedawniło (...)

 • Szukam pomocy - zadluzenie

  Witam , firma netia domaga sie odemnie zaplaty za faktury na kwote 7300 zl , faktury sa z okresu listopad 2001 - kwiecien 2002 , uzyskali nakaz zaplaty (...)

 • Unieważnienie małżeństwa Kościelnego

  Prosze o pomoc.Mam 25 lat i od 2 lat jestem po rozwodzie cywilnym.Teraz chcialabym rowodu Koscielnego.Prosze mi pomoc bo nie wiem od czego mam zacząc.Bylam (...)

 • Reklamacja butow - odmowa

  Witam, Dwa tygodnie temu zareklamowalam buty sportowe Reebok. Powodem Bylo odklejanie sie podeszwy w obu butach i pekniecie na szwach w jednym. Reklamacja (...)

 • Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

  Sprawa wyglada następująco,w maju tego roku idea zerwała ze mna umowę,za niepłacenie rachunków za 2 telefony.W lipcu zaczęła wypisywac do mnie (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane