Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Nienaprawienie szkody a zarządzenie wykonania kary31 Stycznia 2007

  Sąd w wydanym wyroku zobowiązał mnie do naprawienia szkody na rzecz poszkodowanego w terminie 1 roku od daty uprawomocnienia się wyroku. Termin naprawienia szkody mija (...)

 • restytucja szkód, odszkodowanie28 Czerwca 2011

  szkody odpowiedniej renty.  § 3. Jeżeli w chwili wydania wyroku szkody nie da się dokładnie ustalić, poszkodowanemu może być przyznana renta tymczasowa.    Art. (...)

 • Odpowiedzialność za zalanie mieszkania6 Września 2004

  wynikła. W powyższych granicach, w braku odmiennego przepisu ustawy lub postanowienia umowy, naprawienie szkody obejmuje straty, które poszkodowany poniósł, oraz korzyści, które (...)

 • Zapłata przez osobę trzecią12 Września 2006

  punktu widzenia prawa cywilnego, jak i karnego. W takim (ale tylko w takim) przypadku nie będzie więc podstaw np. do zarządzenia wykonania zawieszonej wcześniej kary. naprawienie szkody, (...)

 • Nie naprawienie szkody a odwieszenie wyroku19 Września 2006

  terminie? Zgodnie z kodeksem karnym zawieszając wykonanie kary, sąd może zobowiązać skazanego do naprawienia szkody w całości lub w części, chyba że orzekł środek karny w (...)

 • Naprawienie szkody w postępowaniu karnym15 Stycznia 2007

  do zakończenia pierwszego przesłuchania pokrzywdzonego na rozprawie głównej złożyć wniosek, o którym mowa w art. 46 § 1 Kodeksu karnego. Zatem wniosek o naprawienie szkody w (...)

 • Naprawienie szkody w postępowaniu karnym16 Października 2006

  5 lat oraz naprawienia szkody w ciągu 5 lat po uprawomocnieniu się wyroku. Otrzymałem też zawiadomienie o terminie posiedzenia sądu w przedmiocie wydania wyroku w (...)

 • Naruszenie obowiązków w okresie próby8 Czerwca 2005

  zawieszono nie uiści kwoty w postaci naprawienia szkody, to tym samym nie wykonał nałożonego na niego środka w postaci naprawienia szkody. Sąd w takim przypadku może podjąć (...)

 • Jak odwołać prezesa ze stanowiska?11 Maja 2015

  naprawienie szkody wyrządzonej spółce. Roszczenie o naprawienie szkody przedawnia się z upływem trzech lat od dnia, w którym spółka dowiedziała się (...)

 • Naprawienie szkody a powództwo cywilne14 Lipca 2008

  obowiązek naprawienia szkody wyrządzonej przestępstwem, jaki sąd nakłada zawieszając wykonanie wymierzonej kary pozbawienia wolności, obejmuje naprawienie tej szkody (w całości (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)

 • Oszustwo na tablica.pl

  Witam serdecznie. Postaram sie omówić problem, i bym prosiła o pomoc. 23 wrz 2012r. znalazłam ogłoszenie na tablica.pl, w którym był do zakupienia (...)

 • Proszę o fachową opinię - interpretacja przepisu 72 § 1 i 2 KK

  Bardzo proszę o pomoc w zinterpretowaniu art 72 § 1 i 2 KK, szczegółowo opisanego na waszej stronie : http://e-prawnik.pl/domowy/prawo-karne/wyrok/artykuly/kiedy-moze-nastapic-warunkowe-umorzenie-postepowania-karnego.html Pytanie (...)

 • Nielegalne oprogramowanie

  Jestem włascicielką kawiarenki internetowej. Parę tygodni temu miałam rewizję przeprowadzoną przez policję. Zatrzymano jeden twardy dysk i 20 płyt. (...)

 • Podrobiona legitymacja

  Co grozi, i co najlepiej robić gdy konduktror PKP złapie Cię z podrobioną legitymacją studencką? W dodatku zabiera legitkę i po dwóch miesiącach (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane