Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Jak uwolnić się od zakazu konkurencji? 8 Lipca 2015

  i zgody pracownika. Nieokreślenie jaki zakres działalności pracodawcy jest wiążący dla pracownika i jakim wykazem ma się on kierować jest ewidentnym mankamentem umowy i może prowadzić do (...)

 • Pracodawca zwolnił mnie ze względu na likwidację stanowiska.24 Sierpnia 2015

  ;cenia 7-dniowego terminu, taka czynność będzie możliwa, jeżeli odwołanie nie zostało wniesione w terminie bez winy pracownika. Brak winy pracownika tłumaczy się następująco:   W (...)

 • Fałszywe oskarżenia7 Listopada 2007

  ? Czy policjant może mnie teraz oskarżyć, że ja jego podałem do prokuratury? Nagrywanie czyichś wypowiedzi bez wiedzy i zgody osoby, od której te wypowiedzi pochodzą, budzi kontrowersje. (...)

 • Pozostawienie podania bez rozpoznania24 Marca 2007

  mają znaczenie dla rozstrzygnięcia o przyznaniu lub wysokości świadczeń z pomocy społecznej. Jeśli zatem wnioskodawca nie złożył oświadczenia (tj. ani nie odmówił jego złożenia ale też go (...)

 • Zabranie komputera pracodawcy do domu pracownika24 Lutego 2011

  ; 1 pkt 1 Kodeksu pracy w powołaniu na fakt wyniesienia bez wiedzy pracodawcy i wbrew jego woli komputera z miejsca pracy oraz użytkowania go przez pracownika dla celów prywatnych. (...)

 • Karnety na basen dla pracowników29 Lipca 2005

  punktu widzenia pracownika wartość karnetu stanowi przychód ze stosunku pracy (art. 12 updof). Co do zasady wartość nieodpłatnego świadczenia na rzecz pracownika odpowiednio zwiększa jego (...)

 • Zwolnienie dyscyplinarne - art. 52 k.p.11 Sierpnia 2014

  , że możliwe jest wypowiedzenie umowy o pracę z winy pracownika. Zgodnie z wyrokiem Sądu Najwyższego z dnia 20 stycznia 2011 r., II BP 17/10, Popełnienie przez pracownika w czasie trwania umowy (...)

 • Plan urlopowy i podział urlopu4 Stycznia 2010

  Czy pracodawca ma prawo do zmiany planu urlopu pracownika i ustalenia go wg własnego uznania bez wiedzy pracownika. Dyrektor zakładu kazał zaplanować urlopy wypoczynkowe na 2010 r. (...)

 • Kontrola wykorzystywania zwolnienia lekarskiego30 Listopada 2006

  miejscu można również wskazać, że nagrywanie (filmowanie) danej osoby bez jej zgody może narazić nagrywającego w procesie cywilnym  na zarzut naruszenia jej dóbr osobistych. zwolnienie, (...)

 • Kurator spółki jako pracodawca23 Listopada 2004

  kwestię do czego jest uprawniony) kurator, jego działanie musiałoby naruszać prawa pracownika, które wynikają ze stosunku pracy lub ubezpieczenia społecznego. Na przykład, kurator (zaznaczając (...)

 • Podpisanie się czyimś nazwiskiem a zagrożenie karą7 Czerwca 2005

  mojego pracownika, że jeśli przyzna się do wszystkich zarzutów to jest możliwość uzgodnienia z Prokuratorem kary grzywny bez sprawy sądowej. Zostałam wezwana jako świadek w tejże sprawie. (...)

 • Zwrot kosztów za szkolenie8 Lutego 2012

  uzasadnionych przyczyn nie podejmie podnoszenia kwalifikacji zawodowych albo przerwie podnoszenie tych kwalifikacji, 2) z którym pracodawca rozwiąże stosunek pracy bez wypowiedzenia z jego (...)

 • ZFŚS a przetwarzanie danych osobowych24 Maja 2006

  każdorazowo wyjaśnienia, ustalenia i oceny". Zatem, dane te mogą być przetwarzane, bez konieczności wyrażania zgody przez tą osobę, gdyż przetwarzanie danych tej osoby jest niezbędne dla zrealizowania

 • Podpisywanie dokumentów na zwolnieniu lekarskim 21 Sierpnia 2008

  wtedy, gdy pracodawca, bez swojej wiedzy i zgody, uzyskał przy okazji korzyść majątkową. 2. Przejawem troski pracownika niezdolnego do pracy wskutek choroby o dobro zakładu pracy jest (...)

 • Przejęcie spółki a prawa i obowiązki pracownika28 Grudnia 2007

  działają zakładowe organizacje związkowe, dotychczasowy i nowy pracodawca informują na piśmie swoich pracowników o przewidywanym terminie przejścia zakładu pracy lub jego części na innego pracodawcę, (...)

 • Ile mogę dostać alimentów na dzieci od mojego męża? 13 Lipca 2015

  służy zaspokajaniu jego usprawiedliwionych potrzeb, przedstawić strukturę miesięcznych wydatków np. historię transakcji na swoim rachunku bankowym, z wyszczególnieniem, które wydatki

 • Urlop zdrowotny pracownika socjalnego4 Stycznia 2005

  nie udziela się go. Natomiast chęć skorzystania z innego uprawnienia, które nie pozbawia możliwości późniejszego skorzystania z urlopu zdrowotnego (np. urlop wychowawczy) jest bez znaczenia dla (...)

 • Rezygnacja członka zarządu a szkoda spółki6 Marca 2007

  zgodnie z zasadami wiedzy i doświadczenia życiowego. Odnosząc się zaś do drugiego z zadanych pytań, można wskazać co następuje. Zgodnie z art. 211 k.s.h. członek zarządu nie może bez zgody (...)

 • Prezenty gwiazdkowe dla pracowników i kontrahentów13 Grudnia 2005

  pozostałych przychodów ze stosunku pracy pracownika i podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych. Zgodnie z § 1 Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 18 grudnia (...)

 • Mobbing - nagranie wypowiedzi19 Sierpnia 2010

  nasileniem agresji. Pracodawca może powoływać się na naruszenie swoich dóbr osobistych przez pracownika, spowodowane nagraniem bez jego zgody. Można się jednak przed takim zarzutem (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane