Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Jak przygotować się do zakupu mieszkania z licytacji komorniczej? 23 Kwietnia 2015

  ile umowa nie przewiduje terminu krótszego, nawet gdy umowa została zawarta w formie pisemnej z datą pewną, a rzecz została najemcy wydana. Warunkiem, jaki potencjalny nabywca musi spełnić, (...)

 • Nabycie zajętej rzeczy w dobrej wierze16 Marca 2012

  ;dztwa, jeżeli pierwszy proces zakończyłby się dla niego pomyślnie” zajęcie, rozporządzenie, dobra wiara, nabywca

 • Sprzedaż wynajętej nieruchomości przez syndyka24 Lipca 2006

  , a zatem nie może podnosić, że zajmuje Pan lokal bez tytułu prawnego. Pozostaje jeszcze do rozwiązania kwestia, czy posiadana przez Pana umowa jest umową z datą pewną, gdyż w takiej sytuacji nabywca (...)

 • opodatkowanie podatkiem VAT usług elektronicznych28 Kwietnia 2006

  znaczenia tu fakt, czy nabywca usługi jest osobą fizyczną, czy też firmą. Bez znaczenia poza powyższym, pozostaje też to, czy nabywca usługi poda swój NIP. W przedstawionej sytuacji Państwa (...)

 • Zaległość podatkowa zbywcy nieruchomości25 Sierpnia 2008

  , nabywca nieruchomości nie będzie odpowiadał za zaległości podatkowe zbywcy na podstawie powyższego przepisu.Drugim przypadkiem, kiedy nabywca nieruchomości mógłby faktycznie odpowiadać (...)

 • zaświadczenie o niezaleganiu3 Lipca 2008

  z tytułu składek od odpowiedniego oddziału ZUS, w celu zwolnienia się od odpowiedzialności z tytułu tych zobowiązań. odpowiedzialność, zaległość podatkowa, osoba trzecia, nabywca, środki trwałe

 • Sprzedaż wierzytelności a postępowanie sądowe27 Kwietnia 2007

  prawa, objętych sporem, nie ma wpływu na dalszy bieg sprawy. Nabywca może jednak wejść na miejsce zbywcy za zezwoleniem strony przeciwnej. Zatem, w opisywanej sytuacji, nabywca może wstąpić (...)

 • Odliczenie dokonanej darowizny od podatku28 Czerwca 2004

  mieszkalnego lub lokalu mieszkalnego stanowiącego odrębną nieruchomość bądź będąc nim przeniosą własność budynku lub lokalu na rzecz zstępnych, Skarbu Państwa lub gminy, 3. nabywca nie dysponuje (...)

 • Zaległości podatkowe na nieruchomości a licytacja12 Grudnia 2005

  własności ponosi nabywca. Świadczenia publiczno-prawne nie powtarzające się nabywca ponosi tylko wtedy, gdy ich płatność przypada w dniu uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu (...)

 • Samowola dokonana przez zbywcę domu9 Lipca 2004

  udowodnienie stanu faktycznego ciąży na Panu, jako na właścicielu domu.   pozwolenie, budowa, samowola, obowiązki, sprzedaż, nabywca

 • Paragon a faktura dla firmy31 Grudnia 2006

  . 3 wskazanego wyżej rozporządzenia). W takim przypadku paragon zachowuje zatem sprzedawca (ewentualnie nabywca jest zobowiązany zwrócić sprzedawcy wcześniej otrzymany paragon) i dołącza go do kopii

 • Termin uiszczenia ceny nabycia na licytacji31 Października 2007

  zatytułowanego Sprzedaż nieruchomości w postępowaniu egzekucyjnym - licytacja licytacja, komornik, nieruchomość, nabywca, sąd, postanowienie, wezwanie, depozyt, złożenie, kredyt, termin, przedłużenie, (...)

 • Majątek dorobkowy małżeński a zgoda małżonka21 Marca 2008

  ;wSądowy podział majątku wspólnego małżonków - uwagi ogólneKsięgi wieczyste - założenie i wpis do księgi wieczystej majątek, dorobkowy, małżeństwo, małżonek, zgoda, sprzedaż, (...)

 • Obowiązek podatkowy z tytułu udzielenia pożyczki31 Lipca 2008

  , ale – zarazem (łącznie) nabywca ma siedzibę w Polsce i umowa została zawarta w Polsce. Jeśli zatem nabywca nie ma siedziby w Polsce i pieniądze w momencie zawierania umowy pożyczki byłyby (...)

 • Przeglądanie akt sprawy - postępowanie karne30 Października 2007

  niema żadnych sygnałów w tej sprawie. W sprawie była przesłuchiwana żona jak i nabywca mieszkania (nabywca - było napisane, że w charakterze świadka). Czy nabywca był stroną w postępowaniu (...)

 • Obowiązek opieki nad zbywcą nieruchomości17 Sierpnia 2007

  prawem dożywotnika do korzystania z tej nieruchomości, prawo to utrzymuje się na nieruchomości i nabywca nieruchomości ponosi odpowiedzialność osobistą i rzeczową. W takim wypadku zbywca nieruchomości

 • Definicja dnia wydania rzeczy13 Lutego 2007

  . To ja zlecam transport, ale zależnie od okoliczności, koszty transportu ponoszę ja albo nabywca. Jaki dzień należy uznać za "dzień wydania rzeczy" w kontekście przepisów art. 14 ust 1c ustawy o (...)

 • Nabycie nowego środka transportu w Unii29 Marca 2006

  pytaniu trzecim. Zgodnie z art. 82 ust. 3 ustawy z dnia 23 stycznia 2004 r. o podatku akcyzowym, w przypadku wewnątrzwspólnotowego nabycia samochodu osobowego podstawą opodatkowania jest kwota, jaką nabywca

 • VAT-marża od używanego samochodu8 Grudnia 2005

  ; nie stanowi ona jednak ceny nabycia; - kwota, jaką ma zapłacić nabywca wynosi – 7.600 zł; - VAT należny w systemie VAT-marża wynosi: (7.600 zł – 4.000 zł) x 22/122 = 3.600 zł x

 • Zaliczenie własnej wierzytelności na poczet ceny7 Lipca 2005

  znajduje pokrycie w cenie nabycia. Kodeks nie określa sposobu wykazania tego. W każdym razie ciężar dowodu obciąża nabywcę (czyli to nabywca musi wykazać, iż wierzytelność znajduje pokrycie w (...)

 • Zawarcie umowy najmu w czasie egzekucji26 Lutego 2004

  formie pisemnej i z datą pewną, a rzecz najmu została najemcy wydana. Oznacza to, że nowy właściciel nieruchomości, którym staje się nabywca tej nieruchomości w toku licytacji nie będzie mógł (...)

 • Nabycie auta obciążonego zastawem rejestrowym16 Czerwca 2006

  , rejestr zastawów, dowód rejestracyjny, brak wpisu, nabywca

 • Przejęcie budynku a prawa najemcy17 Sierpnia 2009

  , jej nabywca staje się stroną stosunku prawnego istniejącego między dotychczasowym wynajmującym a dotychczasowym najemcą (nabywca staje się zatem z mocy prawa, bez konieczności składania (...)

 • Zbycie przedmiotu dzierżawy17 Czerwca 2013

  nabywania rzeczy o istnieniu stosunku najmu, a najemca o zbyciu rzeczy przez wynajmującego. dzierżawa, umowa, zbycie, właściciel, nabywca

 • Nota korygująca11 Lutego 2010

  podatkowe - zależnie od rodzaju i stopnia omyłek - mogą kwestionować np. prawo odliczenia VAT z takich faktur. nota korygująca, nabywca, faktura VAT, odbiorca

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Agresywny nabywca.

  Moja dziewczyna ma firmę robiącą strony, portale i sklepy internetowe. Ma klienta z którym wcześniej nie podpisała umowy tylko ?na gębę? załatwiła (...)

 • skarga paulianska-nabywca

  Moj brat przepisal mi i mojemu bratu 3 ha ziemi ,wczesniej mial przepisane od rodzicow 8 ha i rodzice zobowiazali go ustnie ,ze wrazie sprzedarzy ma to (...)

 • skarga pauliańska - nabywca

  Nabyłem nieruchomość i teraz wierzyciele zbywcy "grożą mi" oddaniem sprawy do sądu - tzw skarga pauliańska. Jak mam udowodnić iż nie (...)

 • cesja wierzystelności a ogłoszenie upadłości dłużnika

  Witam, bardzo bym prosił o podpowiedź w następującej sprawie: wierzyciel dokonał cesji przysługującej mu wierzytelności na firmę windykacyjną (...)

 • Brak dostępu do drogi publicznej

  Dzień dobry, Zwracam się z takim problemem. Nadleśnictwo ogłosiło przetarg nieograniczony pisemny na sprzedaż nieruchomości leśnej, na podstawie (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane