Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Opodatkowanie finansowania nabycia mieszkania7 Czerwca 2006

  pkt 1 ustawy o PCC) i ciąży solidarnie na obu stronach umowy pożyczki (art. 4 i art. 5 ustawy o PCC). Stawka podatku wynosi 2 % kwoty pożyczki (art. 7 ust. 1 pkt 4 ustawy o PCC). Podatnicy (...)

 • Obowiązek podatkowy z tytułu udzielenia pożyczki31 Lipca 2008

  może nie zapłacić PCC w Polsce. Jak bowiem stanowi art. 1 ust. 4 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych (PCC), czynności cywilnoprawne (m.in. umowy pożyczki) podlegają PCC, jeżeli (...)

 • 20% sankcja za powołanie się na umowę pożyczki23 Października 2007

  pożyczkę udzieloną mu wiele lat temu, powstanie obowiązek podatkowy w PCC od tej pożyczki i może wystąpić konieczność zapłaty 20% podatku. Jeśli natomiast to organ podatkowy ujawnił wpływ na (...)

 • Umowa przechowania a depozyt nieprawidłowy2 Lutego 2010

  Dający do przechowania przelewa na konto Przechowującego kwotę pieniędzy, którą ten przelewa na swoje drugie konto w tym samym banku i tam przechowuje jakiś dłuższy czas. To (...)

 • Umowa pożyczki pieniężnej7 Maja 2010

  przypadków, gdy podatek jest pobierany przez płatnika. Można uniknąć konieczności zapłaty PCC od pożyczki, jeśli umowa zostałaby zawarta za granicą Polski i na moment zawarcia (...)

 • Podatek od umowy pożyczki14 Listopada 2008

  innego podatku w Polsce. Oczywiście może wystąpić dla pożyczkodawcy podatek dochodowy od uzyskanych odsetek. Może również wystąpić podatek – przykładowo podobny do polskiego (...)

 • wpłaty na konto spółki cywilnej poprzez konto prywatne wspólnika a PCC24 Lipca 2012

  cywilnej. Naszym zdaniem od tych operacji nie ma PCC. W pierwszym przypadku wspólnik jedynie przekazuje utarg spółki na konto. A w drugim przypadku nie doszło do pożyczki - ponieważ w (...)

 • PCC od umowy pożyczki14 Listopada 2008

  pieniądze zostały przelane przed zawarciem samej umowy nie powinna mieć wpływu na brak konieczności zapłaty PCC. pożyczka, umowa pożyczki, PCC, podatek od czynności cywilnoprawnych

 • Podatek od czynności cywilnoprawnych5 Lipca 2007

  podlega opodatkowaniu). Podobnie jest ze zwolnieniem podmiotowym ze względu na kwotę obrotu. Ogólnie należy wskazać, iż celem wprowadzenia powyższego wyłączenia z PCC było wyłączenie spod (...)

 • Umowy pożyczki przedsiębiorcy z osobami fizycznymi9 Kwietnia 2010

  sprawie podatku od czynności cywilnoprawnych, według ustalonego wzoru, oraz obliczyć i wpłacić podatek w terminie 14 dni od dnia powstania obowiązku podatkowego, z wyłączeniem przypadków, (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane