Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Obowiązek podatkowy z tytułu udzielenia pożyczki31 Lipca 2008

  może nie zapłacić PCC w Polsce. Jak bowiem stanowi art. 1 ust. 4 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych (PCC), czynności cywilnoprawne (m.in. umowy pożyczki) podlegają PCC, jeżeli (...)

 • Umowa przechowania a depozyt nieprawidłowy2 Lutego 2010

  Dający do przechowania przelewa na konto Przechowującego kwotę pieniędzy, którą ten przelewa na swoje drugie konto w tym samym banku i tam przechowuje jakiś dłuższy czas. To (...)

 • wpłaty na konto spółki cywilnej poprzez konto prywatne wspólnika a PCC24 Lipca 2012

  cywilnej. Naszym zdaniem od tych operacji nie ma PCC. W pierwszym przypadku wspólnik jedynie przekazuje utarg spółki na konto. A w drugim przypadku nie doszło do pożyczki - ponieważ w (...)

 • Podatek od czynności cywilnoprawnych5 Lipca 2007

  podlega opodatkowaniu). Podobnie jest ze zwolnieniem podmiotowym ze względu na kwotę obrotu. Ogólnie należy wskazać, iż celem wprowadzenia powyższego wyłączenia z PCC było wyłączenie spod (...)

 • Zamiana pożyczki na kapitał zakładowy12 Maja 2009

  czynności cywilnoprawnych (PCC), opodatkowaniu PCC podlegają zmiany umowy spółki kapitałowej polegające m.in. na podwyższeniu kapitału zakładowego z wkładów lub ze środków (...)

 • Darowizna udziałów w spółce z o.o. a podatki13 Października 2008

  wspólnikowi spółki z o.o. z żony na męża, co odzwierciedlać będzie faktyczne zaangażowanie tych osób w działalność spółki. Jakie konsekwencje podatkowe (PCC, podatek od (...)

 • Zniesienie współwłasności nieruchomości27 Października 2005

  skupuje udziały braci (po 1/3) na podstawie umowy kupna-sprzedaży: Interesuje mnie podatek dochodowy, PCC, taksa notarialna i inne koszty urzędowe II opcja: siostra przejmuje udziały braci (...)

 • Opodatkowanie sprzedaży udziałów w spółce z o.o.8 Stycznia 2007

  , jeżeli ich przedmiotem są rzeczy znajdujące się na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej lub prawa majątkowe wykonywane na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej." Udziały w polskiej spółce (...)

 • Sprzedaż używanego samochodu cudzoziemcowi11 Kwietnia 2006

  wziął na siebie sprzedający (oczywiście może kwotą podatku obciążyć kupującego, np. doliczając ją do ceny auta). Zgodnie z art. 12 ust. 1 pkt 2 ustawy organem podatkowym właściwym miejscowo (...)

 • Prywatne pieniądze w firmie20 Października 2009

  Jesteśmy spółką cywilną (3-osobową) opodatkowaną na zasadach ogólnych - podatek liniowy. Każdy z nas ma swoje konto bankowe osobiste prywatne i chce ze swojego konta przelać pieniądze (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane