Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • VAT przy transakcji łańcuchowej30 Maja 2007

  kraju (art. 22 ust. 1 pkt 1 ustawy o VAT), to dostawa ta nie będzie podlegała opodatkowaniu w świetle ustawy o VAT. Dla tej dostawy nie powstanie więc obowiązek podatkowy w podatku VAT (...)

 • Nabycie nowego środka transportu w Unii29 Marca 2006

  o zwrot podatku VAT? Jeśli należy mi się zwrot z Litwy, to powstaje sytuacja, iż mam w kraju naliczony podatek od zawyżonej wartości auta, ponieważ dostałem zwrot. Czy wówczas (...)

 • VAT na towary z Chin9 Marca 2007

  . 2 ustawy o VAT." Ponadto, na podstawie art. 5 ust. 1 ustawy o VAT opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług podlega również eksport towarów oraz wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów. (...)

 • Zwrot VAT przy braku sprzedaży5 Października 2008

  zakupy z marca 2007 r., skoro w grudniu 2007 r. i kolejnych miesiącach pojawiła się sprzedaż opodatkowana VAT? Czy zwrot VAT przez US może się przedawnić? Czy Spółka powinna upomnieć (...)

 • Refakturowanie usług pocztowych18 Lipca 2008

  (VAT) przewiduje dwa rodzaje zwolnień podatkowych: podmiotowe i przedmiotowe. Ze zwolnienia podmiotowego mogą korzystać określone podmioty, ze względu na swój status lub ze względu na (...)

 • Wstrzymanie zwrotu VAT po kontroli31 Sierpnia 2011

  usług (VAT) zwrot różnicy podatku co do zasady następuje w terminie 60 dni od dnia złożenia rozliczenia przez podatnika na rachunek bankowy podatnika w banku mającym siedzibę (...)

 • VAT a dostawa rosyjskiemu odbiorcy16 Marca 2009

  rosyjska i otwiera ją na Litwie. Jaką fakturę, z jaką stawką VAT należy wystawić na firmę rosyjską? W przedstawionym stanie faktycznym mamy do czynienia z tzw. transakcją łańcuchową, (...)

 • Zwrot VAT i ulgi podatkowe przy zakupie mieszkania29 Grudnia 2005

  : Jak odzyskać VAT za materiały budowlane?   zwrot VAT, ulgi podatkowe przy zakupie mieszkania, materiały budowlane, budowa, osoby fizyczne

 • Ryczałt za wodę a podatek VAT24 Kwietnia 2008

  ustawy o ochronie praw lokatorów, są to tzw. opłaty niezależne, na których Wynajmujący nie może zarabiać. Raz w miesiącu otrzymuję fakturę VAT za wodę, ścieki i śmieci. Faktura ta wystawiana (...)

 • Sprzedaż ciagła9 Grudnia 2008

  ramach długoterminowych umów zlecenia, gdzie poszczególne jednostkowe czynności składają się na całość umówionego świadczenia.Dostawy mają charakter ciągły, jeżeli polegają (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)

 • VAT-25

  Witam, Zakupiłem motocyl w Stanach Zjednoczonych, motocyl przyszedl w kontenerze do Gdyni, nastepnie zostal oclony w Niemczech, gdzie zostało zapłacone (...)

 • Odwołanie od zasądzonych alimentów

  Zostały mi przysądzone alimenty 300 złotych które musze płacić na córke.Sprawa ciągnęła sie rok czasu ponieważ matka mojej córki założyła (...)

 • Presco atakuje!!! co robić?

  Witam, dostałem pismo od firmy PRESCO - "Ostateczne wezwanie do zapłaty", bo jak tego nie zrobię to 26.07.04 sprawa bedzie w sądzie" (...)

 • rozwód z orzekaniem o winie

  witajcie, za trzy tygodnie mam druga sprawe rozwodową.Mąż odszedł ode mnie 2 lata temu, po prostu po jednej z nocnych imprez(wrócil o 6 rano) gdy (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane