Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Czy na emeryturze można pracować?13 Kwietnia 2015

  przyznana na wniosek osoby ubezpieczonej, o której mowa w ust. 1, która osiągnęła wiek uprawniający do emerytury w roku kalendarzowym 2011, wynosi: 1) 55% emerytury (...)

 • Praca w szczególnych warunkach4 Lipca 2003

  przepisami i czy w takim razie spełniam warunki, aby przejść na wcześniejszą emeryturę (w wieku 55 lat)? Wśród przepisów regulujących emerytury, zasady przechodzenia na (...)

 • Emerytura górnicza2 Grudnia 2011

  ;w zgromadzonych na rachunku w OFE do budżetu państwa, 3. rozwiążą stosunek pracy, jeśli w nim pozostają (warunek ten może być spełniony również po 31 grudnia 2008 roku). (...)

 • Emerytura po pracy w Polsce i w Niemczech29 Listopada 2005

  emerytury (dotyczy to osób urodzonych przed 1 stycznia 1949 r.), to ZUS doliczy czas pracy wykonywanej w Niemczech. W Polsce warunkiem uzyskania świadczenia emerytalnego (dla (...)

 • Prawo do wcześniejszej emerytury4 Maja 2004

  emerytury. Nie wymaga się od zainteresowanego dla nabycia uprawnień do emerytury na podstawie przepisów spełnienia w dacie zgłoszenia wniosku o to świadczenie warunku wykonywania (...)

 • Przejście na emeryturę z renty10 Listopada 2006

  okres składkowy i nieskładkowy wynoszący co najmniej 15 lat dla kobiet i co najmniej 20 lat dla mężczyzn. Przy czym emeryturę (zarówno dla urodzonych przed 1 stycznia 1949 (...)

 • Ochrona przedemerytalna pracownika19 Października 2010

  31 grudnia 2008 roku. Tym samym możliwość ta faktycznie została ograniczona do kobiet urodzonych w latach 1949 – 1953, gdyż tylko one mogą spełnić w wymaganej dacie (...)

 • Określenie szkodliwego stanowiska pracy20 Maja 2004

  ? Pracownica chce iść na emeryturę. Faktycznie Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 7 lutego 1983 r. w sprawie wieku emerytalnego pracowników zatrudnionych w szczególnych warunkach lub (...)

 • Wcześniejsza emerytura w związku z pracą w szczególnych warunkach9 Lutego 2012

  Jakie są możliwości przejścia na wcześniejszą emeryturę w związku z pracą w szczególnych warunkach? Podstawa prawna dla przejścia na tzw. wcześniejszą emeryturę, (...)

 • Emerytura kolejowa dla urodzonych po 31 grudnia 1948 r.10 Grudnia 2011

  grudnia 1948 roku, mogą ubiegać się tylko kobiety urodzone w latach 1949 - 1953. W obecnym stanie prawnym nie istnieją inne podstawy do nabycia emerytury na zasadach (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)

 • Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

  Jestem nauczycielką i chciałabym skorzystać z przysługującego mi urlopu dla poratowania zdrowia, ale dopiero od września, czyli od początku przyszłego (...)

 • Alimenty na dziecko

  W jakiej wysokości sad może przyznac alimenty na dziecko jesli mój mąż zarabia ok 1600zł a ja nie pracuje? Obowiązek alimentacyjny spoczywa na obydwojgu (...)

 • ŻONA Z FILIPIN !!! LUDZISKA POMÓŻCIE !!!

  Sprawa wygląda tak ze poznałem za pośrednictwem internetu dziewczynę z Filipin. Chciałbym się z nią ożenić i żeby zamieszkała w Polsce. Doradźcie, (...)

 • Społeczny kurator sądowy

  Jakie są obowiązki społecznego kuratora sądowego, na jakich warunkach ( umowa, płaca) pracuje? (Ola) jak sama nazwa wskazuje jest to praca spoleczna, (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane