Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Wybieranie torfu 30 Grudnia 2010

  , jeżeli nie są one dotrzymane,  Przy czym przypuszczać można, że torfowiska podlegają szczególnej ochronie, możliwe również, że objęte są ochroną np. z racji tego, że są (...)

 • Przestępstwo oszustwa19 Marca 2012

  wypłaty z rachunku bankowego z wykorzystaniem niewiedzy pracownika banku o braku pokrycia na rachunku na wystawiony czek własny (wyrok SA w Katowicach z 28 lutego 1995 r., II AKr 2/95, Orz. Prok. (...)

 • Autorski program nauczania jako utwór18 Listopada 2008

  zajęć, jednak bez dokładnego opisu na czym te zajęcia będą polegać. Ogólnie rzecz biorąc przedstawiamy ogólny program kształcenia na danym kierunku. Czy opublikowany program kursu (...)

 • Postępowanie w sprawie o naruszenie dóbr osobistych16 Lipca 2014

  działań można skierować sprawę do sądu. Na czym polega przebieg procesu? Czy pozywający musi wykazać, że zarzuty są bezpodstawne, czy to na pozwanym (pomawiający) ciąży (...)

 • Zaśmiecanie środowiska - odpowiedzialność28 Kwietnia 2009

  Zaśmiecone drogi i lasy powodują, że okolica w której mieszkam stała się odpychająca. Proszę wyjaśnić jaka odpowiedzialność za ten stan rzeczy spoczywa na Gminie, jaka na właścicielach (...)

 • Uznanie dziecka przez jego biologicznego ojca4 Marca 2012

  społecznego (art. 86 Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego). Kierując zatem wniosek do prokuratora o wystąpienie z takim pozwem musiałby Pan uzasadnić na czym polega ochrona dobra (...)

 • Poddanie się egzekucji w akcie notarialnym8 Grudnia 2003

  Na czym polega dokładnie rygor egzekucyjny wpisywany do umowy kupna sprzedaży mieszkania i czy można na jego podstawie eksmitować kobietę w ciąży i z małym dzieckiem - byłą (...)

 • Zgłoszenie zmiany przeznaczenia budynku31 Marca 2012

  Na czym polega zmiana przeznaczenia budynku i czy wymaga ona zgłoszenia? W zakresie zmiany przeznaczenia budynku, kluczowy jest następujący przepis prawa budowlanego, warty przytoczenia (...)

 • Immisja pośrednia z art. 144 Kodeksu cywilnego1 Grudnia 2011

  Na czym polega immisja pośrednia z art. 144 Kodeksu cywilnego, której dopuszcza się właściciel nieruchomości? Według przeważającego w piśmiennictwie poglądu art. 144 k.c. dotyczy (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Ochrona sklepowa

  Pare dni mialam przykry incydent z ochroniarzami sklepowymi. Jakie uprawnienie maja ochroniarze zatrudnieni w sklepie? Czy moga uzyc sily ? (Cala) Ochroniarze (...)

 • Presco atakuje!!! co robić?

  Witam, dostałem pismo od firmy PRESCO - "Ostateczne wezwanie do zapłaty", bo jak tego nie zrobię to 26.07.04 sprawa bedzie w sądzie" (...)

 • nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

  Mam problem dotyczący konkretnie firmy kruk. Ponieważ mam zadłużenie (idea) z 2001 roku które przejeła firma windykacyjna (które już się przedawniło (...)

 • zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

  Mam kłopot, dwa i pół roku temu rozwiązałam umowę z plus gsm. Parę dni temu dostałam od nich pismo, że zalegam im pieniądze, dzień później (...)

 • psychiczne nękanie przez sąsiadkę

  Proszę o radę - sąsiadka nieustannie nasyła na mnie i mojego syna policje - w ciągu dnia- twierdząc że zakłócamy jej spokój. Wszyscy sąsiedzi (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane