Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Sprzedaż ciagła9 Grudnia 2008

  ramach długoterminowych umów zlecenia, gdzie poszczególne jednostkowe czynności składają się na całość umówionego świadczenia.Dostawy mają charakter ciągły, jeżeli polegają (...)

 • Żądanie opuszczenia lokalu przez byłą żonę i dziecko11 Kwietnia 2011

  małżonkę i inne osoby, jest Pana wyłączną własnością. Należy przyjąć, iż w tym przypadku mamy do czynienia z użyczeniem tego lokalu na rzecz byłej małżonki (który to stosunek prawny (...)

 • Przyczyny rozwiązania umowy o pracę17 Lutego 2003

  § 1 pkt 1 nie zawiera wprawdzie katalogu określającego, choćby przykładowo, na czym polega ciężkie naruszenie podstawowych obowiązków pracowniczych przez pracownika, przyjmuje się (...)

 • Wybieranie torfu 30 Grudnia 2010

  , jeżeli nie są one dotrzymane,  Przy czym przypuszczać można, że torfowiska podlegają szczególnej ochronie, możliwe również, że objęte są ochroną np. z racji tego, że są (...)

 • Przestępstwo oszustwa19 Marca 2012

  wypłaty z rachunku bankowego z wykorzystaniem niewiedzy pracownika banku o braku pokrycia na rachunku na wystawiony czek własny (wyrok SA w Katowicach z 28 lutego 1995 r., II AKr 2/95, Orz. Prok. (...)

 • Sprostowania prasowe25 Kwietnia 2009

  portalach internetowych. Ponadto swoja wersję podał do publicznej wiadomości na Sesji Rady Gminy składając oficjalną skargę na ręce Wójta Gminy. Oskarżany urzędnik nie był obecny na (...)

 • Autorski program nauczania jako utwór18 Listopada 2008

  zajęć, jednak bez dokładnego opisu na czym te zajęcia będą polegać. Ogólnie rzecz biorąc przedstawiamy ogólny program kształcenia na danym kierunku. Czy opublikowany program kursu (...)

 • Koszty dostawy przy sprzedaży konsumenckiej. 15 Grudnia 2009

  ). Nieodpłatność polega na tym, że sprzedawca ma obowiązek zwrotu kosztów poniesionych przez kupującego, w szczególności kosztów: demontażu, robocizny, materiałów (...)

 • Postępowanie w sprawie o naruszenie dóbr osobistych16 Lipca 2014

  działań można skierować sprawę do sądu. Na czym polega przebieg procesu? Czy pozywający musi wykazać, że zarzuty są bezpodstawne, czy to na pozwanym (pomawiający) ciąży (...)

 • Zaśmiecanie środowiska - odpowiedzialność28 Kwietnia 2009

  Zaśmiecone drogi i lasy powodują, że okolica w której mieszkam stała się odpychająca. Proszę wyjaśnić jaka odpowiedzialność za ten stan rzeczy spoczywa na Gminie, jaka na właścicielach (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Ochrona sklepowa

  Pare dni mialam przykry incydent z ochroniarzami sklepowymi. Jakie uprawnienie maja ochroniarze zatrudnieni w sklepie? Czy moga uzyc sily ? (Cala) Ochroniarze (...)

 • Presco atakuje!!! co robić?

  Witam, dostałem pismo od firmy PRESCO - "Ostateczne wezwanie do zapłaty", bo jak tego nie zrobię to 26.07.04 sprawa bedzie w sądzie" (...)

 • nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

  Mam problem dotyczący konkretnie firmy kruk. Ponieważ mam zadłużenie (idea) z 2001 roku które przejeła firma windykacyjna (które już się przedawniło (...)

 • zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

  Mam kłopot, dwa i pół roku temu rozwiązałam umowę z plus gsm. Parę dni temu dostałam od nich pismo, że zalegam im pieniądze, dzień później (...)

 • psychiczne nękanie przez sąsiadkę

  Proszę o radę - sąsiadka nieustannie nasyła na mnie i mojego syna policje - w ciągu dnia- twierdząc że zakłócamy jej spokój. Wszyscy sąsiedzi (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane