Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Rękojmia za wady nieruchomości 10 Stycznia 2011

  nie 600 a 500 metrów kwadratowych. Kolejny błąd który popełniłem to fakt, że zmierzyłem budynku. Zainwestowałem już w budynek około 100 000 zł (remont budynku - budynek okazał się po (...)

 • Odbiór budynku3 Czerwca 2005

  meldunkowego polega na podaniu faktycznego miejsca pobytu, a zamieszkanie w budynku przed dokonaniem wyżej opisanych czynności jest niezgodne z prawem. Za użytkowanie obiektu budowlanego (...)

 • Czy mogę domagać się odszkodowania za linie wysokiego napięcia? 28 Lipca 2015

  energetyczny był uprawniony na podstawie przepisów ustawy z dnia 28 czerwca 1950 roku o powszechnej elektryfikacji wsi i osiedli do założenia na gruncie osób trzecich urządzeń oraz (...)

 • Nieokreślony charakter zabudowy14 Maja 2009

  Na działce rolnej stoi domek drewniany, nie osadzony w ziemi tylko stojący na palach. Nie ma pozwolenia na zabudowę - nie występowaliśmy o nie, bo ustawa "Prawo budowlane" z 1994r. z późn. (...)

 • Odbiór techniczny domku letniskowego4 Czerwca 2002

  doręczenia zawiadomienia, nie zgłosi sprzeciwu, w drodze decyzji. Co do zasady nie jest zatem konieczny odbiór techniczny budynku ani uzyskanie pozwolenia na użytkowanie. Obowiązek uzyskania (...)

 • Odpowiedzialność wynajmującego za zniszczenie lokalu31 Lipca 2012

  zobowiązania, takich jak niemożliwość świadczenia (art. 475), opóźnienie, zwłoka (art. 476-482), lecz dotyczy każdego naruszenia zobowiązania, bez względu na okoliczność, na czym (...)

 • Czym jest roszczenie negatoryjne?4 Grudnia 2011

  , że „przywrócenie stanu zgodnego z prawem” polega nie tylko na usunięciu się z cudzej nieruchomości, ale także na usunięciu skutków naruszenia, a więc - przykładowo (...)

 • Zgłoszenie zmiany przeznaczenia budynku31 Marca 2012

  Na czym polega zmiana przeznaczenia budynku i czy wymaga ona zgłoszenia? W zakresie zmiany przeznaczenia budynku, kluczowy jest następujący przepis prawa budowlanego, warty (...)

 • Na czym polega zmiana przeznaczenia lokalu?8 Grudnia 2011

  Na czym polega zmiana przeznaczenia lokalu? Zmiana sposobu użytkowania lokalu polega na podjęciu bądź zaniechaniu w obiekcie budowlanym lub w jego części działalności zmieniającej (...)

 • Przywrócenie stanu zgodnego z prawem30 Grudnia 2011

  Na czym polega przywrócenie stanu zgodnego z prawem w kontekście roszczenia negatoryjnego? W doktrynie część autorów jest zdania, że „przywrócenie stanu zgodnego z (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • pszczoły sąsiada

  mam domek letniskowy na nieruchomości ktora graniczy z zabudowaniami osoby zajmującej się pszczołami, podczas ostatniej wizyty na dzialce okazało (...)

 • mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym

  siemka, mam 19 lat i dwa dni temu dostałem mandat od policji za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym w wysokości 100zł. Moje pytanie jest takie, (...)

 • nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

  Mam problem dotyczący konkretnie firmy kruk. Ponieważ mam zadłużenie (idea) z 2001 roku które przejeła firma windykacyjna (które już się przedawniło (...)

 • KOMORNIK

  Witam.Zwracam się z prośbą o sposób postępowania w następującej sprawie;W 1996 roku przyszedł na świat mój syn,bardzo szybko rozwiązaliśmy (...)

 • Sprzedaż mieszkania włsnościowego odziedziczonego w spadku

  Witam. Odziedziczyłam w spadku mieszkanie własnosciowe po babci, w którym jestem zameldowana od urodzenia. Czy chcac sprzedac mieszkanie do 5 lat tez (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane