Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Minimalne wynagrodzenie pracownika delegowanego20 Marca 2007

  Firma wysyła zatrudnionego przez siebie pracownika w delegację służbową zagranicę. Czy minimalne wynagrodzenie, jakie może mu zapłacić to kwota 926 zł (minimalne wynagrodzenie (...)

 • Okresy składkowe w ubezpieczeniu emerytalnym29 Grudnia 2011

  ., uznane przez Komisję do Spraw Zaopatrzenia Emerytalnego Twórców, działającą przy ministrze właściwym do spraw kultury, pod warunkiem że twórca lub artysta opłacał (...)

 • Egzekucja z wynagrodzenia za pracę30 Grudnia 2008

  Otrzymaliśmy zajęcie komornicze /nie alimentacyjne/ z wynagrodzenia za pracę pracownika zatrudnionego na pełen etat, który otrzymuje minimalne wynagrodzenie. Czy zakład pracy może potrącać (...)

 • Składki na Fundusz Pracy od niepełnoetatowca6 Sierpnia 2007

  wynagrodzenie za pracę. Osoba, do której ma zastosowanie przepis ust. 3, składa stosowne oświadczenie każdemu pracodawcy lub w terenowej jednostce organizacyjnej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, (...)

 • Płaca minimalna a składniki wynagrodzenia2 Lipca 2010

  przez pracownika w danym miesiącu, biorąc za podstawę wysokość minimalnego wynagrodzenia ustalonego na podstawie niniejszej ustawy.    minimalne wynagrodzenie, składniki wynagrodzenia

 • Zatrudnienie pracownika młodocianego30 Sierpnia 2007

  Zatrudniam pracownika młodocianego na umowę o pracę na czas określony (nauka zawodu) od 01.09.2004 r. do 31.08.2007 r. Chciałbym dalej pracownika zatrudnić od 01.09.2007 r. Pracownik wykorzystał (...)

 • Minimalne wynagrodzenie za pracę3 Grudnia 2007

  Zatrudniam pracowników z minimalnym wynagrodzeniem. Od nowego roku minimalne wynagrodzenie ma się zmienić. Pracownicy mają w teczce akt osobowych już jeden aneks do umowy o pracę. Czy (...)

 • Podatek od wynagrodzenia pracownika agencji pracy16 Września 2008

  Polska agencja pracy tymczasowej chce zatrudnić pracownika - Polaka, zamieszkałego w Polsce, który będzie następnie wykonywał pracę tylko w Holandii. Czy od wynagrodzenia tego pracownika agencja

 • Opiekunka do dziecka a składki na FP i FGŚP17 Września 2007

  wynagrodzenie za pracę. Gdyby zatem zatrudnienie przy opiece Państwa dziecka było jedynym zajęciem opiekunki, wówczas nie byłoby obowiązku uiszczania składki na FP, jej wynagrodzenie nie przekracza (...)

 • Zaniżanie wynagrodzenia a mobbing31 Marca 2005

  zawodowej, poniżenie lub ośmieszenie pracownika, izolowanie go lub wyeliminowanie z zespołu współpracowników. mobbing, dyskryminacja, wynagrodzenie, ocena przydatności zawodowej, godność (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • KOMORNIK

  Witam.Zwracam się z prośbą o sposób postępowania w następującej sprawie;W 1996 roku przyszedł na świat mój syn,bardzo szybko rozwiązaliśmy (...)

 • Umowa o dzieło. Czy wysyłając CV mogę zgodzić się już na podpisanie umowy ?

  Rozsyłałem CV by znaleźć jakąś prace na wakacje. No i łapałem się każdej oferty w mojej okolicy. Wysłąłem CV 1 Pan odpisał przedstawil oferte (...)

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)

 • Minimalne płace

  Czy istnieją minimalne płace dla konkretnych stanowisk? Czy jeśli w umowie o pracę mam wpisaną bardzo niską kwote zarobków (ale nie niższa niż (...)

 • Zaległe wynagrodzenie - długi temat

  Witam wszystkich serdecznie Mam ogromną zagłostkę z pewną sprawą dotyczącą zaległego wynagrodzenia. Temat kształtuje się następująco: Od (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane