Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Rozmowy służbowe z telefonu pracownika14 Kwietnia 2006

  koszt uzyskania przychodu dla zakładu? Czy dla pracownika wartość karty stanowi przychód wolny od podatku od osób fizycznych? Pracownik może przeprowadzać służbowe rozmowy z (...)

 • Telepraca - Internet pracownika25 Maja 2007

  Prowadzę serwis internetowy. Będzie obsługiwany przez pracownika niepełnosprawnego pracującego w domu. Czy mogę korzystać z domowej sieci internetowej pracownika? Czy muszę ją podnająć od (...)

 • Zwrot pracownikowi kosztów Internetu w domu6 Października 2006

  . Rachunki telekomunikacja wystawia na pracownika. Czy zwrot kosztów za Internet będzie kosztem uzyskania przychodów? Czy dla pracownika będzie to przychód? Możliwość zaliczenia do kosztów (...)

 • Brak prawa jazdy przyczyną wypowiedzenia1 Czerwca 2006

  zagwarantowany w umowie samochód służbowy. W związku tym pracodawca oczekuje, ze wszelkie podróże służbowe będą sie odbywały samochodem służbowym (podróże służbowe stanowią około (...)

 • Miejsce pracy 4 Kwietnia 2012

  o pracę. Jego prawidłowe ustalenie i wskazanie jest rzeczą niezwykle istotną, bowiem z miejscem wykonywania pracy łączą się konsekwencje zarówno dla pracodawcy jak i dla pracownika. (...)

 • Służbowe rozmowy telefoniczne - zwrot wydatków7 Kwietnia 2005

  dzwonił, czasem rozmów i cenami połączeń (sprawdziłem, były to rozmowy służbowe). Ceny są w Euro.  Jeżeli były to służbowe połączenia, dokonywane choćby z prywatnego komunikatora, (...)

 • Uprawnienie do pomocy finansowej dla strażaków2 Lipca 2004

  mieszkania, rezygnuję z ubiegania się o mieszkanie służbowe i w zamian dostaję ekwiwalent jednorazowy w wysokości ok. 90000 (3 osób). Moi rodzice podarowali mi spółdzielcze własnościowe (...)

 • Wysokość diety w podróży służbowej26 Maja 2004

  było niezbędne, aby należycie wykonać zadanie służbowe. Rozstrzygające znaczenie ma bowiem, że pracodawcę obciążają niezbędne koszty, które wynikają dla pracownika z wykonywania (...)

 • Ekwiwalent za używanie samochodu prywatnego31 Lipca 2006

  wynagrodzeniem. Ekwiwalent, pomimo, że często jest korzystny finansowo dla pracownika, tak naprawdę, ma stanowić rekompensatę dla pracownika za to, że jego samochód jest używany (...)

 • Jakie konsekwencje są przewidziane w prawie dla pr13 Listopada 2009

  bezprawnym jest polecenia służbowe, które prowadzi do popełnienia przez pracownika czynu zabronionego (czy to w postaci przestępstwa czy wykroczenia). W zależności od konkretnych okoliczności

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane