Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Podatek spadkowy a mieszkanie lokatorskie15 Grudnia 2006

  spółdzielniach mieszkaniowych spółdzielcze lokatorskie prawo do lokalu mieszkalnego nie przechodzi na spadkobierców. Ponadto zgodnie z artykułem 11 spółdzielcze lokatorskie prawo do lokalu (...)

 • Zamiana mieszkania24 Stycznia 2007

  % podatkiem od czynności cywilnoprawnych. Jeśli chce Pani „przekazać” komuś mieszkanie, musi wpierw wygasnąć Pani spółdzielcze lokatorskie prawo do lokalu. Zgodnie bowiem (...)

 • Lokatorskie prawo do lokalu a podział majątku3 Września 2008

  podlega zwaloryzowana wartość poczynionego przed zawarciem związku małżeńskiego nakładu na mieszkanie lokatorskie. Nie będzie to więc wartość nominalna poczynionego wkładu, lecz odpowiadająca (...)

 • Sprzedaż mieszkania lokatorskiego30 Marca 2007

  . Polecamy także: Podatek spadkowy a mieszkanie lokatorskie W jaki sposób powstaje spółdzielcze lokatorskie prawo do lokalu mieszkalnego? Jakie są różnice między spółdzielczym (...)

 • Umowa przedwstępna z przyszłym spadkobiercą17 Listopada 2005

  Chcę kupić mieszkanie własnościowe. Niestety właścicielka (jedyna) zmarła 2 tygodnie temu. Pozostawiła testament - osobą dziedziczącą jest jej wnuk. Pozostałe osoby z rodziny (które dziedziczyłyby

 • Egzekucja z wkładu mieszkaniowego6 Listopada 2006

  Mój dłużnik posiada mieszkanie spółdzielcze. Chciałbym egzekwować swoją wierzytelności z tego mieszkania, a dokładnie z wkładu mieszkaniowego w spółdzielni - mieszkanie jest spółdzielcze (...)

 • Stwierdzenie nabycia spadku26 Kwietnia 2005

  to mieszkanie spółdzielcze własnościowe. W chwili śmierci spadkobiercami ustawowymi byliby syn oraz wnuk. Innych spadkobierców nie było. Po śmierci wuja od 01.04.2004 r. w mieszkaniu mieszkał (...)

 • Unieważnienie wykupu mieszkania kwaterunkowego29 Listopada 2007

  W mieszkaniu kwaterunkowym babci zameldowany był wnuk (faktycznie nie mieszkał). Wnuk dał babci pieniądze, a ona wykupiła od miasta za 10% wartości rynkowej lokal (bo mieszkała tam powyżej (...)

 • Mieszkanie lokatorskie a spadek27 Czerwca 2002

  Czy lokatorskie mieszkanie spółdzielcze może być "zaliczone" do spadku? Spółdzielcze lokatorskie prawo do lokalu mieszkalnego powstaje na drodze umowy pomiędzy spółdzielnią mieszkaniową (...)

 • Prawa eksmałżonka do mieszkania9 Kwietnia 2002

  że mieszkanie nie jest własnościowe. Czy była żona ma jakiekolwiek prawa do tego mieszkania ? Z uwagi na fakt, że spółdzielcze lokatorskie prawo do lokalu mieszkalnego powstało przed zawarciem

 • Przekształcenie spółdzielczego prawa lokatorskiego4 Marca 2004

  Zamierzam wykupić mieszkanie lokatorskie, do którego tytuł prawny posiada mój dziadek. Ja takiego tytułu nie posiadam. Wykup będzie prawdopodobnie polegał na tym, że to ja dam pieniądze, natomiast

 • Nabycie prawa do lokalu najmowanego od spółdzielni13 Kwietnia 2007

  zasiedzenie - czy mieszkanie zakładowe można próbować przejąć przez zasiedzenie? Spółdzielcze lokatorskie prawo do lokalu mieszkalnego powstaje z chwilą zawarcia między członkiem a spółdzielnią (...)

 • Spółdzielcze lokatorskie prawo a eksmisja3 Kwietnia 2002

  ? Lokatorskie spółdzielcze prawo do lokalu mieszkalnego uregulowane jest w ustawie o spółdzielniach mieszkaniowych. Zgodnie z przepisami powołanej ustawy, spółdzielcze lokatorskie prawo do lokalu (...)

 • Podział majątku małżonków po rozwodzie3 Października 2003

  Jestem 6 lat po rozwodzie (bez orzekania o winie ).W obecnej chwili chcę wystąpić o podział majątku. W tym wypadku majątek, który chcę podzielić to mieszkanie lokatorskie (spółdzielnia mieszkaniowa

 • Podział mieszkania spółdzielczego po rozwodzie13 Listopada 2003

  Po rozwodzie jest podział majątku. W jaki sposób jest dzielone mieszkanie spółdzielcze? Chodzi o spółdzielcze lokatorskie prawo do lokalu mieszkalnego. Ustawa o spółdzielniach mieszkaniowych (...)

 • Wycena wkładu mieszkaniowego17 Lutego 2005

  Wycena dotyczy wkładu mieszkaniowego - mieszkanie lokatorskie, a właściwie spadek po zmarłym do tego wkładu. Statut podaje, że mieszkanie powinno być doprowadzone do stanu z okresu przejęcia (...)

 • Roszczenia wnuka do testamentu i darowizny4 Października 2006

  więc babcia daruje mieszkanie wnuczce, to ona i pozostali zstępni będą dziedziczyli spadek po babci (teoretycznie więc wnuk nie zostanie pozbawiony praw do spadku), lecz scheda spadkowa będzie (...)

 • Umorzenie kredytu mieszkaniowego12 Kwietnia 2006

  oczekujących na mieszkanie. Do 1991 r. wkład na książeczce mieszkaniowej był uzupełniony do około 4 mln starych złotych. W miesiącu grudniu 1991 r. otrzymałem trzypokojowe lokatorskie mieszkanie (...)

 • Zwrot bonifikaty przy dziedziczeniu 9 Lutego 2009

  Jeżeli moja matka przekształciłaby mieszkanie z gminy z najmu na własnościowe-wspólnota i zapisała by to mieszkanie wnuczce lub wnukowi mocą testamentu to związku z tym mam kilka pytań. Jeżeli (...)

 • Wykluczenie ze spółdzielni a wysokość opłat19 Kwietnia 2007

  lokatorskiego prawa do lokalu. W obecnej chwili powinny więc obowiązywać dotychczasowe stawki czynszu. spółdzielnia, spółdzielcze lokatorskie prawo, lokalu, mieszkanie, wykluczenie, członkostwo

 • Wpis do księgi wieczystej mieszkania w spółdzielni5 Października 2007

  1981r. a w roku 1988 mieszkanie to zostało przekształcone na spółdzielcze mieszkanie własnościowe. Wszystko to miało miejsce w czasie trwania małżeństwa. Małżonek opuścił Polskę w roku (...)

 • Zbycie mieszkania lokatorskiego4 Lipca 2002

  podlega egzekucji (art. 9 ust. 3 w/w ustawy). Nie jest zatem możliwe "scedowanie" tego prawa. spółdzielnia, mieszkanie, lokal, lokatorskie, zbycie, sprzedaż

 • Najem a przekształcenie prawa do lokalu13 Października 2005

  , mieszkanie

 • Prawo do lokalu spółdzielczego po śmierci męża5 Marca 2003

  . W razie oporu ze strony spółdzielni, uprawniony małżonek może dochodzić swych praw przed sądem. spółdzielnia mieszkaniowa, lokal, mieszkanie, lokatorskie, śmierć, małżonek, roszczenie, (...)

 • Przekazanie lokatorskiego spółdzielczego prawa26 Kwietnia 2004

  lokatorskiego ani nie rodzi roszczenia o przyjęcie w poczet członków spółdzielni. spółdzielcze lokatorskie prawo do lokalu, przekazanie, członkostwo, spółdzielnia mieszkaniowa, zamiana

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane