Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Podatek spadkowy a mieszkanie lokatorskie15 Grudnia 2006

  spółdzielniach mieszkaniowych spółdzielcze lokatorskie prawo do lokalu mieszkalnego nie przechodzi na spadkobierców. Ponadto zgodnie z artykułem 11 spółdzielcze lokatorskie prawo do lokalu (...)

 • Zamiana mieszkania24 Stycznia 2007

  % podatkiem od czynności cywilnoprawnych. Jeśli chce Pani „przekazać” komuś mieszkanie, musi wpierw wygasnąć Pani spółdzielcze lokatorskie prawo do lokalu. Zgodnie bowiem (...)

 • Lokatorskie prawo do lokalu a podział majątku3 Września 2008

  podlega zwaloryzowana wartość poczynionego przed zawarciem związku małżeńskiego nakładu na mieszkanie lokatorskie. Nie będzie to więc wartość nominalna poczynionego wkładu, lecz odpowiadająca (...)

 • Sprzedaż mieszkania lokatorskiego30 Marca 2007

  . Polecamy także: Podatek spadkowy a mieszkanie lokatorskie W jaki sposób powstaje spółdzielcze lokatorskie prawo do lokalu mieszkalnego? Jakie są różnice między spółdzielczym (...)

 • Umowa przedwstępna z przyszłym spadkobiercą17 Listopada 2005

  Chcę kupić mieszkanie własnościowe. Niestety właścicielka (jedyna) zmarła 2 tygodnie temu. Pozostawiła testament - osobą dziedziczącą jest jej wnuk. Pozostałe osoby z rodziny (które dziedziczyłyby

 • Egzekucja z wkładu mieszkaniowego6 Listopada 2006

  Mój dłużnik posiada mieszkanie spółdzielcze. Chciałbym egzekwować swoją wierzytelności z tego mieszkania, a dokładnie z wkładu mieszkaniowego w spółdzielni - mieszkanie jest spółdzielcze (...)

 • Stwierdzenie nabycia spadku26 Kwietnia 2005

  to mieszkanie spółdzielcze własnościowe. W chwili śmierci spadkobiercami ustawowymi byliby syn oraz wnuk. Innych spadkobierców nie było. Po śmierci wuja od 01.04.2004 r. w mieszkaniu mieszkał (...)

 • Unieważnienie wykupu mieszkania kwaterunkowego29 Listopada 2007

  W mieszkaniu kwaterunkowym babci zameldowany był wnuk (faktycznie nie mieszkał). Wnuk dał babci pieniądze, a ona wykupiła od miasta za 10% wartości rynkowej lokal (bo mieszkała tam powyżej (...)

 • Mieszkanie lokatorskie a spadek27 Czerwca 2002

  Czy lokatorskie mieszkanie spółdzielcze może być "zaliczone" do spadku? Spółdzielcze lokatorskie prawo do lokalu mieszkalnego powstaje na drodze umowy pomiędzy spółdzielnią mieszkaniową (...)

 • Prawa eksmałżonka do mieszkania9 Kwietnia 2002

  że mieszkanie nie jest własnościowe. Czy była żona ma jakiekolwiek prawa do tego mieszkania ? Z uwagi na fakt, że spółdzielcze lokatorskie prawo do lokalu mieszkalnego powstało przed zawarciem

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane