Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Obowiązek rozliczania w Polsce8 Września 2009

  przepisy. Mieszkam za granica i dokonuje zakupu roznych rzeczy tez zagranica na ktore nie mam faktur. Zgodnie z polskim prawem paragon nie jest dowodem ksiegowym. Wiec moj pomysl polega na (...)

 • Pożyczka z zagranicy9 Lipca 2009

  dodatkowo odsetki karne - w tym celu zwracamy sie z prosba o porade, czy powinnismy same sie zglosic w tej sprawie do urzedu, czy lepiej w takiej sytuacji czekac na kontakt od urzednikow? (...)

 • PIT-38 a ograniczony obowiązek podatkowy20 Grudnia 2005

  Jestem osobą fizyczną, rozliczającą się w Polsce na zasadzie ograniczonego obowiązku podatkowego, gdyż mieszkam za granica i rozliczam się za granicą z dochodów uzyskanych poza (...)

 • Urlop bezpłatny a wypowiedzenie stosunku pracy31 Stycznia 2011

  odszedłem na urlop bezpłatny. Czy pracodawca bedzie mogł rzadać ode mnie spłaty kosztu kursu i czy taka umowa jest zgodna z prawem. Gdzies wycztałem ze takie zapisy sa niezgodne z prawem, że (...)

 • Zaliczka za zakup mieszkania11 Marca 2005

  W ubiegłym roku chcieliśmy kupić mieszkanie w Krakowie (przebywamy za granica wiec nie było to łatwe zadanie). Pani z biura nieruchomości pokazała nam mieszkanie (w czasie naszego krótkiego (...)

 • Rozdzielność majątkowa a odpowiedzialność wspólna30 Sierpnia 2007

  względu na dobro dzieci, gdyż są małoletnie. Z w/w powodu nie wnosimy o przeprowadzenie rozwodu czy separacji. Nie chcemy, dla dobra dzieci, przeprowadzać separacji czy rozwodu.(mieszkamy w malej

 • Wysłanie pisma do sądu zza granicy2 Września 2005

  Chcę złożyć apelację od wyroku. Stałe zameldowanie mam w Polsce ale mieszkam czasowo za granicą. Pismo z wyrokiem przyszło na adres w Polsce. Czy mogę apelację wysłać zza granicy? (...)

 • Wynajem mieszkania a kwota wolna3 Marca 2009

  mojemu bardzo dobremu znajomemu. I dlatego za wynajem chciałbym pobierać niewielką opłatę rzędu 150-200 zł miesięcznie. Czy w prawie podatkowym istnieje jakaś granica od kwoty opłaty (...)

 • Składanie zeznań przez teścia11 Czerwca 2007

  jest to pobyt stały i może sie zmienić z dnia na dzień i czy musze informować zięcia o tym co prokuratura mi powie? Teść jest w stosunku do zięcia osobą najbliższą, a zatem na podstawie (...)

 • Zasiedzenie a rozgraniczenie nieruchomości10 Października 2007

  podstawy prawne do tego aby dzieci Pana K mogły przejąć cześć jego działki? Jak kuzyn ma sie bronić przeciwko zaborczości sąsiadów? Czy fakt umieszczenia ogrodzenia w danym miejscu jest (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Alimenty na dziecko

  W jakiej wysokości sad może przyznac alimenty na dziecko jesli mój mąż zarabia ok 1600zł a ja nie pracuje? Obowiązek alimentacyjny spoczywa na obydwojgu (...)

 • ślub z obywatelem Turcji

  Mam narzeczonego ,który jest obywatelem z Turcji.Planujemy ślub.Czy mam sie czegos obawiać?Może ktoś ma za męża Turka? (kaśka) Kasia mam dokładnie (...)

 • ILE TRWA ROZWÓD ???

  Bardzo proszę, powiedzcie mi ile czasu trwa rozwód, jeśli zarówno ja jak i mój mąż jestesmy zgodni co do rozwodu i nie mamy dzieci.. Z góry dziękuje.. (Stella) (...)

 • rozwód z orzekaniem o winie

  witajcie, za trzy tygodnie mam druga sprawe rozwodową.Mąż odszedł ode mnie 2 lata temu, po prostu po jednej z nocnych imprez(wrócil o 6 rano) gdy (...)

 • KONTAKTY Z DZIECKIEM

  MĄŻ Z KTÓRYM OBECNIE NIE MIESZKAM WNIÓSŁ SPRAWĘ DO SĄDU O UMOŻLIWIENIE KONTAKTÓ-W Z DZIECKIEM. NIE MIAŁ TAKIEGO POWODU PON-IEWAŻZ DZIECKIEM (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane