Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Obowiązek rozliczania w Polsce8 Września 2009

  przepisy. Mieszkam za granica i dokonuje zakupu roznych rzeczy tez zagranica na ktore nie mam faktur. Zgodnie z polskim prawem paragon nie jest dowodem ksiegowym. Wiec moj pomysl polega na (...)

 • Postępowanie spadkowe1 Grudnia 2008

  czwartej wartości tego mieszkania. Mama mówi , że po jej śmierci mieszkanie będzie sie należało mi i siostrze, ale gdy delikatnie ją o to próbuje pytać, czy może to bardziej oficjalnie (...)

 • Pożyczka z zagranicy9 Lipca 2009

  dodatkowo odsetki karne - w tym celu zwracamy sie z prosba o porade, czy powinnismy same sie zglosic w tej sprawie do urzedu, czy lepiej w takiej sytuacji czekac na kontakt od urzednikow? (...)

 • PIT-38 a ograniczony obowiązek podatkowy20 Grudnia 2005

  Jestem osobą fizyczną, rozliczającą się w Polsce na zasadzie ograniczonego obowiązku podatkowego, gdyż mieszkam za granica i rozliczam się za granicą z dochodów uzyskanych poza (...)

 • Jak zabezpieczyc sie przed alimentami dla mamy22 Października 2010

  narzeczony nie ponosi odpowiedzialności za Pani matkę) nie będzie ponosił odpowiedzialności. Nie będzie też odpowiadał za długi Pani matki, chyba że zobowiąże się do spłaty lub spłatę (...)

 • Urlop bezpłatny a wypowiedzenie stosunku pracy31 Stycznia 2011

  odszedłem na urlop bezpłatny. Czy pracodawca bedzie mogł rzadać ode mnie spłaty kosztu kursu i czy taka umowa jest zgodna z prawem. Gdzies wycztałem ze takie zapisy sa niezgodne z prawem, że (...)

 • Mieszkanie chorej matki17 Października 2007

  musimy opłacać za mieszkanie czy możemy z tym poczekać? Mamy bardzo duże koszty wszystkiego. Jak pozbyć się brata z tego mieszkania? No i czy Państwo cos nam dopłaci do tego domu opieki? (...)

 • Zaliczka za zakup mieszkania11 Marca 2005

  W ubiegłym roku chcieliśmy kupić mieszkanie w Krakowie (przebywamy za granica wiec nie było to łatwe zadanie). Pani z biura nieruchomości pokazała nam mieszkanie (w czasie naszego krótkiego (...)

 • Samodzielna adopcja a zawarcie małżeństwa7 Czerwca 2004

  następną sprawę (bo znów zaczęła „swoje życie” i jej nie widujemy). Jaki to będzie miało wpływ na przebieg sprawy? Czy znów zostanie odłożona? Sędzia wie, że mieszkam za (...)

 • Rozdzielność majątkowa a odpowiedzialność wspólna30 Sierpnia 2007

  względu na dobro dzieci, gdyż są małoletnie. Z w/w powodu nie wnosimy o przeprowadzenie rozwodu czy separacji. Nie chcemy, dla dobra dzieci, przeprowadzać separacji czy rozwodu.(mieszkamy w malej

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Alimenty na dziecko

  W jakiej wysokości sad może przyznac alimenty na dziecko jesli mój mąż zarabia ok 1600zł a ja nie pracuje? Obowiązek alimentacyjny spoczywa na obydwojgu (...)

 • ślub z obywatelem Turcji

  Mam narzeczonego ,który jest obywatelem z Turcji.Planujemy ślub.Czy mam sie czegos obawiać?Może ktoś ma za męża Turka? (kaśka) Kasia mam dokładnie (...)

 • ILE TRWA ROZWÓD ???

  Bardzo proszę, powiedzcie mi ile czasu trwa rozwód, jeśli zarówno ja jak i mój mąż jestesmy zgodni co do rozwodu i nie mamy dzieci.. Z góry dziękuje.. (Stella) (...)

 • rozwód z orzekaniem o winie

  witajcie, za trzy tygodnie mam druga sprawe rozwodową.Mąż odszedł ode mnie 2 lata temu, po prostu po jednej z nocnych imprez(wrócil o 6 rano) gdy (...)

 • KONTAKTY Z DZIECKIEM

  MĄŻ Z KTÓRYM OBECNIE NIE MIESZKAM WNIÓSŁ SPRAWĘ DO SĄDU O UMOŻLIWIENIE KONTAKTÓ-W Z DZIECKIEM. NIE MIAŁ TAKIEGO POWODU PON-IEWAŻZ DZIECKIEM (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane