Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Zwrot bonifikaty na lokal mieszkalny21 Października 2010

  osoby swój udział w lokalu mieszkalnym. Drugi z partnerów będący właścicielem całego lokalu mieszkalnego zamierza sprzedać lokal mieszkalny i w okresie 12 m-cy nabyć inny lokal mieszkalny (...)

 • Budynek mieszkalno-gospodarczy15 Czerwca 2007

  produkcji rolnej i sprzętu oraz płodów rolnych (§ 3 pkt 8 rozporządzenia). Przepisu nie zawierają natomiast sztywnych kryteriów pozwalających odróżnić budynek mieszkalny od mieszkalno-gospodarczego, (...)

 • Opłata za wieczyste użytkowanie gruntu14 Marca 2005

  moim akcie notarialnym nie ma nawet wzmianki jaki rodzaj gruntu (mieszkalny czy usługowo-mieszkalny) nabyłem. Wiem, że w przypadku przeznaczenia gruntu pod budownictwo mieszkalne opłata roczna (...)

 • Sprzedaż lokalu z zasobu Wojskowej Agencji Mieszkaniowej3 Grudnia 2011

  budownictwa społecznego oraz Zgodnie z art. 56 z.S.Z.R.P. prawo do nabycia lokalu mieszkalnego, innego niż kwatera i kwatera internatowa, przysługuje osobom zajmującym ten lokal mieszkalny na podstawie (...)

 • Budynek mieszkalny a letniskowy13 Lutego 2007

  prawnym obowiązującym od dnia 1 stycznia 2003 r., straciło już na swoim znaczeniu." budynek mieszkalny, dom, letniskowy, zabudowa letniskowa, budynek rekreacji indywidualnej

 • Bdynek letniskowy i mieszkalny a podatek21 Sierpnia 2007

  podatnika. budynek mieszkalny, letniskowy, dom, stawka podatku

 • Podatek od nieruchomości od ruiny18 Listopada 2008

  co do uznania danego budynku za mieszkalny. Wydane na gruncie tych sporów orzeczenia sądów administracyjnych przesądziły, iż budynek mieszkalny to budynek przeznaczony do zamieszkania (...)

 • Dofinansowanie do zakupu mieszkania w SG6 Września 2007

  . dofinansowanie, straż graniczna, funkcjonariusz, pomoc, nieruchomość, mieszkanie, dom jednorodzinny, lokal mieszkalny, kwatera tymczasowa, zasób, gmina, własność

 • Lokal użytkowy23 Maja 2007

  mieszkalny, lokal użytkowy, zaświadczenie o przeznaczeniu lokalu

 • Wprowadzenie budynku do ewidencji26 Stycznia 2007

  niekonieczne wydaje się wprowadzanie elementów majątku prywatnego do składników prowadzonej działalności gospodarczej, tylko w celu poprawienia własnej zdolności kredytowej. W szczególności np. dom mieszkalny

 • Ulgi podatkowe a sprzedaż lokalu mieszkalnego13 Grudnia 2005

  z mieszkalnego na użytkowy albo przeznaczono budynek lub lokal mieszkalny na potrzeby właściciela lub współwłaściciela, lub   4)  zbyto działkę lub prawo wieczystego użytkowania gruntu (...)

 • Ulga remontowa a dom letniskowy3 Października 2005

  stale, to organy podatkowe prawdopodobnie uznają go za budynek mieszkalny. Poza innymi warunkami, od tej kwalifikacji zależy możliwość skorzystania z ulgi remontowej, która kończy się w tym roku. W (...)

 • Przekształcenie lokalu użytkowego w mieszkalny27 Marca 2008

  Kw, oraz stosownego wniosku, należy dokonać zmian w księdze wieczystej tej nieruchomości lokalowej. przekształcenie lokalu użytkowego, mieszkalny, mieszkanie, prawo budowlane, zgłoszenie, ewidencja

 • Budynek mieszkalny na gruncie gospodarstwa7 Października 2009

  budowa została zakończona albo w którym rozpoczęto użytkowanie budowli albo budynku lub ich części przed ich ostatecznym wykończeniem.Zatem, jeśli podatnik wybudował budynek mieszkalny był

 • Domek letniskowy a podatek od nieruchomości17 Listopada 2005

  letniskowy, podatek od nieruchomości, budynek mieszkalny

 • Skuteczność wypowiedzenia za pomocą e-maila6 Stycznia 2010

  przez wynajmującego lokal mieszkalny, jak i użytkowy. Wypowiedzenie dokonane przez wynajmującego lokal mieszkalny, zgodnie z art. 11 ust. 1 ustawy z dnia 21 czerwca 2001 r. o ochronie praw lokatoró

 • Zmiana sposobu użytkowania budynku27 Listopada 2008

  pozwoleniu na budowę, zostanie to ujęte. budowa, pozwolenie, zmiana, sposobu, użytkowania, decyzja, biurowy, mieszkalny, projekt, dopuszczenie, zgoda, organ administracji publicznej, starosta

 • Adaptacja strychu we wspólnocie6 Marca 2009

  ;rego ten lokal zostanie wydzielony. własność lokalu, wyodrębnienie lokalu, lokal mieszkalny, nieruchomość wspólna, uprawnienia i obowiązki właścicieli lokali, nieruchomość, wspólnota, odrębna (...)

 • Agroturystyka a dochód z najmu8 Lutego 2008

  hodowlę ryb. Zatem, jeśli budynek mieszkalny nie jest położony w gospodarstwie rolnym (zgodnie z powyższą definicją), to nie ma możliwości skorzystania ze zwolnienia z podatku dochodowego. Nie ma (...)

 • Definicja działki siedliskowej19 Lipca 2005

  budowlanym za grunt pod budowę budynku mieszkalnego należy uznać każdy grunt, na którym w momencie jego nabycia można zgodnie z obowiązującym prawem wybudować budynek mieszkalny. Może to więc (...)

 • Budynek mieszkalno-użytkowy28 Lutego 2005

  ich usytuowanie. Stanowi ono, iż przez budynek mieszkalny należy rozumieć zarówno budynek mieszkalny wielorodzinny jak i budynek mieszkalny jednorodzinny. W praktyce obecnie faktycznie (...)

 • Koszt dojazdu pracownika do pracy a podatek5 Listopada 2004

  z późn. zm.), który przewiduje w przypadku funkcjonariusza zajmującego lokal mieszkalny w miejscowości pobliskiej miejsca pełnienia służby zwrot kosztów dojazdu do miejsca pełnienia służby i (...)

 • Sposoby na podział nieruchomości27 Lipca 2012

  w granicach nieruchomości gruntowej poza budynkiem, w którym wyodrębniono dany lokal. Należy podkreślić, że samodzielny lokal mieszkalny nie musi posiadać pomieszczeń przynależnych, a zatem (...)

 • Podstawy pobierania dodatku mieszkaniowego8 Lipca 2004

  tytuł prawny do zajmowanego lokalu mieszkalnego i ponoszącym wydatki związane z jego zajmowaniem, 5) osobom zajmującym lokal mieszkalny bez tytułu prawnego, oczekującym na przysługujący im lokal (...)

 • Obowiązki wynajmującego lokal mieszkalny31 Marca 2012

  , lokal, mieszkalny

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Płacenie należności przez współwłaściciela

  Witam, mam pewien problem ze współwłaścicielem. Chodzi o dom mieszkalny, którego właścicielami byli mój ojciec i jego brat. Ojciec przepisał swoja (...)

 • Domek gospodarczy

  Witam, Około 6 lat temu rodzice kupili działkę z domkiem jednorodzinnym oraz domkiem gospodarczym. Z mężem chcieliśmy domek gospodarczy rozbudować (...)

 • Czy może dojść do zasiedzenia?

  Witam serdecznie. Kwestia dotyczy zasiedzenia. Około 8 lat temu ojciec zezwolił sąsiadowi na używanie gruntów ornych, aby nie leżały odłogiem. (...)

 • Przekwalifikowanie budynku

  Witam:) Mam takie pytanie: Czy można przekwalifikować budynek gospodarczy na budynek mieszkalny? W jaki sposób to zrobić? Lub gdzie szukać informacji (...)

 • podział gospodarstwa rolnego.

  Ojciec zmarł w 1991r. W chwili śmierci na gospodarstwie pozostawała żona i 14-letni syn. Pozostałe dzieci były pełnoletnie i mieszkały poza domem. (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane