Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Masa spadkowa21 Marca 2005

  twórcy, przedmioty majątkowe nabyte w zamian za składniki majątku osobistego, chyba że przepis szczególny stanowi inaczej. spadek, masa spadkowa, rachunek bankowy, majatek wspólny

 • Stwierdzenie nabycia spadku a dział spadku17 Maja 2005

  , stwierdzenie nabycia spadku, połączone wnioski, masa spadkowa, spadkobiercy

 • Pojęcie masy spadkowej9 Marca 2011

  chwili  śmierci. Masa spadkowa tworzy odrębny majątek, którego nie można traktować jako prostą sumę praw i obowiązków wchodzących w jej skład. Dopiero po przeprowadzeniu (...)

 • Masa spadkowa, o której mowa w przepisach Kodeksu cywilnego23 Maja 2011

  poszczególne przedmioty należące do spadkodawcy. masa, spadkowa, kodeks, cywilny

 • Zwrot nieruchomości a dziedziczenie11 Maja 2009

  opodatkowaniu.Warto przeczytać także: Czym jest spadek - czyli co możesz odziedziczyć? spadek, dziedziczenie, masa spadkowa, decyzja administracyjna

 • Masa spadkowa a koszty pogrzebu12 Kwietnia 2006

  wynagrodzenie wykonawcy testamentu (jeśli taki został ustanowiony). Rachunki moga być ewentyalnie przedstawione jako kserokopie, sąd może jednak zażądać oryginałów. spadek, masa spadkowa, (...)

 • Kredyt a masa spadkowa2 Sierpnia 2010

  spadkowej przy uwzględnianiu np. zachowku. spadek, masa spadkowa, wartość spadku, kredyt, zachowek

 • Lokata bankowa, małżeństwo a masa spadkowa29 Grudnia 2008

  właściciela lokaty. Z chwilą otwarcia spadku - śmierci właściciela środków z rachunku bankowego - wchodzą one automatycznie w skład masy spadkowej. lokata bankowa, małżeństwo, masa spadkowa, (...)

 • Majątek wspólny małżonków a masa spadkowa6 Sierpnia 2012

  majątkowa, masa spadkowa

 • Renta po zmarłym a masa spadkowa22 Lutego 2006

  Mąż zmarł 20 listopada, 23 listopada listonosz przyniósł rentę, którą odebrał syn, a później od niego wzięłam ja. W momencie tym uważałam, że są to pieniądze należne mężowi. Nie byłam w stanie (...)

 • Pożytki z majątku spadkowego27 Maja 2004

  . Z tą chwilą masa spadkowa jako całość staje się własnością spadkobierców. Do czasu działu spadku, nie jest wiadome, który ze składników masy spadkowej przypadnie danemu spadkobiercy. (...)

 • Sprzedaż udziału w spadku4 Maja 2004

  Odbywa się obecnie sprawa spadkowa z ustawy (nie ma testamentu). Masa spadkowa to: mieszkanie będące 1/4 kamienicy po moim dziadku - moja mama zmarła i do niej należało to mieszkanie, (...)

 • Rozporządzenie przedmiotem wchodzącym w skład masy spadkowej bez działu spadku16 Czerwca 2011

  umów. Dla całościowego uporządkowania kwestii praw i zobowiązań wchodzących do masy spadkowej zalecamy dokonanie działu spadku. rozporządzenie, przedmiot, masa, spadkowa, dział

 • Ustalenie masy spadkowej8 Czerwca 2006

  dokumentu i syn może ten dokument kwestionować i domagać się ustalenia innej wyceny. spadek, masa spadkowa, dziedziczenie, nakłady, ustalenie

 • wniosek o nabycie spadku31 Marca 2010

  wartości rzeczy w powołaniu się na zgodne oświadczenie uczestników.  stwierdzenie nabycia spadku, prawo do zachowku, dziedziczenie ustawowe, masa spadkowa

 • Zobowiązanie zaciągnięte przez męża19 Października 2007

  Pani do wejścia w miejsce zmarłego męża i przejęcie jego długu w całości. Bank nie ma prawa do przeniesienia długu na drugiego małżonka. spadki, dziedziczenie, masa spadkowa, dobrodziejstwo (...)

 • Wysokość zachowku23 Stycznia 2009

  spadkowa, dzieci, zstępni, wysokość, wypłata, obliczenie

 • Historia kont bankowych a zachowek11 Grudnia 2008

  . zachowek, wartość, ustalenie, prawo, sąd, spadkobierca, spadek, spadkodawca, masa spadkowa, ustalenie, składniki, majątek

 • Prawo do spadku drugiej żony zmarłego24 Listopada 2008

  , mieszkanie odziedziczą: Pani, siostra i druga żona, wszystkie po 1/3. Druga żona ojca będzie miała prawo  do 1/3 udziału w nieruchomości lokalowej. spadek, spadkobierca, spadkodawca, masa (...)

 • Przepisanie mieszkania z babki na wnuka17 Stycznia 2008

  prawna Żądanie zachowku od obdarowanego - opinia prawna dziedziczenie, zachowek, wnuk, babcia, zstępni, wstępni, darowizna, stwierdzenie nabycia spadku, dział spadku, udział, masa spadkowa

 • Współwłasność mieszkania29 Maja 2009

  , czynsz, czynności zwykłego zarządu, czynności przekraczające zwykły zarząd, spadkobierca, spadkodawca, spadek, masa spadkowa, podział, dział spadku

 • Doliczanie darowizn na poczet zachowku11 Października 2010

  spadkowa od której obliczamy zachowek wynosi 1/2 mieszkania oraz owa darowizna 1/2 domu. Wydziedziczony syn, a nasz ojciec zmarł po śmierci spadkodawcy. Czy biorąc pod uwagę art. 996 KC musimy z siostrą

 • Zwolnienie według art. 21 ust. 1 pkt 10525 Maja 2010

  W 2006 roku zmarła moja Matka. Ponieważ zmarła przed 01.01.2007 zatem zobowiązany jestem do opłacenia podatku od spadków wg \"starych\" zasad. Masa spadkowa składa się (umownie) w 2/3 z nieruchomości

 • Darowizna zaliczona na schedę spadkowę20 Kwietnia 2009

  spadkowa jest bardzo mała lub zerowa. Jednym słowem, do doliczenia darowizny dochodzi w sytuacji, gdy spadkobierca ustawowy domaga się należnego zachowku. Roszczenie o zachowek jest roszczeniem pieniężnym

 • Odpowiedzialność a dobrodziejstwo inwentarza29 Czerwca 2004

  domu. Czy tak ustalona masa spadkowa wystarczy do przyjęcia spadku z dobrodziejstwem inwentarza? Co się dzieje w przypadku gdy długi przewyższają kwotę wartości czynnego majątku spadkowego? (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Darowizna do podziału na spadkobierców

  Czy darowizna otrzymana przed śmiercią darczyńcy podlega podziałowi jako masa spadkowa (romeo) jeśli jest sporządzony akt darowizny na kokretną (...)

 • czy należy mi się coś po zmarłych rodzicach??

  Moja mama kilka lat temu przepisała na mojego brata całe gospodarstwo tzn: dom z działką oraz 1ha pola. Obecnie rodzice nie żyją. Mój brat dostał (...)

 • Niewyjaśnione zaszłości po zmarłym ojcu - proszę o pomoc!

  Witam, proszę o pomoc w sprawie, która ostatnio mnie przytłacza. Wraz z siostrą jesteśmy córkami z pierwszego małżeństwa ojca, z drugiego małżeństwa (...)

 • Podatek od spadku i......komornik

  Odziedziczyłem spadek po ojcu,jednak tylko na papierze.Całością masy spadkowej zarządza (i czerpie z tego zyski)konkubina ojca (która nie ma żadnego (...)

 • podatek spadkowy

  Czy obejmuje mnie nowa ustawa o spadkach i darowiznach. Moja matka zmarła w 1995 roku nie pozostawiając tetamentu. Spadkoborcami jest mój ojciec oraz (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane