Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Alimenty dla mamy i siostry24 Września 2007

  również uwagę na fakt, iż alimenty na rzecz Pani siostry zostały już orzeczone w wyroku rozwodowym rodziców, a więc na tej podstawie Pani siostra może wystąpić o egzekucję (...)

 • Współwłasność z osobą ubezwłasnowolnioną17 Maja 2006

  pomieszczeniem warsztatowym. Około 16 lat temu otrzymałem prawa do połowy posiadłości na zasadach współwłasności od osoby chorej na schizofrenie (brat mojej żony – M.) na (...)

 • Zasiłek przedemerytalny12 Października 2016

  ten okres opłaciła składki na ubezpieczenia społeczne oraz do dnia ogłoszenia upadłości ukończyła co najmniej 56 lat - kobieta i 61 lat - mężczyzna i posiada okres uprawniający (...)

 • Dziedziczenie po ojcu udziału w mieszkaniu30 Czerwca 2005

  faktu, jeżeli nie mieszkałam z rodzicami od lat, nie jestem zameldowana w tym mieszkaniu, jestem najemcą lokalu kwaterunkowego, w którym mieszkam od kilkunastu lat na podstawie umowy najmu? (...)

 • Zakres obowiązków pracownika4 Maja 2004

  ona aneks do umowy o pracę, zmieniający na ten czas warunki umowy o pracę i zatrudniono ją na stanowisko p.o. Kierownika Telefonicznego Centrum Informacji. Ja nadal pozostałam na swoim (...)

 • Czy mogę się starać o świadczenie przedemerytalne? 3 Czerwca 2015

  Czy z tytułu likwidacji mojego zakładu pracy mogę starać się o świadczenie przedemerytalne? Obecnie mam 59 lat, przepracowane 41 lat. Posiadam również gospodarstwo rolne około (...)

 • Podatek od sprzedaży domu28 Maja 2010

  tutaj decyduje. Odnośnie pytań o ulgę mieszkaniową, kiedy będzie ewentualnie sprzedawał przed upływem 5 lat i pieniądze ze sprzedaży przeznaczy w ciągu 2 lat na zakup innego mieszkania: (...)

 • Samowolna budowa9 Lutego 2007

  budynku? Budynek w tej sytuacji (tak mi się wydaje) powinien zostać zburzony. Czy mam rację? Na budowę budynku mieszkalnego wymagane jest pozwolenie na budowę. Jest to decyzja administracyjna (...)

 • Przejście na emeryturę z renty10 Listopada 2006

  Jestem na rencie od 13 lat. Mam 20 lat pracy, w tym 16 lat pracy w warunkach szkodliwych. Czy gdy osiągnę 65 lat (obecnie mam 47), będę mógł przejść (...)

 • Emerytura dla pracowników w szczególnych warunkach6 Grudnia 2004

  1998 r. Osoby te będą mogły przejść na wcześniejszą emeryturę w wieku określonym przez dotychczasowe przepisy (wiek ten waha się od 40 do 55 lat dla kobiet i od 45 do 60 lat dla mężczyzn), (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • Alimenty na dziecko

  W jakiej wysokości sad może przyznac alimenty na dziecko jesli mój mąż zarabia ok 1600zł a ja nie pracuje? Obowiązek alimentacyjny spoczywa na obydwojgu (...)

 • Prawo rodzicielskie

  Chce pozbawic ojca mojego 6 letniego dziecka wladzy rodzicielskiej, nie widuje sie on z corka od 3 lat i sie nia nie interesuje, jak sprawic by sad przyznal (...)

 • SEX Z NIEPEŁNOLETNIĄ

  Mam zamiar współzyć z niepełnioletnią(16 lat) - czy jej rodzice mogą mnie oskarżyć i na jakiej podstawie (MŁODY) To jeszcze tego nie zrobiłeś? (...)

 • SONDA - ile dostajecie alimentów / ile chcielibyście

  Proponuję przeprowadzenie sondy: Proszę napiszcie w jednym zdaniu ile dostajecie alimentów, lub ile Sąd przyznał bez wzglądu na to, czy są płacone, (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane