Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Alimenty dla mamy i siostry24 Września 2007

  również uwagę na fakt, iż alimenty na rzecz Pani siostry zostały już orzeczone w wyroku rozwodowym rodziców, a więc na tej podstawie Pani siostra może wystąpić o egzekucję (...)

 • Współwłasność z osobą ubezwłasnowolnioną17 Maja 2006

  pomieszczeniem warsztatowym. Około 16 lat temu otrzymałem prawa do połowy posiadłości na zasadach współwłasności od osoby chorej na schizofrenie (brat mojej żony – M.) na (...)

 • Zasiłek przedemerytalny przy skróconym okresie wypowiedzenia?12 Października 2016

  ten okres opłaciła składki na ubezpieczenia społeczne oraz do dnia ogłoszenia upadłości ukończyła co najmniej 56 lat - kobieta i 61 lat - mężczyzna i posiada okres uprawniający (...)

 • Dziedziczenie po ojcu udziału w mieszkaniu30 Czerwca 2005

  faktu, jeżeli nie mieszkałam z rodzicami od lat, nie jestem zameldowana w tym mieszkaniu, jestem najemcą lokalu kwaterunkowego, w którym mieszkam od kilkunastu lat na podstawie umowy najmu? (...)

 • Zakres obowiązków pracownika4 Maja 2004

  ona aneks do umowy o pracę, zmieniający na ten czas warunki umowy o pracę i zatrudniono ją na stanowisko p.o. Kierownika Telefonicznego Centrum Informacji. Ja nadal pozostałam na swoim (...)

 • Czy mogę się starać o świadczenie przedemerytalne? 3 Czerwca 2015

  Czy z tytułu likwidacji mojego zakładu pracy mogę starać się o świadczenie przedemerytalne? Obecnie mam 59 lat, przepracowane 41 lat. Posiadam również gospodarstwo rolne około (...)

 • Podatek od sprzedaży domu28 Maja 2010

  tutaj decyduje. Odnośnie pytań o ulgę mieszkaniową, kiedy będzie ewentualnie sprzedawał przed upływem 5 lat i pieniądze ze sprzedaży przeznaczy w ciągu 2 lat na zakup innego mieszkania: (...)

 • Samowolna budowa9 Lutego 2007

  budynku? Budynek w tej sytuacji (tak mi się wydaje) powinien zostać zburzony. Czy mam rację? Na budowę budynku mieszkalnego wymagane jest pozwolenie na budowę. Jest to decyzja administracyjna (...)

 • Przejście na emeryturę z renty10 Listopada 2006

  Jestem na rencie od 13 lat. Mam 20 lat pracy, w tym 16 lat pracy w warunkach szkodliwych. Czy gdy osiągnę 65 lat (obecnie mam 47), będę mógł przejść (...)

 • Emerytura dla pracowników w szczególnych warunkach6 Grudnia 2004

  1998 r. Osoby te będą mogły przejść na wcześniejszą emeryturę w wieku określonym przez dotychczasowe przepisy (wiek ten waha się od 40 do 55 lat dla kobiet i od 45 do 60 lat dla mężczyzn), (...)

 • Alimenty od chorego3 Czerwca 2002

  Jestem od 35 lat chora na epilepsję, moi rodzice są po rozwodzie. Obecnie mam rentę w wysokości 370 zł, a od 11 lat mam częściowo ograniczone prawa do córki. Matka chce, (...)

 • Przejście na emeryturę a zatrudnienie14 Października 2005

  poszukiwania dodatkowej pracy, w celu wyrównania budżetu. Udało mi się dostać drugą pracę na 1/2 etatu w innej firmie. Podpisałem umowę najpierw na 3 miesiące, potem do końca 2004 r., a (...)

 • Odmowa przyznania wcześniejszej emerytury17 Października 2007

  Pracuję 34 lata w pracach wymienionych w dziale III wykazu B i ZUS odmówił mi emerytury. 05.05.2007r. skończyłem 58lat. Pracuję w hucie przy wytopie stali. Czy mam prawo uzyskać emeryturę? (...)

 • ZUS odmówił mi przydzielenia renty socjalnej. 23 Lipca 2015

  , bowiem mam za mało okresów składkowych i nieskładkowych. Co mam w takiej sytuacji zrobić? Niniejsza opinia prawna zawiera analizę sytuacji oraz odpowiedzi na zadane pytania w oparciu (...)

 • Dokumentacja wpłat w euro6 Lipca 2007

  wpłacaną w gotówce i następnie księgować przychód na postawie wyciągu bankowego (zaliczka) plus KP? Jeśli tak, to czy na takim kwicie KP powinienem uwidoczniać wpłacone kwoty tylko (...)

 • Zwrot nakładów przy podziale majątku małżonków25 Lipca 2006

  moją i mojego męża po to, aby dokończyć remont domu? Czy jeśli teraz moi rodzice oświadczą na piśmie o dokonaniu darowizn pieniężnych na moją rzecz i potwierdzi to moja siostra (...)

 • Ustalenie wysokości czynszu najmu i innych opłat3 Września 2003

  pozostaje osoba zameldowana na czas nieoznaczony (figuruje nazwisko na przydziale) - mam dylemat czy osoba ta nie będzie miała problemów z dalszym zamieszkiwaniem, ponieważ od roku (...)

 • Rozliczanie się z podatku w Polsce22 Stycznia 2007

  , czy dana osoba ma miejsce zamieszkania na terytorium Polski, czy też Stanów Zjednoczonych. Zgodnie z art. 3 ust. 1 pkt 7 i 8 Umowy, określenie "osoba mająca miejsce zamieszkania lub siedzibę (...)

 • Przedawnienie roszczeń alimentacyjnych13 Stycznia 2006

  . Zdecydowałem się na opuszczenie kraju pod pretekstem, że zgadzam się na warunki i jadę sprzedać nerkę opuściłem kraj w 1992 roku i już nie wróciłem. Przebywałem w rożnych Państwach (...)

 • Jednorazowy zasiłek na zagospodarowanie21 Stycznia 2010

  nauczycielowi w okresie roku, licząc od dnia uzyskania stopnia nauczyciela kontraktowego. Czy spełniam warunki do otrzymania jednorazowego zasiłku na zagospodarowanie czy też nie? Gdyż (...)

 • Wezwanie do zapłaty z kancelarii za ściągnięcie polskiego filmu. 11 Czerwca 2015

  może wystąpić do sądu z prywatnym aktem oskarżenia, natomiast to sąd decyduje, na podstawie zebranych dowodów, czy doszło do popełnienia przestępstwa, czy też nie. Odnosząc (...)

 • Zatrudnienie pracownika młodocianego30 Sierpnia 2007

  na podstawie umowy o pracę tylko przy wykonywaniu lekkich prac). Jeżeli jednak młodociany po ukończeniu nauki zawodu osiągnie wiek 18 lat, wówczas na podstawie przepisów prawa pracy (...)

 • Archiwizacja dokumentów pracowniczych5 Stycznia 2006

  ochronną? Czy muszę mieć na to fakturę? Czy z odpowiedzi tej mam rozumieć, że z teczki osobowej z części A,B,C mam archiwizować wszystkie dokumenty zawarte w poszczególnych (...)

 • Zmniejszenie alimentów i utrudnianie kontaktów4 Maja 2007

  powinienem też wystąpić z wnioskiem o klauzulę wykonalności na postanowieniu sądu? Czy ta klauzula umożliwi mi wezwanie policji w razie utrudnień ze strony żony? Alimenty na rzecz (...)

 • Rozporządzenie udziałem w przedmiocie spadkowym27 Czerwca 2006

  po śmierci rodziców, gdyby np. siostra chciała sprzedać lub co gorsza zapisać na jakąś instytucję tą nieruchomość mam prawo zablokować taką transakcję? Jeśli nic na mnie nie (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • Alimenty na dziecko

  W jakiej wysokości sad może przyznac alimenty na dziecko jesli mój mąż zarabia ok 1600zł a ja nie pracuje? Obowiązek alimentacyjny spoczywa na obydwojgu (...)

 • Prawo rodzicielskie

  Chce pozbawic ojca mojego 6 letniego dziecka wladzy rodzicielskiej, nie widuje sie on z corka od 3 lat i sie nia nie interesuje, jak sprawic by sad przyznal (...)

 • SEX Z NIEPEŁNOLETNIĄ

  Mam zamiar współzyć z niepełnioletnią(16 lat) - czy jej rodzice mogą mnie oskarżyć i na jakiej podstawie (MŁODY) To jeszcze tego nie zrobiłeś? (...)

 • SONDA - ile dostajecie alimentów / ile chcielibyście

  Proponuję przeprowadzenie sondy: Proszę napiszcie w jednym zdaniu ile dostajecie alimentów, lub ile Sąd przyznał bez wzglądu na to, czy są płacone, (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane