Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Mąż nie chce się ze mną dzielić pieniędzmi z utargu. 27 Lipca 2015

  zniesienia wspólności majątkowej, w której miejsce powstanie cywilnoprawna współwłasność w częściach równych majątku wspólnego. Po drugie, mąż może teoretycznie (...)

 • Mąż nie che się ze mną dzielić pieniędzmi z utargu. 21 Sierpnia 2015

  ;d doprowadzi do zniesienia wspólności majątkowej, w której miejsce powstanie cywilnoprawna współwłasność w częściach równych majątku wspólnego. Po drugie, mąż (...)

 • Podział majątku po rozwodzie8 Maja 2009

  majątku, albo na ustalenie nierównych udziałów małżonków w majątku wspólnym.Sąd dokonując rozliczenia między małżonkami rozważyć będzie musiał skuteczność (...)

 • Czy były mąż może sprzedać bez mojej zgody nasz dom? 4 Maja 2015

  współwłaścicieli (art. 198 k.c.). W chwili obecnej, do czasu zniesienia współwłasności majątku, jest Pani wraz z byłym mężem współwłaścicielką majątku zgromadzonego (...)

 • Majątek małoletniego dziecka a rozwód rodziców25 Marca 2010

  pozostałe (niedarowane) przedmioty majątku wspólnego.Takie rozwiązanie zdaje się być bardzo korzystnym rozwiązaniem finansowym i faktycznym, zarówno dla Pani, jak i dla Pani córki

 • Rozwód a podział majątku wspólnego małżonków16 Grudnia 2003

  otrzymują połowę majątku, który był objęty wspólnością ustawową. Należy jednak zaznaczyć, że nie wszystkie prawa majątkowe wchodzą do majątku wspólnego małżonków, pewne aktywa (...)

 • rozdzielność majątkowa przed rozwodem.5 Lipca 2009

  ;lnym gospodarstwie domowym.O podziale majątku wspólnego małżonków i ustaleniu nierównych udziałów traktuje szereg naszych artykułów- zapraszamy do lektury:W jaki

 • Przedawnienie roszczeń o nakłady24 Września 2007

  rozstrzyga także o żądaniu ustalenia nierównych udziałów małżonków w majątku wspólnym oraz o tym, jakie wydatki, nakłady i inne świadczenia z majątku wspólnego na rzecz majątku (...)

 • Rozdzielność majątkowa a oświadczenie majątkowe19 Grudnia 2006

  niegdyś do majątku wspólnego, jeżeli dokonacie zaś podziału majątku, każde z małżonków będzie posiadało tą rzecz, która przypadnie jej w wyniku podziału. Jeżeli nie chcecie Państwo (...)

 • Jak się zabezpieczyć przed spłata kredytu na mieszkanie które nie jest moje? 10 Sierpnia 2015

  się będzie nawet po orzeczeniu rozwodu i podziale majątku wspólnego (do którego dom nie należy). Nawet gdyby mieszkanie należało do majątku wspólnego, nie zmieniłoby to (...)

 • Jak będzie wyglądał podział majątku po rozwodzie? 15 Lipca 2015

  podział majątku czy przedmiotowe mieszkanie wchodzi w skład majątku wspólnego czy Pana majątku osobistego. Sąd będzie ustalał kryteria surogacji na zasadach podanych wyżej. (...)

 • Czy była żona ma prawo do nieruchomości zakupionej po rozwodzie? 14 Lipca 2015

  udziałów w tym majątku. Wniosek może być zgłoszony jedynie do zakończenia postępowania o podział majątku dorobkowego. Po jego zakończeniu i dokonaniu podziału majątku wspólnego (...)

 • Jakie mam prawo do współwłasności domu?26 Maja 2015

  postępowaniu o podział majątku ze względu na to, że na budowę i wykończenie domu były przekazywane środki tak z majątku osobistego Pani, majątku osobistego męża jak i zapewne majątku (...)

 • Czy po rozwodzie oboje małżonkowie powinni spłacać zaciągnięty kredyt? 7 Maja 2015

  majątku w wyroku rozwodowym. Jednak wskazanym byłoby zawarcie z byłą małżonką umowy dotyczącej podziału majątku. Można wtedy uregulować sytuację związaną ze spłatą kredytu. Jak zostało (...)

 • Nakłady z majątku osobistego na majątek wspólny14 Sierpnia 2008

  poczynionych z jego majątku odrębnego na majątek wspólny, od drugiego małżonka. Przy ewentualnym podziale majątku małżonek będzie musiał udowodnić dokonanie nakładów z majątku (...)

 • Moje osobiste oszczędności a rozwód31 Grudnia 2008

  poczynili z majątku osobistego na majątek wspólny oraz z majątku wspólnego na majątek osobisty. Wprawdzie, jak Pani wskazuje, z majątku wspólnego (Pani wynagrodzenia (...)

 • Podział majątku, który był objęty wspólnością ustawową19 Listopada 2011

  sposób podziału opisany powyżej nie jest możliwy lub celowy, sąd może wszystkie składniki majątku wspólnego przyznać jednemu z małżonków i zasądzić od niego na rzecz drugiego (...)

 • Lokatorskie prawo do lokalu a podział majątku3 Września 2008

  nakładów, które poczynił ze swojego majątku osobistego na majątek wspólny.Małżonek który dokonał nakładów z majątku osobistego na majątek wspólny (...)

 • Działalność gospodarcza jednego z małżonków a majątek wspólny5 Kwietnia 2011

  wszelkie dochody z tego majątku (z przedmiotów wchodzących w skład majątku wspólnego). Należą do niego również dochody z majątku osobistego małżonka. Przez dochód (...)

 • Podział majątku małżonków18 Sierpnia 2005

  istnieją w chwili dokonywania podziału.   Podział nie obejmuje przedmiotów wspólnego majątku zużytych zarówno w trakcie trwania małżeństwa, jak i po jego ustaniu, a przed podziałem majątku. (...)

 • Kupno auta do majątku osobistego23 Stycznia 2008

  możliwość zakupu samochodu do majątku osobistego na podstawie art. 33 pkt 10 kro, zgodnie z którym przedmioty majątkowe nabyte w zamian za składniki majątku osobistego wchodzą w skład majątku (...)

 • Ustalenie składu majątku wspólnego i udziałów25 Września 2003

  założyli. Ważne powody ustalenia nierównych udziałów w majątku wspólnym zachodzą nie w każdym wypadku faktycznej nierówności przyczynienia się każdego z małżonków do powstania majątku (...)

 • Majątek wspólny a spółka cywilna28 Marca 2012

  roszczenia względem Pana z majątku stanowiącego Pana udział w majątku spółki cywilnej. Wobec regulacji art. 863 § 3 k.c. Pana żona nie może skutecznie złożyć takiego żądania. Jednakże (...)

 • Podział majątku dorobkowego małżonków3 Stycznia 2007

  majątku osobistego każdego z małżonków. Do majątku wspólnego należą w szczególności pobrane wynagrodzenie za pracę i dochody z innej działalności zarobkowej każdego z małżonków, (...)

 • Wpływ intercyzy na podział majątku20 Stycznia 2005

  .  Wniosek o podział majątku wspólnego można złożyć w sądzie rejonowym wydziale cywilnym, w którego okręgu znajduje się majątek podlegający podziałowi. Opłata od wniosku o podział majątku (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Podział majątku

  Komu należy się dom wybudowany na działce nalężącej do jednego ze współmałżonków (niezamieszkały). Jak spłacić drugą stronę stronę wg (...)

 • Poradźcie...

  Proszę o radę... Żyłam w chorym związku - nie będę się na ten temat rozpisywała, bo to już na szczęście przeszłość. We wrześniu 98 r. odeszłam (...)

 • CZY JEST TO MOŻLIWE....

  Zona tak umilała mi życie że dla świetego spokoju wyprowadziłem się. Teraz jestem w trakcie sprawy rozwodowej.Czy jest możliwe aby żona mogła (...)

 • Rozwód, rozdzielność, podział majątku

  Czy w przypadku ustanowienia przez małżonków roździelności majątkowej, w przypadku następującego później rozwodu i wystpienia przez jednego z (...)

 • DO MIKAWI-PYTANIE!!!!

  Jeśli mógłbyś odpowiedzieć to mam jeszcze jedno pytanie odnośnie rozdzielczości majątkowej po rozwodzie( z datą wsteczną). Otóż przeglądałm (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane