Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Przestępstwo uchylania się od zapłaty alimentów16 Lutego 2004

  Chcę zawiadomić prokuraturę, że były mąż nie płaci alimentów pomimo, że go na nie stać. Nie wykazuje dochodów, a prowadzi drogi tryb życia, co przy odrobinie (...)

 • Miejsce zamieszkania małżonka w sprawie rozwodowej2 Kwietnia 2004

  odbiorą rodzice lub ktoś z domowników to będzie to wystarczające? A co, gdy nikt nie będzie chciał odebrać (mąż nie płaci alimentów i być może, że polecił by nie (...)

 • Alimenty - przerwa w spełnianiu świadczenia27 Września 2011

  Mój mąż nie płaci alimentów na dziecko. Utrzymuję, że było u niego na wakacjach i nie należą się alimenty za ten okres. Czy zasadnie? Jeżeli zobowiązany nie (...)

 • Eksmisja samotnej matki z dziećmi15 Listopada 2006

  mieszkają w domu, którego współwłaścicielami jest były mąż ze swoją siostrą. Póki co nie upominali sie o swój dom. Matka z dziećmi nie posiadają żadnego alternatywnego miejsca (...)

 • Uchylanie się od płacenia alimentów11 Października 2004

  Mąż nie płaci zasądzonych alimentów. W kwietniu oddałam sprawę do komornika w miejscu mojego zamieszkania. Mąż mieszka w innym województwie. Celowo nie odbiera (...)

 • Alimenty a kieszonkowe dla dziecka21 Października 2003

  posrednictwem syna (400 zł), czy kwoty kwitowane przez nieletniego syna, ktore nigdy do mnie nie trafiały i o których nic nie wiedziałam? Kwota 400 zł była kwotą, którą mąż płacił (...)

 • Część alimentów z Funduszu Alimentacyjnego26 Lipca 2002

  zasiłku. Mąż spłaca również zobowiązania finansowe byłej żony, gdyż ona nie poczuwa się do obowiązku ich płacenia. W grudniu zeszłego roku urodziła nam się córka. Czy mąż (...)

 • Pozew cywilny o zwrot kosztów komorniczych23 Kwietnia 2009

  wycofania tej sprawy z egzekucji. Wszyscy twierdzą, że tylko była żona jest władna, aby ten wniosek wycofać. A ona nie chce tego zrobić, trochę z obawy, że gdyby mąż nie zapłacił (...)

 • Żądanie zmiany wysokości alimentów28 Czerwca 2007

  w wieku 56 lat, po wielu operacjach. Mąż pracuje zawodowo i po odtrąceniu alimentów zarabia ok.1100 zł. Ostatnio była małżonka zakomunikowała mu, że chce wnieść pozew o podwyższenie alimentów

 • Mediacja4 Lipca 2006

  alimenty. Mąż wybiórczo stosuje się do ustaleń. A to zajmuje niektóre pomieszczenia przypisane koleżance, a to nie płaci części alimentów, nie płaci czasowo (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane