Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Lokata bankowa, małżeństwo a masa spadkowa29 Grudnia 2008

  właściciela lokaty. Z chwilą otwarcia spadku - śmierci właściciela środków z rachunku bankowego - wchodzą one automatycznie w skład masy spadkowej. lokata bankowa, małżeństwo, masa (...)

 • Kwota do opodatkowania17 Listopada 2008

  inwestowania pieniędzy po śmierci spadkodawcy pozostaje bez wpływu na ustalenie podstawy opodatkowania. spadek, dziedziczenie, małżonkowie, pieniądze, lokata wspólna

 • Masa spadkowa a koszty pogrzebu12 Kwietnia 2006

  wynagrodzenie wykonawcy testamentu (jeśli taki został ustanowiony). Rachunki moga być ewentyalnie przedstawione jako kserokopie, sąd może jednak zażądać oryginałów. spadek, masa spadkowa, koszty (...)

 • Spadek po żonie13 Listopada 2008

  - 84, skoro lokata bankowa była na moje nazwisko, a upoważniony był syn? Zwolnienie podatkowe, o którym mowa w art. 4a ustawy o podatku od spadków i darowizn i na okoliczność skorzystania (...)

 • Udokumentowanie zapłacenia podatku przed bankiem28 Października 2004

  przypadku gdy wypłata tych należności do wysokości kwot wolnych od podatku (por. art. 9 ust. 1 ustawy). zapis na wypadek śmierci, rachunek bankowy, lokata bankowa

 • Spłata udziału byłego małżonka w majątku wspólnym20 Grudnia 2007

  drugiemu małżonkowi zachowa jednak do swojej dyspozycji, mając jedynie obowiązek jej ratalnego długoterminowego spłacania (bez odsetek, jeśli się nie mylę). Terminowa lokata bankowa tej kwoty (...)

 • Lokata w banku a śmierć właściciela13 Sierpnia 2008

  bankowym - opinia prawnaPorządek dziedziczenia Kto może dziedziczyć spadekKto dziedziczy środki z rachunku bankowego? Zapis bankowy bank, lokata, śmierć, właściciel, dział, spadek, umowny, (...)

 • Rachunki bankowe wchodzące do spadku31 Marca 2005

  tych wierzytelności od dnia otwarcia spadku, czyli śmierci spadkodawcy. Odsetki te stanowią pożytki prawa. spadek, rachunek bankowy, tajemnica bankowa, dział spadku, stwierdzenie nabycia spadku

 • Majątek osobisty a dziedziczenie6 Sierpnia 2010

  małżonka (spadkodawca może postanowić inaczej). Oznacza to, że dom był wyłączną własnością Pana mamy. Przyjmując spadek bez ograniczenia odpowiedzialności, odpowiadają Państwo za długi spadkowe (...)

 • Skład majątku spadkowego30 Sierpnia 2011

  , roszczenie o zwrot nakładów z majątku wspólnego lub na majątek osobisty itd.). skłąd, spadek, zmarły, majątek, umowy, pozaumowne, odszkodowanie, naprawa, bankowa, roszczenie, (...)

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • lokata bankowa a rachunek bankowy czy się należy

  Witam, Prosze o pomoc. Dostałam spadek po obcej osobie. Jestem wpisana w testamencie do całego spadku, jedynie osobie z rodziny są zapisane wszystkie (...)

 • Wspólniczka ojca nie chce mi oddać spadku

  Witam, mam problem ze spadkiem po moim ojcu ktory zmarl 5 lat temu.Jedynymi spadkobiercami jest mój brat przyrodni zamieszkały od (10 lat za granicą) (...)

 • jaka wysokość zachówku

  Po zmarłym Dziadku na mocy testamentu całość majątku odziedziczyła Babcia. Zstępnymi Dziadka są dwie córki (z innego małżeństwa), obecnie domagające (...)

 • spadek

  mam pytanie moja mama zmarła i przeprowadzili podział majatku tylko adwokat tak zatail i podstawił świadkow ze to było gospodarstwo rolne na ktorym (...)

 • Lokata po zmarłej

  Moja teściowa zostawiła w banku lokatę terminową .Nikt nie jest upowazniony. Czy te pieniądze są do odzyskania i w jakiej wysokości ,w chwili śmierci (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane