Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Egzekucja z rachunku bankowego i jej ograniczenia24 Maja 2010

  terminowych lokat oszczędnościowych rachunki powiernicze Jeśli zatem dłużnik ma założony rachunek rozliczeniowy bieżący oraz lokatę terminową, to egzekucja będzie mogła być prowadzona (...)

 • Nieterminowe rozpatrzenie reklamacji a szkoda12 Marca 2002

  odsetki od lokat bankowych, choć możliwe, wydaje się niestety niecelowe z uwagi na niskie oprocentowanie lokat bankowych a także na wysokie koszt oraz czasokres trwania ewentualnej sprawy sądowej. Bardziej

 • Zajęcie lokat bankowych18 Lutego 2013

  Wierzyciel wnosi o zajęcie rachunków bankowych wskazując banki.Czy to oznacza, że komornik z automatu zajmuje lokaty bankowe? Zgodnie z art. 797  Kodeksu postępowania cywilnego, wszczęcie egzekucji może (...)

 • Egzekucja środków z rachunków bankowych14 Grudnia 2012

  lokat oszczędnościowych jednej osoby, niezależnie od liczby zawartych umów, ale do wysokości określonej w tym przepisie. Według doktryny bez znaczenia jest, czy środki pieniężne zgromadzone (...)

 • Dziedziczenie środków na rachunku bankowym7 Lutego 2011

  Dla uzyskania faktycznie wyższej gwarancji BFG niektórzy decydują się na zakładanie lokat wspólnych na wyższą niż 100 tys. euro kwotę nawet wtedy, gdy środki należą tylko do jednego posiadacza. (...)

 • Przelew z konta wspólnego na własne a darowizna8 Października 2010

  i mojej mamy lub założenie lokat. Czy przelewy wspomniane w opisie sytuacji powinny być zgłoszone w US? Jeżeli tak, to jakie mogą być konsekwencje (chodzi tu o wysokość kary) i co należy zrobić, (...)

 • Rachunek bankowy wspólny22 Czerwca 2010

  są rachunki lokat terminowych. Zatem, gdy w ustawie jest mowa o rachunku bankowym bez wskazania poszczególnych rodzajów rachunków należy uznać, iż rozumie się przez to także

 • Majątek małoletniego dziecka a rozwód rodziców25 Marca 2010

  bankach. Część z tych jednostek i lokat też obiecał przepisać na naszą córkę. Po rozwodzie córka zostałaby ze mną i pewnie ja zarządzałabym jej majątkiem. Rozumiem że moja część domu (...)

 • Niezwłoczna informacja do GIIF29 Kwietnia 2009

  rachunkami należącymi do tego samego posiadacza rachunku, z wyłączeniem przelewów na rachunki lokat terminowych, a także przelewy przychodzące z zagranicy, wymianę walut, przeniesienie własności (...)

 • Złożenie świadczenia do depozytu sądowego19 Marca 2009

  wskazanym przez obowiązanego na rachunku bankowym oprocentowanym jak dla lokat terminowych. depozyt sądowy, zwłoka wierzyciela, zezwolenie sadu, postępowanie nieprocesowe, zabezpieczenie

 • Śmierć posiadacza rachunku a dziedziczenie10 Maja 2006

  Mój tata posiadał oszczędności w SKOK kilka lokat. Zmarł w lutym 2004 r. Jeszcze nie przeprowadziłam postępowania spadkowego ani nie wystąpiłam z wnioskiem o nabycie spadku. Czy SKOK słusznie straszy

 • Gdy strona nie zgadza się z prokuratorem16 Grudnia 2005

  dokumencie zapisu zostało dokonane na dokumentach przesłanych przez bank, takich jak umowy rachunków, umowy lokat, wzory podpisów o których istnieniu bank nie poinformował (pomimo zapytania sądu) (...)

 • Pracownicza Kasa Zapomogowo Pożyczkowa9 Listopada 2005

  wkładów członkowskich, z odsetek od lokat terminowych i odsetek zasądzonych przez sąd oraz z subwencji i darowizn i jest przeznaczony na pokrycie szkód i strat, nieściągalnych zadłużeń (...)

 • Majątek podlegający egzekucji26 Października 2005

  Z czego (poza pensją) może prowadzić egzekucję komornik, jeżeli osoba której dotyczy egzekucja komornicza nie posiada ani nieruchomości, ani samochodu, ani lokat i mieszka w domu rodziców wyposażonym

 • Wykaz zarobków23 Września 2005

  tym okresie też powinna być wykazana? Czy dochody z lokat (odsetki) też należy uwzględnić? Biorąc pod uwagę wykładnię językową – można by uważać, iż chodzi wyłącznie o przychody z (...)

 • Podział majątku małżonków4 Marca 2005

  grzecznościowo samochodu ojca. Nie mamy żadnych ruchomości czy lokat. Jestem osobą na stanowisku i dobrze zarabiam. Całe dochody przeznaczaliśmy na dostatne życie i wychowanie dziecka. Podział majątku (...)

 • Agencja pośrednictwa pracy a umowa o pracę10 Stycznia 2005

  Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych. Dochodami Funduszu są: 1) składki płacone przez pracodawców, 2) odsetki od lokat nadwyżek finansowych Funduszu, 3) zapisy i darowizny, 4) dobrowolne wpłaty (...)

 • Warunki uznania związku za konkubinat22 Października 2004

  Kiedy związek między kobietą a mężczyzną uznaje się za konkubinat. Czy majątek w postaci lokat, nieruchomości nabyty ze środków w 100% tylko jednego z nich ulega wspólnemu podziałowi? Według

 • Egzekucja z IKE31 Sierpnia 2004

  lokat podlegają raczej zasadom, jakie obowiązują w przypadku prowadzenia postępowania egzekucyjnego z wierzytelności. indywidualne konta emerytalne, ike, postępowanie egzekucyjne, egzekucja, komornik,

 • Zakres zachowania tajemnicy bankowej3 Października 2003

  dokonujących tych czynności (art. 104 ustawy prawo bankowe). Jeżeli jednak istnieje podejrzenie, że zmarły spadkodawca posiadał jakiekolwiek lokaty w banku, bank może udzielić informacji na temat tych lokat

 • Egzekucja komornicza alimentów a spółka z o.o.11 Stycznia 2002

  środki finansowe z tytułu uzyskiwanego przez obowiązanego do alimentów wynagrodzenia, lokat bankowych itp. Nie ma bezpośredniej możliwości prowadzenia egzekucji z majątku spółki z o.o., której (...)

 • Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych - źródła dochodów18 Listopada 2011

  Jakie dochody ma Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych? Dochodami Funduszu są:1. składki płacone przez pracodawców,2. odsetki od lokat nadwyżek finansowych Funduszu, 3. zapisy i

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane