Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Emerytura a przychody z najmu25 Października 2010

  za kwartał kalendarzowy, ostatnio ogłoszonego przez Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego (art. 104 ust. 7). Z komunikatu Prezesa GUS z 10 sierpnia 2010 r. w sprawie przeciętnego (...)

 • Wypłata wynagrodzenia z FGŚP4 Czerwca 2003

  świadczeń - ich łączna kwota za okres jednego miesiąca - nie może przekraczać przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia, z poprzedniego kwartału od dnia jego ogłoszenia przez (...)

 • Świadczenia przedemerytalne a nabycie udziałów8 Lipca 2005

  wynagrodzenia w roku kalendarzowym poprzedzającym termin waloryzacji, ogłoszonego przez Prezesa GUS do celów emerytalnych. Od 1 marca 2005 r. miesięczna dopuszczalna kwota przychodu (...)

 • Przeliczenie emerytury19 Września 2005

  wynagrodzenia przyjętego do ustalenia wysokości świadczenia w dniu jego przyznania, od 1 marca 2009 r. do: 98 % przeciętnego wynagrodzenia przyjętego do ustalenia wysokości świadczenia (...)

 • Zawieszenie i zmniejszenie emerytury1 Września 2004

  wykonywaniu umowy. Podsumowując, na zmniejszenie wysokości emerytury wpływa przychód w wysokości przekraczającej 70% przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia, nie wyższej jednak niż 130% (...)

 • Podstawa do obliczenie składek ZUS przedsiębiorcy6 Kwietnia 2007

  zadeklarowana kwota, nie niższa jednak niż 60 % przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w poprzednim kwartale, z zastrzeżeniem ust. 9 i 10. Składka w nowej wysokości obowiązuje od trzeciego (...)

 • Składki na ubezpieczenie rencisty2 Kwietnia 2007

  % przeciętnego wynagrodzenia, ale będzie niższy niż 130% przeciętnego wynagrodzenia - emerytura, renta z tytułu niezdolności do pracy oraz renta rodzinna dla jednej osoby ulegną (...)

 • Zawieszenie prawa do emerytury9 Lipca 2003

  zawieszona, gdy przychód z tytułu zatrudnienia przekroczy odpowiednio 70% i 130% przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia za kwartał kalendarzowy, ostatnio ogłoszonego przez Prezesa Głównego (...)

 • Podstawa wymiaru składki zdrowotnej5 Września 2005

  zadeklarowana kwota, nie niższa jednak niż 75% przeciętnego wynagrodzenia. Składka w nowej wysokości obowiązuje od trzeciego miesiąca następnego kwartału. Wedle zaś danych GUS, (...)

 • Emeryt a działalność gospodarcza2 Marca 2005

  przez Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego.  W razie osiągania przychodu w kwocie przekraczającej 70% przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia za kwartał kalendarzowy ostatnio (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • składka na ubezpieczenie zdrowotne 2011

  Witam Mam pytanie w roku 2011 jaka składa ubezpieczeniowa obowiązuje?Z góry dziękuję za wszelkie informavje na ten temat Podstawa na rok 2001 jeszcze (...)

 • Uległem wypadkowi w pracy

  Witam,mam ttaki problem,mianowicie uległem wypadkowi w pracy,mam noge w gipsie i rozkawałkowany palec,w firmie pracuje 13 dni,czy przysługuje mi chorobowe (...)

 • Odpis na zfśs 2011

  Ile wynosi kwota na odpis zfśs w 2011 roku? Kwotę 1 259,63 zł/pracownik, ale chyba dopiero w lutym będą podane dane przez GUS. brudzio Zgodnie z (...)

 • Presco atakuje!!! co robić?

  Witam, dostałem pismo od firmy PRESCO - "Ostateczne wezwanie do zapłaty", bo jak tego nie zrobię to 26.07.04 sprawa bedzie w sądzie" (...)

 • Prośba o pomoc

  Witam.Obecnie jestem zatrudniony na umowę o pracę i podobnie jak 25 innych osób zatrudnionych w naszej firmie mam problem.Otóż od trzech miesięcy (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane