Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Działalność gospodarcza a uprawnienia emerytalne20 Czerwca 2011

  bazowej. Kwota bazowa, zgodnie z art. 19 u.e.r., wynosi 100 % przeciętnego wynagrodzenia pomniejszonego o potrącone od ubezpieczonych składki na ubezpieczenia społeczne, określone w przepisach o

 • Emerytura a przychody z najmu25 Października 2010

  za kwartał kalendarzowy, ostatnio ogłoszonego przez Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego (art. 104 ust. 7). Z komunikatu Prezesa GUS z 10 sierpnia 2010 r. w sprawie przeciętnego (...)

 • Kiedy można zmniejszyć bądź zawiesić emeryturę10 Października 2007

  przy zawieszaniu albo zmniejszaniu emerytur i rent wynosi: 70 % przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia ogłoszonego za II kwartał 2007 r. wynosi 1 851,10 zł;  130 % przeciętnego (...)

 • Prawo do emerytury i zatrudnienie za najniższym wynagrodzeniem?7 Lutego 2011

  kwocie przekraczającej 70 % przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia za kwartał kalendarzowy, ostatnio ogłoszonego przez Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego nie wyżej jednak (...)

 • Wysokość składki na ZUS a działalność gospodarcza8 Września 2005

  na ubezpieczenie społeczne a wysokością faktycznie uzyskanego przez przedsiębiorcę dochodu. Wysokość składek zależy bowiem de facto od wskaźnika przeciętnego wynagrodzenia miesięcznego (...)

 • Wypłata wynagrodzenia z FGŚP4 Czerwca 2003

  świadczeń - ich łączna kwota za okres jednego miesiąca - nie może przekraczać przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia, z poprzedniego kwartału od dnia jego ogłoszenia przez (...)

 • Świadczenia przedemerytalne a nabycie udziałów8 Lipca 2005

  wynagrodzenia w roku kalendarzowym poprzedzającym termin waloryzacji, ogłoszonego przez Prezesa GUS do celów emerytalnych. Od 1 marca 2005 r. miesięczna dopuszczalna kwota przychodu (...)

 • Podstawa wymiaru składki zdrowotnej5 Września 2005

  zadeklarowana kwota, nie niższa jednak niż 75% przeciętnego wynagrodzenia. Składka w nowej wysokości obowiązuje od trzeciego miesiąca następnego kwartału. Wedle zaś danych GUS, (...)

 • Zawieszenie i zmniejszenie emerytury1 Września 2004

  wykonywaniu umowy. Podsumowując, na zmniejszenie wysokości emerytury wpływa przychód w wysokości przekraczającej 70% przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia, nie wyższej jednak niż 130% (...)

 • Przeliczenie emerytury19 Września 2005

  wynagrodzenia przyjętego do ustalenia wysokości świadczenia w dniu jego przyznania, od 1 marca 2009 r. do: 98 % przeciętnego wynagrodzenia przyjętego do ustalenia wysokości świadczenia (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • składka na ubezpieczenie zdrowotne 2011

  Witam Mam pytanie w roku 2011 jaka składa ubezpieczeniowa obowiązuje?Z góry dziękuję za wszelkie informavje na ten temat Podstawa na rok 2001 jeszcze (...)

 • Uległem wypadkowi w pracy

  Witam,mam ttaki problem,mianowicie uległem wypadkowi w pracy,mam noge w gipsie i rozkawałkowany palec,w firmie pracuje 13 dni,czy przysługuje mi chorobowe (...)

 • Odpis na zfśs 2011

  Ile wynosi kwota na odpis zfśs w 2011 roku? Kwotę 1 259,63 zł/pracownik, ale chyba dopiero w lutym będą podane dane przez GUS. brudzio Zgodnie z (...)

 • Presco atakuje!!! co robić?

  Witam, dostałem pismo od firmy PRESCO - "Ostateczne wezwanie do zapłaty", bo jak tego nie zrobię to 26.07.04 sprawa bedzie w sądzie" (...)

 • Prośba o pomoc

  Witam.Obecnie jestem zatrudniony na umowę o pracę i podobnie jak 25 innych osób zatrudnionych w naszej firmie mam problem.Otóż od trzech miesięcy (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane