Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Kurator spółki jako pracodawca23 Listopada 2004

  pracowniczych, lecz pośrednie. Jest to rodzaj zbiegu przestępstw. Pamiętać należy jednak, że pracodawca nie jest kurator, lecz sama spółka. Kurator jest ustanawiany, gdy osoba prawna nie (...)

 • Ustanowienie w postępowaniu administracyjnym kuratora dla osoby nieobecnej20 Grudnia 2011

  przedstawiciela przez organ dla osoby nieobecnej jest art. 34 kpa, który stanowi, że organ administracji publicznej wystąpi do sądu z wnioskiem o wyznaczenie przedstawiciela dla osoby nieobecnej (...)

 • Kurator a problemy wychowawcze14 Kwietnia 2005

  zawsze przydziela sąd, byłoby to jednak sytuacją kuriozalną, gdyby to rodzice wystąpili o kuratora dla własnego dziecka. problemy wychowawcze, ustanowienie kuratora, kurator, nieletni

 • Pozbawienie i ograniczenie władzy rodzicielskiej10 Listopada 2009

  ; pozbawienie wladzy rodzicielskiej, ograniczenie władzy rodzicielskiej, opieka nad dzieckiem, obowiązki rodziców, kurator

 • Prawa i obowiązki kuratora spadku28 Lipca 2006

  ustanawia kuratora spadku. Kurator spadku powinien starać się o wyjaśnienie, kto jest spadkobiercą, i zawiadomić spadkobierców o otwarciu spadku. Kurator spadku zarządza majątkiem spadkowym (...)

 • Nadzór kuratora28 Czerwca 2007

  zwrócić w razie gdyby kurator ociągał się z nawiązaniem kontaktu. Kurator rodzinny, któremu zlecono obecność przy kontaktach rodziców z dziećmi, ustalonych przez sąd opiekuńczy, stawia (...)

 • Kurator dla spółki z o.o.22 Lutego 2010

  egzekucji, w związku z którą został ustanowiony i do innego postępowania musi być oddzielny kurator ustanowiony w odrębnym postanowieniu? W myśl art. 69 kodeksu postępowania cywilnego dla (...)

 • Prawa i obowiązki kuratora w postępowaniu sądowym22 Stycznia 2008

  jest znane, czynności niezbędne dla obrony jej praw. Kurator działa w imieniu i na rzecz ochrony praw uczestnika postępowania o zniesienie współwłasności do czasu wstąpienia do postępowania (...)

 • Uprawnienia i obowiązki kuratora spadku8 Lipca 2010

  obowiązana jest złożyć końcowe sprawozdanie po ukończeniu zarządu (co dla Pana stanowić będzie punkt wyjściowy). Takie sprawozdanie powinno składać się z dwóch części: sprawozdania (...)

 • Opłaty sądowe od kuratora spadku23 Lutego 2007

  ust. 1 pkt. 5 ustawy o kosztach sądowych w sprawach cywilnych nie mają obowiązku uiszczenia kosztów sądowych kurator wyznaczony przez sąd orzekający lub sąd opiekuńczy dla danej sprawy. Przepis (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Kurator sądowy

  Chciałabym złożyć podanie na aplikację kuratorską. Przeczytałam, że podanie ma być do Prezesa Sądu Okręgowego. W moim mieście jest Sąd Rejonowy. (...)

 • Społeczny kurator sądowy

  Jakie są obowiązki społecznego kuratora sądowego, na jakich warunkach ( umowa, płaca) pracuje? (Ola) jak sama nazwa wskazuje jest to praca spoleczna, (...)

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)

 • mąż chce mi odebrac dziecko!!!!

  Zlozylam pozew o przyznanie wladzy rodzcielskiej.w tym momencie maz przetrzymuje dziecko[3-letnia coreczke]u siebie w domu,nie pozwalajac mi na swobodne (...)

 • Łamanie praw ojca!

  Szanowni Państwo! Mam 31 lat , jestem lekarzem medycyny Moje małżeństwo rozpadło się , w czerwcu założyłem żonie sprawę rozwodową. W styczniu (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane