Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Jak przygotować się do zakupu mieszkania z licytacji komorniczej? 23 Kwietnia 2015

  . Nie składa jednak rękojmi osoba, której przysługuje ujawnione w opisie i oszacowaniu prawo, jeżeli jego wartość nie jest niższa od wysokości rękojmi i jeżeli do tej wysokości (...)

 • Zbieg z egzekucją administracyjną27 Marca 2008

  przeciwegzekucyjnego i nie zrobił tego, jeszcze gdy sprawę prowadził komornik sądowy. A sąd utrzymał w mocy czynności dokonane przez komornika sądowego i gdyby nie zbieg egzekucji, (...)

 • Nabycie auta obciążonego zastawem rejestrowym16 Czerwca 2006

  iż mamy do czynienia ze stosunkiem prawnym między przedsiębiorcami. Dodam, iż samochód został kupiony przez nas od przedsiębiorcy. Umowę kupna sprzedaży samochodu, nie wiedząc, (...)

 • Podatek od darowizny rodziców dla dziecka22 Sierpnia 2006

  jedyne rozwiązanie, iż najpierw musi nastąpić zbycie lokalu a potem nabycie nowego, podatnik przez pewien czas pozostałby bez własnego mieszkania, a wątpliwym jest, aby taka była intencja (...)

 • Odstąpienie od umowy sprzedaży na odległość15 Września 2010

  podpisana poza siedzibą firmy - przez mail. Dodam jeszcze, że 10 dni od podpisania umowy jeszcze nie upłynęło. Czy mogę odstąpić od umowy już teraz pomimo, że samochodu jeszcze mi (...)

 • Wykonanie obowiązku alimentacyjnego14 Kwietnia 2005

  samochód. W 2004 roku kupił jeden córce, a drugi niby mojej żonie. Chcę wykazać, że nie stać go było go na kupno samochodu gdyż nie miał do tego środków. Winien jest (...)

 • Bezpieczne kupno samochodu28 Marca 2006

  zwolnić (jeśli nie zastrzegł tego w umowie) nawet w przypadku, gdy to nie on spowodował wadliwość rzeczy, a nawet gdy nie wiedział, że sprzedana rzecz jest wadliwa. Sprzedana (...)

 • Umorzenie postępowania egzekucyjnego3 Marca 2008

  kwotę ze sprzedaży. Dowiedziawszy się o tym fakcie od osób trzecich (ponieważ tymczasowo byłem bezrobotny) pracowałem dorywczo, uzgodniliśmy, że nie chcę połowy sumy ze sprzedaży (...)

 • Kupno i sprzedaż samochodu przez małżonków2 Listopada 2017

  określonych przypadkach, ale sprzedaż samochodu do nich nie należy). Ze względów praktycznych, ułatwiających, przykładowo,  wykazanie że samochód wszedł do (...)

 • Zajęcie rzeczy osoby trzeciej23 Marca 2007

  spokrewniona z X, a samochód jest tylko własnością Y. Od tego zdarzenia minęło już 20 dni, a Y nie dostał żadnej informacji o zajęciu samochodu przez komornika. Czy (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • SONDA - ile dostajecie alimentów / ile chcielibyście

  Proponuję przeprowadzenie sondy: Proszę napiszcie w jednym zdaniu ile dostajecie alimentów, lub ile Sąd przyznał bez wzglądu na to, czy są płacone, (...)

 • ILE TRWA ROZWÓD ???

  Bardzo proszę, powiedzcie mi ile czasu trwa rozwód, jeśli zarówno ja jak i mój mąż jestesmy zgodni co do rozwodu i nie mamy dzieci.. Z góry dziękuje.. (Stella) (...)

 • Prawo rodzicielskie

  Chce pozbawic ojca mojego 6 letniego dziecka wladzy rodzicielskiej, nie widuje sie on z corka od 3 lat i sie nia nie interesuje, jak sprawic by sad przyznal (...)

 • Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

  Sprawa wyglada następująco,w maju tego roku idea zerwała ze mna umowę,za niepłacenie rachunków za 2 telefony.W lipcu zaczęła wypisywac do mnie (...)

 • Dlaczego tatusiowie nie płacą alimentów

  Odpowiedź jest prosta - bo nie muszą i to w majestacie prawa. Jak to wygląda? Sąd przyznaje alimenty. Tatuś się na nie godzi. Nawet płaci przez (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane