Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Faktura VAT a spółka z o.o. w organizacji8 Maja 2009

  otrzymywać faktury od kontrahentów i w braku NIP najczęściej wpisuje się REGON spółki. Wprawdzie działanie takie nie jest do końca zgodne z przepisami, gdyż przepisy wymagają (...)

 • NIP, REGON i VAT w spółce cywilnej8 Maja 2003

  organizacyjna wykonująca czynności podlegające opodatkowaniu. Pod tym względem nic się nie zmieniło, stąd też spółka musi zarejestrować się jako płatnik VAT i uzyskać nr NIP. Podobnie (...)

 • Sp.z o.o. w organizacji nie jest podatnikiem5 Stycznia 2006

  organizacji wydany Regon, a potem NIP. I tak oto spółka w organizacji składała deklaracje do urzędu skarbowego i płaciła podatek.   Spółka z o.o., spółka w organizacji

 • Zgon właściciela przedsiębiorstwa12 Kwietnia 2006

  ustania bytu prawnego podatnika decyzja o nadaniu NIP wygasa z mocy prawa (12 ust. 2 ustawy z 13 października 1995 r. o zasadach ewidencji i identyfikacji podatników i płatników). Kolejnym obowiązkiem

 • Przekształcenie spółki cywilnej w spółkę jawną30 Grudnia 2004

  przekształcenie spółki cywilnej w spółkę jawną. Wydaje się, że odpowiedź na przedstawione pytanie czy przystąpienie do spółki nowego wspólnika i przekształcenie spółki cywilnej w (...)

 • Byłam nagrywana przez mojego męża bez mojej zgody. 26 Czerwca 2015

  zawierać oznaczenie przedmiotu sporu oraz:  1) oznaczenie miejsca zamieszkania lub siedziby i adresy stron, ich przedstawicieli ustawowych i pełnomocników,  2) numer Powszechnego

 • Zakładanie spółki z o.o.21 Kwietnia 2005

  pytania można domniemywać, iż założenie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością następuje osobno w sądzie rejestrowym dla potrzeb KRS, osobno w urzędzie statystycznym dla potrzeb REGON i (...)

 • Działalność sp.z o.o.8 Maja 2003

  jej wyników w formach i terminach określonych w przepisach szczególnych. Sankcję w odniesieniu do tych obowiązków zawiera art.57 i 58 ustawy. Karze grzywny podlega więc ten, kto wbrew (...)

 • Przewóz na potrzeby własne6 Kwietnia 2004

  identyfikacji statystycznej (REGON), 3) kserokopię zaświadczenia o nadaniu numeru identyfikacji podatkowej (NIP), 4) oświadczenie o zamiarze zatrudnienia kierowców 5)wykaz pojazdów samochodowych (...)

 • Oznaczenie wymaganych danych przedsiębiorcy22 Września 2003

  oznaczonej osoby powinny zawierać: 1) firmę spółki, jej siedzibę i adres, 2) oznaczenie sądu rejestrowego i numeru, pod którym spółka jest wpisana do rejestru. (Obowiązek ten nie dotyczy (...)

 • Niezarobkowy przewóz drogowy23 Października 2003

  autobusami i wykaz pojazdów samochodowych, które mają być używane do transportu wraz z kserokopiami ich dowodów rejestracyjnych. Zaświadczenie wydaje właściwy dla siedziby przedsiębiorcy (...)

 • Co mogę zrobić z uciążliwym sąsiadem? 16 Czerwca 2015

  zawierać:  1) oznaczenie sądu, do którego jest skierowane, imię i nazwisko lub nazwę stron, ich przedstawicieli ustawowych i pełnomocników; 2) oznaczenie rodzaju pisma;  3) (...)

 • Faktura a umowa najmu14 Stycznia 2010

  potwierdzenia faktu spełnienia świadczenia (w całości lub w określonej części), konieczne będzie oznaczenie osoby wierzyciela, jak i dłużnika, wskazanie tytułu zadłużenia oraz określenie daty (...)

 • Pełnomocnik - wykaz majątku i doręczenia29 Kwietnia 2008

  jednak muszę się pofatygować i pójść do sądu i wyrecytować wszystko ustnie? Przebywam za granicą na stałe w zasadzie, ale nie chciałbym wchodzić w konflikt z prawem i chcę uporządkować (...)

 • Ubezpieczenie w KRUS a wynajem lokali20 Grudnia 2016

  sposób zorganizowany i ciągły, z której uzyskane przychody nie są zaliczane do innych przychodów ze źródeł wymienionych w art. 10 ust. 1 pkt 1, 2 i 4-9 ustawy o PIT. Wojewó

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane