Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Stwierdzenie nabycia spadku26 Kwietnia 2005

  to mieszkanie spółdzielcze własnościowe. W chwili śmierci spadkobiercami ustawowymi byliby syn oraz wnuk. Innych spadkobierców nie było. Po śmierci wuja od 01.04.2004 (...)

 • Eksmisja byłego małżonka z mieszkania8 Grudnia 2004

  Małżeństwo posiada mieszkanie własnościowe. W wyroku rozwodowym sąd orzekł eksmisję byłego męża z prawem do lokalu socjalnego. Była małżonka wynajęła inne mieszkanie jeszcze (...)

 • Jak przygotować się do zakupu mieszkania z licytacji komorniczej? 23 Kwietnia 2015

  . Jeżeli na wezwanie dozorcy dłużnik w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 30 dni, nie odbierze ruchomości, sąd na wniosek dozorcy i po wysłuchaniu dłużnika nakaże ich sprzedaż, a jeżeli (...)

 • Koszty utrzymania w domu opieki24 Października 2007

  mieszkanie Pani matki zostanie sprzedane, będziemy mieli do czynienia  z dochodem, o którym mowa wyżej. O konkretnym przeznaczeniu kwot uzyskanych za sprzedaż domu będzie decydował opiekun, (...)

 • Darowizna mieszkania spółdzielczego5 Stycznia 2004

  babci będą mogły dopiero po jej śmierci wystąpić do obdarowanego o należny im zachowek. Jeżeli babcia zamierza obdarować wnuka także innymi przedmiotami (urządzeniem mieszkania), to wydaje (...)

 • Mieszkanie spółdzielcze własnościowe po rozwodzie19 Marca 2009

  Po rozwodzie spółdzielcze mieszkanie własnościowe (założona KW) zakupione na kredyt staje się współwłasnością obojga małżonków niezależnie od tego, że w chwili rozwodu kredyt (...)

 • Mieszkanie w spadku6 Maja 2006

  Moja mama, obecnie żyjąca, posiada mieszkanie własnościowe. Ojciec nie żyje. Obecnie w mieszkaniu zameldowany jest brat i mama. Co stanie się z mieszkaniem po śmierci mamy? Teoretycznie (...)

 • Egzekucja z mieszkania spółdzielczego16 Marca 2005

  Mieszkanie spółdzielczo - własnościowe należało do obojga małżonków. Po śmierci męża spadkobiercami są żona i dzieci, które przyjęły spadek z dobrodziejstwem inwentarza. (...)

 • Zwrot bonifikaty przy dziedziczeniu 9 Lutego 2009

  uzyskałaby 80% bonifikaty za przekształcenie tego mieszkania z najmu na własnościowe, to czy po śmierci mojej matki, jeżeli by nie upłynął okres 5 lat, a matka by zmarła w (...)

 • Regulacja tytułu prawnego po śmierci najemcy17 Stycznia 2006

  zameldowana. Po śmierci ojca mojej córki chcemy uregulować sprawy związane z umową najmu. Kto powinien wystąpić do Urzędu o zawarcie umowy najmu: ja czy córka? Kto ma większe (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

  Witam! Poszukuję pilnie informacji na następujący temat. Wynajmowałem mieszkanie - jak się okazało właścicielka nie odprowadzała za nie podatku (...)

 • MIESZKANIE WLASNOSCIOWE a rozwod

  Jestem w trakcie rozwodu,wraz z mężem posiadamy wspóne własnosciowe mieszkanie.Czy jest szansa eksmisji męża? Mąż nie pracuje, jest alkoholikiem, (...)

 • Czynsz w spółdzielni

  Kupililiśmy z żoną mieszkanie własnościowe od osoby prywatnej na rynku wtórnym (zarządzane przez spółdzielnię). W rachunku jaki wystawia nam (...)

 • Alimenty dla byłego współmałżonka

  Jestem po rozwodzie. Mój mąż został uznany winnym rozpadowi małżeństwa. Moja sytuacja finansowa uległa pogorszeniu. Chciałabym wystąpić o alimenty (...)

 • SONDA - ile dostajecie alimentów / ile chcielibyście

  Proponuję przeprowadzenie sondy: Proszę napiszcie w jednym zdaniu ile dostajecie alimentów, lub ile Sąd przyznał bez wzglądu na to, czy są płacone, (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane