Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Zasiedzenie i dział spadku17 Kwietnia 2008

  był wpisany dziadek w ewidencji gruntów). Poprzednik zajmujący działkę od 15.12.1969 r. też był samoistnym posiadaczem, jego poprzednik również (na pewno od 1964 - najstarsza istniejąca (...)

 • Prawo do zachowku a przekazanie gospodarstwa6 Marca 2009

  Najwyższego, nie jest wykluczone wydanie wyroku odbiegającego od takiego orzecznictwa (jak również nie jest wykluczona zmiana stanowiska SN w tym przedmiocie). W każdym bądź razie, (...)

 • VAT - szklarnia12 Czerwca 2009

  rolnicy ryczałtowi korzystają jednak ze zwolnienia z VAT, na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 3 ustawy o VAT, zgodnie z którym zwalnia się od podatku dostawę produktów rolnych pochodzących (...)

 • Zakazy w parku krajobrazowym29 Marca 2006

  zależności od sytuacji, raz twierdzą, że plan ochrony nie obowiązuje, bo nowa ustawa jest "silniejsza" od rozporządzenia wojewody, innym razem twierdzą, że określenie: "mogą" być (...)

 • Spadek dla dzieci22 Marca 2007

  . Należy przy tym pamiętać, że spadkobiercy nie uzyskają świadczenia od obdarowanej osoby obcej (nie będącej w kręgu spadkobierców ustawowych), jeżeli darowizna na jej rzecz została (...)

 • Egzekucja z unijnych dopłat dla rolników27 Marca 2007

  wierzytelności oznacza, że komornik nie może się domagać, by dana wierzytelność wpłynęła bezpośrednio do niego. Jednakże, z chwilą wpływu pieniędzy z dotacji na rachunek bankowy rolnika, (...)

 • Ubezpieczenie w KRUS1 Marca 2006

  działalność rolniczą, którą w świetle ustawy jest działalność produkcyjna, a nie usługowa. Inforamcje na temat prowadzenia działalności gospodarczej przez rolnika zawiera opinia KRUS (...)

 • Pensjonat dla koni - prowadzenie działalności30 Sierpnia 2011

  zorganizowany i ciągły. W ustawie zostały wymienione również rodzaje działalności, do których przepisy ustawy nie mają zastosowania. Przepisów ustawy nie stosuje się mianowicie do

 • Dokument potwierdzający sprzedaż przez rolnika25 Listopada 2004

  możliwości uzyskania tego numeru, ponieważ nie jestem VAT-owcem. Mam odbiorcę niemieckiego na moje produkty rolne, ale nie wiem jak i czy mogę je sprzedać. Odpowiedź należy rozpocząć od (...)

 • Dzierżawa gruntu a podatek od nieruchomości13 Lutego 2009

  Mam zamiar dzierżawić grunt od osoby prywatnej, która prowadzi działalność gospodarczą pod własnym nazwiskiem. Grunt nie jest własnością firmy (tzn. w KW jako właściciel nie (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

  Wysokie ODSZKODOWANIA (do 10 lat wstecz) za bezumowne korzystanie z mienia, czyli zajęcia terenu pod sieci energetyczne (np. przewody biegnące nad Twoją (...)

 • pszczoły sąsiada

  mam domek letniskowy na nieruchomości ktora graniczy z zabudowaniami osoby zajmującej się pszczołami, podczas ostatniej wizyty na dzialce okazało (...)

 • Jak wygląda sprawa rozwodowa??? Help!!!

  Wkrótce mam rozprawę rozwodową. Ja i mój mąż mamy adwokatów i pewnie damy sobie nieźle "czadu". Mąż wniósł o rozwód mimo że mamy maleńkie (...)

 • Podwyższenie alimentów

  Wyczytałam, że o podwyższenie alimentów mogę starać się po roku od uprawomocnienia się wyroku. Czy to prawda? Pomóżcie. (madzia) Po 6 miesiącach (...)

 • Pozbawienie praw rodzicielskich ojca pomóżcie

  Czy jest możliwość pozbawienia ojca praw rodzicielskich i żeby także płacił alimenty. Proponował mi bym usuęła ciążę i wogóle nie interesował (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane