Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Wyłączenie gruntów leśnych z produkcji11 Sierpnia 2006

  odpowiedzi założono więc, że zamierza Pan nie tylko wyciąć drzewa, ale i wyłączyć te grunty spod produkcji leśnej. Kwestie dotyczące ochrony lasów są przedmiotem regulacji ustawy o ochronie (...)

 • Darowizna - problem z nieuregulowaną własnością3 Października 2008

  ustawy o uregulowaniu własności gospodarstw rolnych nie był wyrazem konwalidacji nieformalnych umów zbycia nieruchomości rolnych, lecz stanowił formę pierwotnego nabycia własności. (...)

 • PCC od sprzedaży działki rolnej22 Grudnia 2007

  obszaru gruntów za gospodarstwo rolne ma ich klasyfikacja w ewidencji gruntów i budynków jako użytki rolne lub jako grunty zadrzewione i zakrzewione na użytkach rolnych, a nie studium (...)

 • Klasyfikacja gruntów w celach podatkowych19 Listopada 2004

  jako tereny przemysłowe jest zobligowana do płacenia podatku od nieruchomości "w stawkach" jak od działalności gospodarczej - niezależnie od tego czy prowadzi tam działalność czy nie? (...)

 • Eksport z kasą fiskalną21 Września 2007

  przed złożeniem deklaracji podatkowej za dany miesiąc otrzymał dokument potwierdzający wywóz towaru poza terytorium Wspólnoty. Nie można więc zastosować stawki zerowej, jeśli nie otrzymano (...)

 • Podatek rolny a podatek od nieruchomości6 Września 2007

  opodatkowania gruntów podatkiem rolnym albo podatkiem od nieruchomości kluczowe są zapisy w ewidencji gruntów i budynków. Jeśli więc z ewidencji wynika, iż dany grunt jest gruntem (...)

 • Przejęcie terenu pod zaplanowane drogi31 Lipca 2012

  terenów jest uprawnieniem, a nie obowiązkiem gminy. Dlatego nie można skutecznie domagać się od gminy takiego działania. Jeśli jednak w wyniku uchwalenia planu korzystanie z nieruchomości (...)

 • Gospodarstwo rolne w spadku4 Listopada 2005

  ; w nieruchomości, zależy to od jego decyzji. W razie sprzedaży nieruchomości rolnej przez osobę fizyczna lub prawną, inną niż Agencja Nieruchomości Rolnych, gdy nie ma dzierżawcy (...)

 • VAT - szklarnia12 Czerwca 2009

  rolnicy ryczałtowi korzystają jednak ze zwolnienia z VAT, na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 3 ustawy o VAT, zgodnie z którym zwalnia się od podatku dostawę produktów rolnych pochodzących (...)

 • Dziedziczenie gospodarstwa rolnego7 Maja 2009

  nabycia spadku tylko na wniosek (art. 1025 § 1 k.c.). Nie ma od tej zasady żadnych odstępstw, nie może to nastąpić z urzędu. Wniosek o stwierdzenie nabycia spadku może (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

  Wysokie ODSZKODOWANIA (do 10 lat wstecz) za bezumowne korzystanie z mienia, czyli zajęcia terenu pod sieci energetyczne (np. przewody biegnące nad Twoją (...)

 • pszczoły sąsiada

  mam domek letniskowy na nieruchomości ktora graniczy z zabudowaniami osoby zajmującej się pszczołami, podczas ostatniej wizyty na dzialce okazało (...)

 • Jak wygląda sprawa rozwodowa??? Help!!!

  Wkrótce mam rozprawę rozwodową. Ja i mój mąż mamy adwokatów i pewnie damy sobie nieźle "czadu". Mąż wniósł o rozwód mimo że mamy maleńkie (...)

 • Podwyższenie alimentów

  Wyczytałam, że o podwyższenie alimentów mogę starać się po roku od uprawomocnienia się wyroku. Czy to prawda? Pomóżcie. (madzia) Po 6 miesiącach (...)

 • Pozbawienie praw rodzicielskich ojca pomóżcie

  Czy jest możliwość pozbawienia ojca praw rodzicielskich i żeby także płacił alimenty. Proponował mi bym usuęła ciążę i wogóle nie interesował (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane