Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Rezygnacja członka zarządu z pełnionej funkcji5 Stycznia 2006

  zwolnieniu lekarskim na dzień 30 kwietnia. Kto ma racje? Rezygnacja członka zarządu z pełnionej funkcji nie jest równoznaczna z dokonaniem wypowiedzenia umowy o pracę, która łączyła (...)

 • Kto sporządza skargę kasacyjną3 Października 2008

  naszym artykułem, dostępnym na stronach naszego serwisu, dotyczącym skargi kasacyjnej:Kto i kiedy może skorzystać z kasacji, czyli jak złożyć skargę kasacyjną? kasacja, skarga kasacyjna, adwokat

 • Ryczałt z tytułu najmu 13 Stycznia 2014

  jednoznacznie wskazać, która strona ma racje i tak naprawdę, aby uzgodnić stanowiska, w naszej ocenie powinien Pan wystąpić z wnioskiem o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów (...)

 • Ograniczenia związane z obecnością linii wysokiego napięcia26 Lipca 2012

  ;ra ogranicza sposób korzystania z danej nieruchomości i zmniejsza jej wartość pomimo tego, że nie ma fizycznej styczności z samym gruntem, ma prawo żądać od właściciela linii na podstawie (...)

 • Umowa komisu a rękojmia10 Maja 2006

  odpowiedzieć na pytanie o szanse wygranej, gdyż zależy to od postępowania dowodowego, które occenia sąd i tylko niezawisły sąd. To, że ma Pan prawo nie oznacza, że udowodni Pan swoje racje. (...)

 • Wyjście ze spółki cywilnej17 Kwietnia 2015

  natychmiastowym, powinien mieć istotne argumenty za takim działaniem, aby w razie powstania sporu móc udowodnić swoje racje. Jak wskazuje R. Uliasz, ważne powody, które umożliwiają wspólnikowi

 • Mataczenie postępowania karnego25 Marca 2005

  . Kto utrudnia lub udaremnia postępowanie karne, pomagając sprawcy przestępstwa, w tym i przestępstwa skarbowego uniknąć odpowiedzialności karnej, w szczególności kto sprawcę ukrywa, zaciera (...)

 • Spadek a zniesienie współwłasności3 Sierpnia 2007

  stwierdzone kto jest spadkobiercą jest w zasadzie przedwczesne. Wnioskodawcy mogą mieć przede wszystkim problem z wykazaniem, kto jest współwłaścicielem, a tym samym, kto jest legitymowany (...)

 • Odpowiedzialnośc cywilna detektywa1 Kwietnia 2005

  pominąć innej bardzo ważnej zasady, zgodnie z którą za szkodę odpowiedzialny jest nie tylko ten, kto ją bezpośrednio wyrządził, lecz także ten, kto inną osobę do wyrządzenia szkody nakłonił (...)

 • Co mogę zrobić w sytuacji kiedy ktoś mnie oczernia na blogu? 6 Czerwca 2016

  , że jakieś określenie nie jest uznawane powszechnie za obraźliwe, ale w danym środowisku ma jednoznacznie taki charakter. Precyzyjne określenie znamienia „znieważa” nie jest możliwe ze

 • Stosunki cywilnoprawne a postępowanie administracyjne12 Marca 2005

  samorządu terytorialnego, a burmistrz jej organem wykonawczym. W zakresie stosunków natury cywilnej natomiast podmioty są równe. Z tego punktu widzenia nie ma znaczenia, że wynajmującym była akurat (...)

 • Skutki prawne wyjścia ze spółki komandytowej.24 Czerwca 2015

  udziału w zysku podstawowe znaczenie ma chwila, w której nastąpił upływ terminu wypowiedzenia. Chwila zawarcia umowy potwierdzającej dalsze trwanie spółki, czy też wpis zmiany do KRS (...)

 • Przeszukanie mieszkania przez komornika28 Maja 2010

  osoby oraz przedmioty, jakie ma ona przy sobie. I ten paragraf 2 artykułu 814 kpc daje ewentualną podstawę do przeszukania także Pani dziecka (jednak ma to zastosowanie, gdy przedmiotem egzekucji (...)

 • Wyjście wspólnika z spółki z o.o. 25 Czerwca 2015

  ; powinien Pan wskazać, kto będzie przyszłym nabywcą udziałów. Zdaniem M. Allerhanda (Kodeks handlowy..., s. 305) jest to konieczne, skoro spółka ma prawo przedstawić innego nabywcę. (...)

 • Przedawnienie roszczeń z umowy pośrednictwa12 Listopada 2003

  ma już sposobu na wyegzekwowanie płatności? Art. 554 ustawy Kodeks cywilny reguluje termin przedawnienia roszczeń wynikających z umowy sprzedaży, a z pytania wynika, że umowa opisana w pytaniu (...)

 • Umieszczenie w domu pomocy społecznej4 Maja 2006

  ubezwłasnowolnienia całkowitego zostały opisane w Kto i w jakich okolicznościach może zostać ubezwłasnowolniony? Skutki ubezwłasnowolnienia Jeżeli według wniosku ubezwłasnowolnienie ma (...)

 • Upoważnienie do wykonywania czynności w lokalu31 Sierpnia 2005

  rozumie się także pieniądze). Dochodzenie od takiego fałszywego pełnomocnika nieprawnie pobranej zapłaty może nastąpić na podstawie art. 415 kodeksu cywilnego, który stanowi, że kto z winy swej (...)

 • Zwolnienie nauczyciela mianowanego17 Marca 2004

  są na miejscu). Dodam, że w zespole jest niemiła sytuacja, koleżanki swoją postawą i słowami dążą do tego, abym to ja zwolniła się z pracy wymyślając coraz to nowe argumenty, uzasadniające ich racje

 • Mieszkanie własnościowe a udział w gruncie29 Grudnia 2003

  (zaawansowanie przekształceń własnościowych w spółdzielni) spółdzielnia poinformowała mnie, że mogę jedynie założyć księgę na ograniczone prawo rzeczowe jakim jest sam lokal. Czy spółdzielnia (...)

 • Jeden pełnomocnik dla obydwu stron18 Listopada 2003

  jesteście Państwo zgodni). Zresztą to nie tylko racje logiczne przemawiają za takim rozwiązaniem. Każdy z prawników objęty jest zakazem reprezentowania obydwu stron sporu w tym samym postępowaniu. (...)

 • Szkoda wyrządzona przez kota31 Maja 2004

  przypadku. Zgodnie z dominującym poglądem, zwierzę chowa ten, kto przez dłuższy czas sprawuje nad nim pieczę dla własnych - niekoniecznie majątkowych - celów, dostarczając mu schronienia i utrzymania. (...)

 • Jak przygotować się do zakupu mieszkania z licytacji komorniczej? 23 Kwietnia 2015

  uzasadnieniu uchwały Sądu Najwyższego z 8 września 2011, III CZP 44/11). Nie ma więc znaczenia data przetargu, w wyniku którego doszło do nabycia nieruchomości, jak również chwila wstąpienia

 • Niedochowanie terminu z umowy przedwstępnej5 Stycznia 2009

  kto w świetle umowy był obowiązany do zorganizowania transakcji, a w konsekwencji mogą powstać wątpliwości kto nie wywiązał się ze swojego obowiązku (a więc która ze stron uchylała (...)

 • Byłam nagrywana przez mojego męża bez mojej zgody. 26 Czerwca 2015

  karze podlega, kto bez uprawnienia uzyskuje dostęp do całości lub części systemu informatycznego. § 3. Tej samej karze podlega, kto w celu uzyskania informacji, do której nie jest (...)

 • Prawo do miejsca w grobie2 Września 2010

  , czyli babcia mojego męża. Ojciec został pochowany w 1996 roku, po kremacji. W grobie są tylko miejsca na urny. Kto ma prawo decydować kto będzie pochowany w tym grobie? Mój mąż, jego (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • KTO MA RACJE?

  Witam. Mam pytanie odnosnie pewnego zajscia. Chodzi mi o moj watek w tym temacie http://www.dobrylot.pl/index.php?act=forum_dzialy_new Czy Ja(ten sam nick (...)

 • Urzad pracy a Konstytucja RP? Kto ma racje?

  W moim przypadku doszło do dosc nietypowej sytacji ( choc nie jeden pewnie nie raz sie z nią spotkał badac bezrobotnym ) Nie stawiłem sie na wyznaczony (...)

 • CZY UDA MI SIĘ UWOLNIĆ OD ŻONY?

  Moje małżeństwo od kilku lat przeżywało kryzys. Właściwie zaczęło się źle dziać po przyjściu na świat drugiego dziecka - 12 lat temu. Żona (...)

 • Wysokość alimentów - a dochody ojca

  Witam czy jest gdzies okreslona maksymalna wysokosc alimentow, jakie moze placic zobowiazany w stosunku do jego dochodow i potrzeb? po prostu jest taka (...)

 • Mama mnie wyrzuca z domu

  Witam wszystkich. Pisze tutaj ponieważ mam bardzo duży problem z Mamą natomiast od kilku miesięcy Mama mnie wyrzuca z domu, ciąle sie nademną znęca (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane