Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Roszczenie odszkodowawcze25 Lipca 2007

  miał wykupioną polisę OC. Natomiast w przypadku, gdy sprawca szkody nie posiadał ważnego ubezpieczenia OC, poszkodowany może domagać się naprawienia szkody zwracając się do Ubezpieczeniowego Funduszu

 • Powody odmowy wypłaty odszkodowania z OC5 Marca 2003

  zostały podpisane na miejscu z wszystkimi danymi sprawcy oraz z dokumentacją zdjęciową. Na jakiej podstawie mogą poddawać to w wątpliwość? Zgodnie z § 25 Rozporzadzenia w sprawie (...)

 • Wartość towarów z importu9 Marca 2007

  Nasza firma kupiła towar od firmy z Danii. Firma duńska najpierw kupiła ten towar z Chin. Całość nabycia rozliczyliśmy jako wewnątrzwspólnotową dostawę towarów. Teraz część (...)

 • Zwrot towaru3 Sierpnia 2007

  , że w umowie nie przewidzieli Państwo dokładnie terminu jej dokonania) wysyłając mu fakturę. Dopiero gdy dłużnika będzie w zwłoce z zapłatą za towar, będzie można realizować (...)

 • Moment dokonania dostawy w WNT7 Lipca 2008

  towaru we wskazane miejsce będzie równoznaczne z dokonaniem dostawy.Stąd jeśli strony umówią się, iż nabywca (lub jego kurier) odbiera towar od sprzedawcy, to dostawa jest uznana (...)

 • Umowa ubezpieczenia9 Lutego 2012

  Jakie zobowiązania wynikają z umowy ubezpieczenia? Zagadnienie umowy ubezpieczenia regulowane jest przez ustawę Kodeks cywilny. Zgodnie z nią: Art. 805. § 1. Przez umowę (...)

 • Próba wyłudzenia odszkodowania6 Października 2005

  (pracuję w Spółce z o.o.)? Przestępstwo wyłudzenia odszkodowania polega na spowodowaniu, w celu uzyskania odszkodowania z tytułu umowy ubezpieczenia, zdarzenia będącego (...)

 • Samochód wykupiony z leasingu11 Grudnia 2006

  , zgodnie z art. 2 pkt 4 ustawy z dnia 9 września 2000 roku o podatku od czynności cywilnoprawnych, gdyż sprzedaż ta może powodować powstanie obowiązku w podatku VAT albo zwolnienie z (...)

 • Rozwiązanie umowy o pracę w trakcie wypowiedzenia5 Lipca 2006

  pracodawcy lub rozwiążę umowę z art.55 § [1] to pracodawca powinien wypłacić ekwiwalent pieniężny za urlop. Czy od ekwiwalentu pieniężnego za urlop i odprawy z tytułu rozwiązania (...)

 • Odpowiedzialność sprzedawcy 8 Października 2009

  sprawności w ramach odpowiedzialności sprzedawcy za towar sprzedany, uważając iz dlaczego ja mam kupować nową drukarkę bądź płacić za kosztowna naprawę, gdy w uszkodzeniu drukarki (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • POLISA POSAGOWA PZU

  Poszukuję osób,które złożyły do sądu pozwy o wypłacenie należności z tytułu"polisa posagowa".Odwoływałam sie do PZU,ale bezskutecznie,dlatego (...)

 • Waloryzacja polisy PZU

  Witam. Mam polisę założoną przez rodziców w '84r. (ubezpieczenie uposażenia dzieci). Powinienem dostać teraz znaczną kwotę z PZU, lecz oni oferują (...)

 • Uległem wypadkowi w pracy

  Witam,mam ttaki problem,mianowicie uległem wypadkowi w pracy,mam noge w gipsie i rozkawałkowany palec,w firmie pracuje 13 dni,czy przysługuje mi chorobowe (...)

 • Sprawa o znieslawienie ?

  Co moge zrobić osobie ktora mnie publicznie wyzwala ? (uma) To zalezy czy jesteś osobą zaufania publicznego (np. prawnikiem, lekarzem), czyli do twojej (...)

 • Szkoda całkowita z OC

  Na początku listopada miałem wypadek samochodowy. Jadąc przez skrzyżowanie z drogi podporządkowanej wyjechał mi inny samochód. Policja przyznała (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane