Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Odmowa wypłaty odszkodowania OC3 Grudnia 2011

  Co zrobić, kiedy ubezpieczyciel odmawia wypłaty odszkodowania z tytułu ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych? Z ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych (...)

 • WDT - wywóz przez nabywcę własnym transportem21 Lipca 2005

  :   korespondencja handlowa z nabywcą, w tym jego zamówienie;  dokumenty dotyczące ubezpieczenia lub kosztów frachtu;  dokument potwierdzający zapłatę za towar, (...)

 • Opóźnienia w wypłacie odszkodowania z NW2 Czerwca 2003

  możliwość otrzymania od ew. ubezpieczyciela tzw. bezspornej części świadczenia. Jeżeli kwota odszkodowania z tytułu NW jest, zgodnie z ogólnymi warunkami ubezpieczenia, zależna (...)

 • Ugoda sądowa a ugoda cywilnoprawna2 Października 2007

  stosunku lub zapewnić ich wykonanie albo by uchylić spór istniejący lub mogący powstać (art. 917 k.c.). Jak wynika z przedstawionej definicji, ugodę można zawrzeć tylko ze stroną, z którą (...)

 • Pobranie jednoczesnie świadczeń z ZUS i odszkodowania z tytułu umowy NNW15 Grudnia 2011

  Uległem wypadkowi na uczelni. Czy możliwe jest by oprócz świadczeń z ZUS przysługiwało mi także odszkodowania z tytułu ubezpieczenia od NNW? Świadczenia z umowy ubezpieczenia (...)

 • Odpowiedzialność adwokata względem reprezentowanego przez niego klienta1 Marca 2011

  za postępowanie sprzeczne z prawem, zasadami etyki lub godności zawodu bądź za naruszenie swych obowiązków zawodowych, a adwokaci również za niespełnienie obowiązku (...)

 • Pozostawanie pojazdu mechanicznego w ruchu13 Listopada 2006

  , iż z ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych przysługuje odszkodowanie, jeżeli posiadacz lub kierujący pojazdem mechanicznym są obowiązani do odszkodowania za wyrządzoną (...)

 • Odpowiedzialność komisanta za wady prawne rzeczy21 Lutego 2006

  to, że sprzedawca-komisant odpowiada wobec kupującego, jeżeli towar konsumpcyjny w chwili jego wydania jest niezgodny z umową. Jeżeli towar konsumpcyjny jest niezgodny z umową, (...)

 • Odwołanie od decyzji ZUS o przeliczeniu emerytury - nieprawidłowa kwota bazowa11 Kwietnia 2012

  zł; 4)ustalenie wypadku przy pracy, jeżeli nie jest połączone z dochodzeniem odszkodowania lub renty - 120 zł; 5)świadczenie odszkodowawcze należne z tytułu wypadku przy pracy lub choroby (...)

 • Pozwanie w przypadku ubezpieczenia OC22 Listopada 2006

  zakład ubezpieczeń lub sprawcę z tym, że w ostatnim przypadku konieczne będzie pozwanie również zakładu ubezpieczeń. Więcej na informacji na temat ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • POLISA POSAGOWA PZU

  Poszukuję osób,które złożyły do sądu pozwy o wypłacenie należności z tytułu"polisa posagowa".Odwoływałam sie do PZU,ale bezskutecznie,dlatego (...)

 • Waloryzacja polisy PZU

  Witam. Mam polisę założoną przez rodziców w '84r. (ubezpieczenie uposażenia dzieci). Powinienem dostać teraz znaczną kwotę z PZU, lecz oni oferują (...)

 • Uległem wypadkowi w pracy

  Witam,mam ttaki problem,mianowicie uległem wypadkowi w pracy,mam noge w gipsie i rozkawałkowany palec,w firmie pracuje 13 dni,czy przysługuje mi chorobowe (...)

 • Sprawa o znieslawienie ?

  Co moge zrobić osobie ktora mnie publicznie wyzwala ? (uma) To zalezy czy jesteś osobą zaufania publicznego (np. prawnikiem, lekarzem), czyli do twojej (...)

 • Szkoda całkowita z OC

  Na początku listopada miałem wypadek samochodowy. Jadąc przez skrzyżowanie z drogi podporządkowanej wyjechał mi inny samochód. Policja przyznała (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane