Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Wygaśnięcie mandatu radnego18 Grudnia 2003

  braku takiej Uchwały decyzję zastępczą podejmie wojewoda. Kiedy można powołać na jego miejsce następnego radnego? Czy odwołanie radnego do NSA wstrzymuje powołanie nowego radnego? (...)

 • Wybieralność radnego a przestępstwo umyślne3 Grudnia 2005

  radnego w miejsce radnego, który zrezygnował z mandatu, a nadto, czy kiedy nie osadzono miejsca nowego radnego, a rada miasta podejmuje uchwały, to czy te uchwały przy liczbie 24 radnych, (...)

 • Przydział lokalu komunalnego8 Stycznia 2007

  zastosowanie obniżek czynszu; warunki zamieszkiwania kwalifikujące wnioskodawcę do ich poprawy; kryteria wyboru osób, którym przysługuje pierwszeństwo zawarcia umowy najmu lokalu na czas (...)

 • Wygaśnięcie mandatu radnego27 Grudnia 2005

  radnego, obowiązany jest do zrzeczenia się funkcji lub zaprzestania prowadzenia działalności w ciągu 3 miesięcy od dnia złożenia ślubowania. W przypadku niezrzeczenia się funkcji lub niezaprzestania

 • Kryteria wyboru nauczyciela do zwolnienia10 Grudnia 2011

  stwierdzając, że \"w razie konieczności rozwiązania stosunku pracy z jednym spośród kilku nauczycieli ocenie sądu podlegają również kryteria wyboru osoby, która została (...)

 • Zostałam zwolniona przez dyrektora szkoły-co mogę zrobić w tej sytuacji? 3 Sierpnia 2015

  spośród kilku nauczycieli ocenie sądu podlegają również kryteria wyboru osoby, która została zwolniona\". \"Na podstawie art. 20 ust. 1 [...] Karty Nauczyciela [...] dyrektor (...)

 • Unieważnienie przetargu w zamówieniach publicznych15 Września 2006

  przez zamawiającego kryteria wyboru najkorzystniejszej oferty stanowią podstawę do unieważnienia przetargu po ogłoszeniu wyboru najkorzystniejszej oferty, ale przed zawarciem umowy? Aktualnie (...)

 • Jak złożyć protest wyborczy do sądu? 15 Kwietnia 2015

  znaleźć obydwie przesłanki. Osobą uprawnioną do wniesienia protestu przeciwko ważności wyborów radnego lub wójta jest wyborca, którego nazwisko w dniu wyborów było umieszczone (...)

 • Przetarg prywatny a przetarg publiczny22 Września 2005

  zachowanie uczciwej konkurencji oraz równego traktowania wykonawców, oraz obiektywizmu. W związku z tym swoboda wyboru oferty bez odniesienia do konkretnych kryteriów oceny wyboru oferty najkorzystniejszej

 • Działalność gospodarcza i wynajmowanie mieszkania28 Września 2007

  wspomnianej wcześniej ustawy, jeżeli podatnicy dokonali wyboru opodatkowania podatkiem liniowym. Natomiast jeżeli przychód ten stanowi przychód z najmu, o którym mowa w art. 10 ust. 1 pkt 6 ustawy (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • gminy zbierają chętnych na ławinków

  Słyszałem, że można do gmin zgłaszać swoja kandydaturę na ławnika sądowego! Do kiedy to można uczynić? Jakie trzeba spelnić warunki? Kto może (...)

 • nieprzyjęli mojego dziecka do przedszkola

  Nie przyjęli mojego dziecka do przedszkola! Oboje z mężem pracujemy na ranne zmiany. Postanowiliśmy się postarać o przedszkole dla naszego synka (...)

 • Interesuje mnie aplikacja kuratorska

  Jakie szanse ma zwykły prosty człowiek z ulicy (bez pleców itp.) na aplikację kuratorską? Nie mam (niestety) znajomości, a chciałabym złożyć (...)

 • Kto może mieć adwokata z urzędu?

  Jakie są kryteria, żeby dostać adwokata z urzędu? Pełnomocnik z urzędu przysługuje wtedy, gdy otrzyma się z Sądu postanowienie o zwolnieniu od (...)

 • Adwokat z urzędu

  Za dwa tygodnie czeka mie pierwsza rozprawa rozwodowa, czy mogę się starać o adwokata z urzędu (powód - ciężka sytuacja materialna)? Mąż złożył (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane