Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Koszty i czas likwidacji spółki z o.o.8 Lipca 2010

  wpisie wynosi 500 zł za pierwszy wpis, a 250 zł za wpisy kolejne; w tym wypadku więc opłata wyniesie 250 zł. Zgodnie z wyraźnym przepisem kodeksu spółek handlowych (art. (...)

 • Dokumenty wymagane przy likwidacji sp. z o.o.15 Października 2009

  Chcielibyśmy złożyć w sądzie wniosek o likwidację sp. z o.o. której bilans jest zerowy (tzn. wszystkie salda zerowe ). Jaki trzeba złożyć dokumenty oraz jaka jest opłata? Regulacje dotyczące

 • Podatek dochodowy od likwidacji spółki2 Lutego 2007

  umowy kupna-sprzedaży udziałów, a nie będą nimi wydatki poniesione z tytułu funkcjonowania spółki jako podmiotu gospodarczego, tj. opłata sądowa związana z wpisem do KRS, opłata (...)

 • Opłata za zmiany w KRS8 Sierpnia 2007

  W spółce z o.o. doszło do zmiany adresu siedziby, ustanowienia prokurenta, zmiany wspólników i składu zarządu. Zmiany te będą zgłaszane do KRS jednocześnie. Jaka będzie opłata za (...)

 • Zawieszenie działalności spółki z o.o.22 Listopada 2004

  spółki za granicę, stwierdzona protokołem sporządzonym przez notariusza, 3) ogłoszenie upadłości spółki, 4) inne przyczyny przewidziane prawem. Sąd może wyrokiem orzec rozwiązanie (...)

 • Zmiana danych KRS10 Września 2007

  złożenie oświadczenia o odwołaniu prokury (art. 208 par. 7 k.s.h.). Oczywiście zarząd może podjąć uchwałę o odwołaniu prokurenta. KRS Reasumując, do KRS należy złożyć następujące (...)

 • Wymogi formalne wniosku o ogłoszenie upadłości przedsiębiorcy15 Marca 2005

  upadłości.   Należy zdecydowanie opowiedzieć się za poglądem, wedle którego załączniki do wniosku o ogłoszenie upadłości winny być wniesione w oryginałach. Wniosek o ogłoszenie (...)

 • Wpis oddziału do KRS26 Czerwca 2009

  pracowników, świadczy usługi. Czy należy rozumieć to jako oddział spółki w mieście Y? Czy taki oddział podlega wpisowi do KRS? Jeżeli tak, to jaka jest opłata za wpis? Zgodnie (...)

 • Zmiana wpisu w KRS30 Marca 2005

  przedsiębiorców wraz z załącznikiem w postaci formularza KRS-ZA - Zmiana – oddziały, terenowe jednostki organizacyjne (formularze dostępne w biurze podawczym sądu lub na stronie (...)

 • Sposób wypełniania formularzy wniosków do KRS7 Października 2005

  ). Formularze KRS-ZB (nie 2B) oraz KRS-ZA są załącznikami do wniosku KRS-Z1. Wszystkie te pisma stanowią więc jeden wniosek, a co za tym idzie również jedna będzie opłata. (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Wykreslenie Sp. Jawnej z KRS - pomocy

  Witam serdecznie w ten Wielkopostny Piatek. Otoz jestem na etapie wykreslania spoki jawnej z rejestru gospodarczego. Zlozylem jakis czas temu formularz (...)

 • zwrot opłaty z KRS za zlozenie sprawozdania do akt

  W 2013 roku wypisałam z rejestrow przedsiebiorcow stowarzyszenie, które nie prowadzi działalności gosp. W 07/2013 skladajac SF za 2012 Pani w KRS powiedziała (...)

 • Zmiana zarządu spółki.

  Witam, Mam spółkę z o.o. i chciałbym zmienić w niej prezesa zarządu. Nigdy tego nie robiłem więc nie wiem dokładnie jakie formularze powinienem (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane