Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Egzekucja z wierzytelności16 Lutego 2012

  jest zapewnienie utrzymania (§ 2). Ograniczenia egzekucji na podstawie art. 833 § 2 k.p.c. znajdują zastosowanie do wszelkich świadczeń powtarzających się, których celem (...)

 • Pieniądze niezbędne na utrzymanie rodziny29 Marca 2007

  uzasadnienia Sąd Najwyższy wyraźnie stwierdził, iż przez stałą periodyczną płacę należy rozumieć także zaopatrzenie emerytalne. Wynika to pośrednio z art. 833 kpc, który w taki (...)

 • Zajęcie wierzytelności do alimentów8 Grudnia 2005

  wierzytelności nie jest jednak możliwa. W przeciwnym razie w bardzo łatwy sposób można byłoby obejść ww. przepis art. 833 § 6 K.p.c. poprzez zajęcie wierzytelności właśnie – (...)

 • Jak przygotować się do zakupu mieszkania z licytacji komorniczej? 23 Kwietnia 2015

  wskażą dopiero wówczas możliwa będzie eksmisja do wskazanej przez gminę noclegowni lub schroniska (art. 4 u.o.p.l. w zw. z art. 1064 par. 4 k.p.c.). Należy jednak pamiętać, (...)

 • Czy komornik może zająć wynagrodzenie za zlecenie23 Września 2010

  czynność komornika. Przypominamy jednak, że zgodnie z art. 767 par. 4 k.p.c. skargę wnosi się do sądu w terminie tygodniowym od dnia czynności, gdy strona lub osoba, której prawo zostało (...)

 • Zajęcie świadczeń rodzinnych przez komornika21 Stycznia 2012

  zupełnych oraz świadczenia z pomocy społecznej.Świadczeniami rodzinnymi w rozumieniu ustawy o świadczeniach rodzinnych jest między innymi zasiłek rodzinny, z mocy art. 833 nie podlega on więc (...)

 • Czy kara pieniężna za jazdę bez biletu przedawnia się?10 Kwietnia 2015

  art. 401 pkt 2 k.p.c. Natomiast niedoręczenie pozwanemu wydanego nakazu zapłaty (wraz z odpisami pozwu i dołączonych doń dokumentów - art. 491 § 3 k.p.c. w brzmieniu (...)

 • Przesłanki odpowiedzialności za fałszywe zeznania10 Lipca 2006

  fałszywych zeznań, gdy równocześnie stwierdza się, że zeznający został pouczony w trybie art. 304 kpc o obowiązku mówienia prawdy. Jak należy interpretować zapis w protokole rozprawy "pouczony (...)

 • Zajęcie wynagrodzenia przez komornika6 Lipca 2007

  , spółdzielczej umowy o pracę) i bez względu na charakter wykonywanej pracy. Należy zaznaczyć, że w art. 881 § 2 kpc. mowa jest o wynagrodzeniu za pracę, do którego wlicza się wynagrodzenie (...)

 • Egzekucja ze świadczeń alimentacyjnych5 Kwietnia 2004

  podlegają egzekucji świadczenia alimentacyjne oraz zasiłki: chorobowy, wyrównawczy, porodowy, opiekuńczy, macierzyński (art. 833 § 6 kpc). W związku z tym, komornik nie powinien zajmować (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • SN postanowienie

  Witam! Mam wielki problem z dotarciem do Postanowienia SN z dnia 5 marca 2008 roku Sygn. akt V CSK 447/07 Czy ktoś może mi pomóc w dotarciu do treści (...)

 • POLISA POSAGOWA PZU

  Poszukuję osób,które złożyły do sądu pozwy o wypłacenie należności z tytułu"polisa posagowa".Odwoływałam sie do PZU,ale bezskutecznie,dlatego (...)

 • KOMORNIK

  Witam.Zwracam się z prośbą o sposób postępowania w następującej sprawie;W 1996 roku przyszedł na świat mój syn,bardzo szybko rozwiązaliśmy (...)

 • CZY KOMORNIK MIAŁ PRAWO?

  MAM PRZYZNANE ALIMENTY NA DWOJE DZIECI W KWOCIE 600 ZŁ, ZGŁOSIŁAM SPRAWE DO KOMORNIKA. ZAKŁAD PRACY PRZESŁAŁ NA JEGO KONTO KWOTĘ 600 ZŁ GDYŻ POZOSTAŁA (...)

 • CZY JEST TO MOŻLIWE....

  Zona tak umilała mi życie że dla świetego spokoju wyprowadziłem się. Teraz jestem w trakcie sprawy rozwodowej.Czy jest możliwe aby żona mogła (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane