charakter sprawy (art. 109 k.p.c.). Odnośnie zaś postępowania egzekucyjnego, to dłużnik powinien zwrócić wierzycielowi koszty niezbędne do celowego przeprowadzenia egzekucji. Koszty ściąga (...)
koszty procesu (w tym zastępstwa procesowego i koszty zastępstwa w egzekucji a jak wynika z postanowień komornika o dokonywanych kolejnych zajęciach uznał on koszty postępowań za zaspokojone). (...)
dochodowym od osób fizycznych). Niestety w przypadku strony pozwanej (dłużnika), która przegrała sprawę i w związku z tym musi ponieść koszty sądowe i koszty zastępstwa procesowego drugiej (...)
pozwanego jedynie fragment dochodzonego pozwem roszczenia, sąd może bądź rozdzielić koszty stosunkowo - wtedy każda strona ponosi koszty w stosunku, w jakim wygrała/przegrała sprawę, bądź (...)
właśnie roku podatkowego. Polecamy również następujące informacje serwisu e-prawnik.pl: Koszty uzyskania przychodu w CIT Rok zaliczenia wydatków do kosztów Podatek od nieruchomości a koszty (...)
udziału w czynnościach, koszty działania komornika wybranego przez wierzyciela w ramach właściwości sądu apelacyjnego, koszty doręczenia środków pieniężnych przez pocztę lub przelewem (...)
), dlatego nie można zaklasyfikować ich jako przychodów należnych. W uzasadnieniu NSA podkreślił, iż koszty te zachowują przede wszystkim ściśle procesowy charakter, a zatem błędne było (...)
przychodów należnych. W uzasadnieniu NSA podkreślił, iż koszty te zachowują przede wszystkim ściśle procesowy charakter, a zatem błędne było twierdzenie organów podatkowych, jakoby należało (...)
wynagrodzenie pracowników administracji i obsługi wraz z pochodnymi od wynagrodzenia;koszty usług pocztowych, telekomunikacyjnych i pralniczych;koszty zużytej energii elektrycznej, wody (...)
, towarzyszenie w czasie rozprawy nie stanowią funkcji pełnomocnika i mogą być wykonywane także przez inne osoby. Koszty procesu, to koszty niezbędne do celowego prowadzenia sprawy . Należą (...)
umowy najmu – organy podatkowe mogą kwestionować ujęcie w koszty zakupu opału przez wynajmującego. Wydaje się, iż problem leży w udowodnieniu, że rzeczywiście wynajmujący ponosił koszty (...)
jeżeli właścicielka przegra możemy przypisać jej koszty wynajęcia naszego adwokata? Zgodnie z kodeksem postępowania cywilnego strona przegrywająca sprawę obowiązana jest zwrócić przeciwnikowi (...)
przepisów o podatku dochodowym, a wydatki księgowane jako koszty operacyjne bądź straty nadzwyczajne - stanowią koszty uzyskania przychodów. Dokonując wyboru rozwiązań dopuszczonych ustawą (...)
prowadzonego przez stronę osobiście lub przez pełnomocnika, który nie jest adwokatem lub radcą prawnym, zalicza się poniesione przez nią koszty sądowe, koszty przejazdów do sądu strony lub (...)
przez sąd osobistego stawiennictwa strony. W związku z powyższym, zasądzone koszty zastępstwa procesowego należą się stronie postępowania (w przedstawionym stanie faktycznym będzie to spółka), (...)
kontrowersyjną jest, czy koszty urządzenia pogrzebu obejmują również koszty postawienia nagrobka. Stanowisko pozytywne w tej kwestii zajął SN w orzeczeniach z 10 grudnia 1962 r. (I PR (...)
zaliczone mogą być koszt sporządzenia wniosku i wniesienia go do komornika. Również zastępstwo w postępowaniu egzekucyjnym, koszty postępowania klauzulowego. Nie wydaje się natomiast zasadne zaliczanie
przegrywająca na żądanie przeciwnika jest obowiązana, zgodnie z zasadą odpowiedzialności za wynik procesu, pokryć także jego koszty procesu, tj. koszty niezbędne do celowego dochodzenia praw (...)
uzyskania przychodów. Jeżeli np. zakłady pracy znajdują sie w tej samej miejscowości, to w zasadzie koszty roczne wynoszą 1840,77 zł, a jeżeli w różnych - to koszty wynoszą 2300,94 (...)
konsekwencji zobowiązany jest zwrócić powodowi poniesione koszty (art. 98 § 1 k.p.c.)". Ograniczenie powództwa, poza ostatnią sytuacją, wywiera ten skutek, iż koszty sądowe są wzajemnie (...)
czynność, która spowodowała koszty, była w ujęciu obiektywnym - potrzebna do realizacji praw strony, a także, czy i do jakiego poziomu poniesione koszty stanowiły - również z obiektywnego (...)
o koszty odpłatnego zbycia. Przychodu tego nie łączy się z przychodami z innych źródeł, a podatek wynosi 10% osiągniętego przychodu. Przepis art. 10 ust. 1 pkt 8 lit. a-c sankcjonuje bowiem 
strony reprezentowanej przez adwokata zalicza się wynagrodzenie, jednak nie wyższe niż stawki opłat określone w odrębnych przepisach i wydatki jednego adwokata, koszty sądowe oraz koszty nakazanego (...)
szczególności koszty: energii elektrycznej, wody, gazu, co., wywozu śmieci telefonu. Koszty naliczane przez wspólnotę X, koszty będą refakturowane co miesiąc według wskazań liczników, (...)
uważane za koszty uzyskania przychodu. W myśl natomiast art. 23 ust. 1 pkt 52 nie uważa się za koszty uzyskania przychodów wartości diet z tytułu podróży służbowych osób prowadzących (...)
Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.
PARANOJA -PŁACĘ ALIMENTY SĄD ODRZUCIŁ SKARGĘ NA KOMORNIKA
Witam. Otóż mam kurioalną sprawę w sądzie zresztą nie pierwszą ale ta już przewyższa wszsytko. Głupota sądu łagodnie ujmując bo inaczej tego (...)
Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika
Płace na bieżąco ustalone przez sąd alimenty, pomimo tego moja była oddała mnie do komornika, który zajął mi rentę inwalidzką. Pisałem pisma (...)
ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce
Wysokie ODSZKODOWANIA (do 10 lat wstecz) za bezumowne korzystanie z mienia, czyli zajęcia terenu pod sieci energetyczne (np. przewody biegnące nad Twoją (...)
nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie
Mam problem dotyczący konkretnie firmy kruk. Ponieważ mam zadłużenie (idea) z 2001 roku które przejeła firma windykacyjna (które już się przedawniło (...)
Czy matka nieślubnego dziecka ma prawo żądać od ojca 35% jego dochodów mimo że sama zarabia tyle co on? Ojciec ma rodzinę (żonę i syna) jest jej (...)
Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.