Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Wyjazd za granicę wynajętym samochodem osobowym21 Maja 2006

  paliwo nie będą mogły być odliczone. Z kolei, naliczony podatek VAT od faktury za wynajem samochodu, jak najbardziej może obniżyć podatek należny.   koszty uzyskania (...)

 • Dokumentowanie zagranicznych wydatków13 Marca 2006

  zaksięgować w koszty nie ujmując dokumentu w ewidencji VAT oraz deklaracji VAT 7 ponieważ firma w tym okresie nie miała NIP-u UE (dopiero 28 lutego złożono w US deklaracje a transakcja (...)

 • Samochód wspólnika w spółce cywilnej7 Lutego 2007

  VAT) nie tylko do samochodów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 3,5 tony, ale również o mniejszej masie - wymienionych w znowelizowanym art. 86 ust. 4 ustawy o VAT. Oznacza to zatem, (...)

 • VAT przy transakcji łańcuchowej30 Maja 2007

  kraju (art. 22 ust. 1 pkt 1 ustawy o VAT), to dostawa ta nie będzie podlegała opodatkowaniu w świetle ustawy o VAT. Dla tej dostawy nie powstanie więc obowiązek podatkowy w podatku VAT (...)

 • Samochód ciężarowy w spółce cywilnej27 Marca 2008

  samochód używany w firmie?Samochody osobowe i rozliczanie podatku VAT samochód ciężarowy, koszty uzyskania przychodów, spółka cywilna, odliczenie VAT, użyczenie, wniesienie do (...)

 • Sponsorowanie klubu sportowego10 Kwietnia 2006

  , naprawy) oraz na pokrycie wydatków kierowcy i jego pilota (noclegi, posiłki, ubrania rajdowe) - będą mogły stanowić koszty uzyskania przychodów jedynie do wysokości odpowiadającej równowartości (...)

 • Przychody z prac budowlanych w Danii21 Kwietnia 2006

  odrębnych przepisach, za datę powstania przychodu uważa się dzień, w którym faktura powinna być wystawiona (…)”. W kwestii ujęcia duńskich paragonów za paliwo i bilety (...)

 • Import samochodu z USA w celu odsprzedaży20 Października 2006

  pkt 1 ustawy o podatku od towarów usług, zwanej dalej ustawą VAT) i jest obowiązana do wykazania kwoty podatku w zgłoszeniu celnym (art. 33 ust. 1 ustawy VAT). Podstawą opodatkowania będzie (...)

 • Zakupy firmy transportowej za granicą3 Stycznia 2008

  jest dozwolone), udokumentowanych paragonem fiskalnym zamiast fakturą VAT (lub innym rachunkiem). VAT, podatek od wartości dodanej, koszty uzyskania przychodów, paragon, faktura VAT

 • Księgowania zbiorcze faktur za paliwo w PKPiR29 Kwietnia 2011

  VAT, tylko do KPiR. Są trzy samochody osobowe i robimy trzy dowody wewnętrzne na koniec miesiąca na każdy samochód oddzielnie, podpinamy do nich faktury VAT za paliwo i księgujemy (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)

 • Czynsz w spółdzielni

  Kupililiśmy z żoną mieszkanie własnościowe od osoby prywatnej na rynku wtórnym (zarządzane przez spółdzielnię). W rachunku jaki wystawia nam (...)

 • ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

  Wysokie ODSZKODOWANIA (do 10 lat wstecz) za bezumowne korzystanie z mienia, czyli zajęcia terenu pod sieci energetyczne (np. przewody biegnące nad Twoją (...)

 • Wysokość alimentów

  Czy matka nieślubnego dziecka ma prawo żądać od ojca 35% jego dochodów mimo że sama zarabia tyle co on? Ojciec ma rodzinę (żonę i syna) jest jej (...)

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane