Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Faktury z innych państw UE9 Marca 2006

  świadczenia usług budowlanych - na razie w Polsce, a następnie księgować zakup w wartości brutto w książce przychodów oraz czy w momencie nadania przez US numeru (...)

 • Podatek od wartości dodanej poniesiony za granicą9 Listopada 2007

  firmy? Panie w Urzędzie Skarbowym nie mają wątpliwości, ale ja spotkałam się z opinią, że koszty poniesione na terenie Unii powinny być zaksięgowane netto, a VAT w momencie (...)

 • Określenie wpisu sądowego stosunkowego10 Lutego 2004

  uiścić wpis od wskazanej kwoty brutto. W większości przypadków, wierzyciele dochodzą całości roszczenia, więc wpis stosunkowy jest uiszczany od kwoty brutto. Podstawą obliczania odsetek (...)

 • Definicje wynagrodzenia brutto i netto26 Stycznia 2010

  Czy istnieje wiążąca w praktyce sądowej definicja wynagrodzenia (dochodów) brutto i netto? Czy tez są to pojęcia \"płynne\" tzn. czy za dochód netto można (...)

 • Potrącenia komornicze z zasiłku 10 Listopada 2011

  procent najniższej emerytury także w wysokości netto. Pracownik ten zarzuca pracodawcy, że nieprawidłowo na niekorzysć pracownika wylicza kwotę zasiłku jaką ma otrzymać pracownik. Czy (...)

 • Koszty w leasingu finansowym7 Listopada 2008

  raty leasingowe będą obejmowały w kwocie netto: kapitał i odsetki. Nie wiem, czy dobrze rozumuję, ale z tych faktur w koszty będą wrzucane tylko odsetki. Co z danej faktury (...)

 • Zasady ogólne a koszty aktu i odsetki24 Kwietnia 2009

  opodatkowywać. Proszę o potwierdzenie, że powiększając koszty notarialne związane z zakupem mam brać jedynie kwoty netto (bez VAT)? Mam jednak nadzieję, że amortyzuje się cenę brutto (...)

 • Zakupy firmy transportowej za granicą3 Stycznia 2008

  . Czy ww. zakupy księgujemy do kosztów uzyskana przychodów w wartości brutto, czy netto? Kwestię zaliczania do kosztów uzyskania przychodów podatku VAT reguluje art. 23 (...)

 • Usługa turystyczna10 Kwietnia 2008

  wprowadza się do kpir przychód i odpowiednio koszt, w jakie pozycje księgi i w jakich kwotach, tj, netto z naliczenia marży to przychód, czy kwota otrzymana, jako wpływy (...)

 • Format oraz prawidłowe dane faktury17 Czerwca 2008

  polskiej firmy przez kontrahentów zagranicznych w zasadzie powinni oni stosować przepisy ich obowiązujące w tym wystawiać dokumenty potwierdzające wykonanie usługi zgodnie z ich (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Alimenty na dziecko

  W jakiej wysokości sad może przyznac alimenty na dziecko jesli mój mąż zarabia ok 1600zł a ja nie pracuje? Obowiązek alimentacyjny spoczywa na obydwojgu (...)

 • Wysokość alimentów

  Czy matka nieślubnego dziecka ma prawo żądać od ojca 35% jego dochodów mimo że sama zarabia tyle co on? Ojciec ma rodzinę (żonę i syna) jest jej (...)

 • Wysokość alimentów - a dochody ojca

  Witam czy jest gdzies okreslona maksymalna wysokosc alimentow, jakie moze placic zobowiazany w stosunku do jego dochodow i potrzeb? po prostu jest taka (...)

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane