Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Usługa turystyczna10 Kwietnia 2008

  wprowadza się do kpir przychód i odpowiednio koszt, w jakie pozycje księgi i w jakich kwotach, tj, netto z naliczenia marży to przychód, czy kwota otrzymana, jako wpływy (...)

 • Zakupy firmy transportowej za granicą3 Stycznia 2008

  . Czy ww. zakupy księgujemy do kosztów uzyskana przychodów w wartości brutto, czy netto? Kwestię zaliczania do kosztów uzyskania przychodów podatku VAT reguluje art. 23 (...)

 • Wpisanie w KPiR wystawionych faktur zaliczkowych22 Października 2007

  to być jeden wpis, to co należy wpisać w odpowiednich rubrykach KPiR (chodzi o mi generalnie o rubrykę "data" oraz "nr dowodu księgowego")? W podatku od towarów i usług sprawa wygląda (...)

 • Zapłata wekslem własnym1 Lutego 2010

  Firma prowadząca KPiR oraz będąca małym podatnikiem kasowym wystawiła fakturę (za świadczenie usług) swojemu kontrahentowi na kwotę netto 100 000 zł (brutto 122 000 zł). Kontrahent (...)

 • Format oraz prawidłowe dane faktury17 Czerwca 2008

  polskiej firmy przez kontrahentów zagranicznych w zasadzie powinni oni stosować przepisy ich obowiązujące w tym wystawiać dokumenty potwierdzające wykonanie usługi zgodnie z ich (...)

 • Sprzedaż samochodu poleasingowego a korekta VAT5 Maja 2009

  1 rok. Jak prawidłowo powinnam rozliczyć w miesiącu marcu 2009 r. sprzedaż tego samochodu VAT - z korektą, czy bez? Jak wskazuje się w literaturze podatkowej (Marcin Jasiński, Jak dokonać (...)

 • Odszkodowanie z polisy OC19 Stycznia 2001

  Czy odszkodowanie z polisy OC lub AC wypłaca się według wartości brutto czy netto (z VATem czy bez)? Spotkała mnie nieprzyjemna niespodzianka ze strony firmy, w której (...)

 • Faktura VAT na leki refundowane29 Września 2011

  . Czy mamy prawo wstawić fakturę VAT na fundację lub firmę, na życzenie pacjenta do paragonu z jego prywatnej recepty z lekami refundowanymi? Tu pojawiają się jeszcze często upusty (od kwoty netto (...)

 • Zasiłek chorobowy dla zleceniobiorcy10 Lutego 2011

  ). Na umowie określono jego wynagrodzenie za cały okres trwania umowy w kwocie 9 000 zł brutto, które będzie płatne w miesięcznych ratach w wysokości 1 500 zł brutto. (...)

 • Kasy fiskalne a wynajem17 Listopada 2008

  jednak skorzystać ze zwolnienia określonego w § 3 ust. 1 pkt 3 lub ust. 5 wskazanego rozporządzenia. Zgodnie z tymi przepisami, zwalnia się z obowiązku ewidencjonowania do dnia 31 grudnia 2008 (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Alimenty na dziecko

  W jakiej wysokości sad może przyznac alimenty na dziecko jesli mój mąż zarabia ok 1600zł a ja nie pracuje? Obowiązek alimentacyjny spoczywa na obydwojgu (...)

 • Wysokość alimentów

  Czy matka nieślubnego dziecka ma prawo żądać od ojca 35% jego dochodów mimo że sama zarabia tyle co on? Ojciec ma rodzinę (żonę i syna) jest jej (...)

 • Wysokość alimentów - a dochody ojca

  Witam czy jest gdzies okreslona maksymalna wysokosc alimentow, jakie moze placic zobowiazany w stosunku do jego dochodow i potrzeb? po prostu jest taka (...)

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane