Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

  • Usługa turystyczna10 Kwietnia 2008

    wprowadza się do kpir przychód i odpowiednio koszt, w jakie pozycje księgi i w jakich kwotach, tj, netto z naliczenia marży to przychód, czy kwota otrzymana, jako wpływy (...)

  • Zakupy firmy transportowej za granicą3 Stycznia 2008

    . Czy ww. zakupy księgujemy do kosztów uzyskana przychodów w wartości brutto, czy netto? Kwestię zaliczania do kosztów uzyskania przychodów podatku VAT reguluje art. 23 (...)

  • Wpisanie w KPiR wystawionych faktur zaliczkowych22 Października 2007

    to być jeden wpis, to co należy wpisać w odpowiednich rubrykach KPiR (chodzi o mi generalnie o rubrykę "data" oraz "nr dowodu księgowego")? W podatku od towarów i usług sprawa wygląda (...)

  • Format oraz prawidłowe dane faktury17 Czerwca 2008

    polskiej firmy przez kontrahentów zagranicznych w zasadzie powinni oni stosować przepisy ich obowiązujące w tym wystawiać dokumenty potwierdzające wykonanie usługi zgodnie z ich (...)

  • Zapłata wekslem własnym1 Lutego 2010

    Firma prowadząca KPiR oraz będąca małym podatnikiem kasowym wystawiła fakturę (za świadczenie usług) swojemu kontrahentowi na kwotę netto 100 000 zł (brutto 122 000 zł). Kontrahent (...)

  • Sprzedaż samochodu poleasingowego a korekta VAT5 Maja 2009

    1 rok. Jak prawidłowo powinnam rozliczyć w miesiącu marcu 2009 r. sprzedaż tego samochodu VAT - z korektą, czy bez? Jak wskazuje się w literaturze podatkowej (Marcin Jasiński, Jak dokonać (...)

  • Odszkodowanie z polisy OC19 Stycznia 2001

    Czy odszkodowanie z polisy OC lub AC wypłaca się według wartości brutto czy netto (z VATem czy bez)? Spotkała mnie nieprzyjemna niespodzianka ze strony firmy, w której (...)

  • Faktura VAT na leki refundowane29 Września 2011

    . Czy mamy prawo wstawić fakturę VAT na fundację lub firmę, na życzenie pacjenta do paragonu z jego prywatnej recepty z lekami refundowanymi? Tu pojawiają się jeszcze często upusty (od kwoty netto (...)

  • Zasiłek chorobowy dla zleceniobiorcy10 Lutego 2011

    ). Na umowie określono jego wynagrodzenie za cały okres trwania umowy w kwocie 9 000 zł brutto, które będzie płatne w miesięcznych ratach w wysokości 1 500 zł brutto. (...)

  • Kasy fiskalne a wynajem17 Listopada 2008

    jednak skorzystać ze zwolnienia określonego w § 3 ust. 1 pkt 3 lub ust. 5 wskazanego rozporządzenia. Zgodnie z tymi przepisami, zwalnia się z obowiązku ewidencjonowania do dnia 31 grudnia 2008 (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

  • Alimenty na dziecko

    W jakiej wysokości sad może przyznac alimenty na dziecko jesli mój mąż zarabia ok 1600zł a ja nie pracuje? Obowiązek alimentacyjny spoczywa na obydwojgu (...)

  • Wysokość alimentów

    Czy matka nieślubnego dziecka ma prawo żądać od ojca 35% jego dochodów mimo że sama zarabia tyle co on? Ojciec ma rodzinę (żonę i syna) jest jej (...)

  • Wysokość alimentów - a dochody ojca

    Witam czy jest gdzies okreslona maksymalna wysokosc alimentow, jakie moze placic zobowiazany w stosunku do jego dochodow i potrzeb? po prostu jest taka (...)

  • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

    CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

  • Zwrot podatku

    Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane