Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Sponsorowanie klubu sportowego10 Kwietnia 2006

  wydatki (obok w szczególności umowy sponsoringu i dowodów wpłat). Polecamy też artykuł: Jak skorzystać z nowej ulgi sportowej? ulga na sport, sponsoring, koszty uzyskania (...)

 • Faktyczne poniesienie wydatku a koszty9 Października 2006

  z art. 15 ust. 4, koszty uzyskania przychodów są potrącalne tylko w tym roku podatkowym, którego dotyczą, tj. są potrącalne także koszty uzyskania poniesione w latach poprzedzających (...)

 • Wypłata odszkodowania a koszty uzyskania przychodu7 Czerwca 2006

  przychodu, między wydatkiem a osiągnięciem przychodu musi zachodzić związek przyczynowo-skutkowy, czyli poniesiony wydatek ma lub może mieć wpływ na powstanie czy też zwiększenie (...)

 • Kurs szybkiego czytania a koszty uzyskania28 Października 2006

  , jakim jest osiągnięcie lub zamiar osiągnięcia przychodu. Na gruncie podatku dochodowego konieczny jest podział wydatków związanych z podnoszeniem kwalifikacji zawodowych na dwie grupy, (...)

 • Ulga na złe długi27 Marca 2013

  uzyskania przychodu podatku od towarów i usług, z tym że jest kosztem uzyskania przychodów: a)  podatek naliczony: –  jeżeli podatnik zwolniony (...)

 • Życzenia opublikowane w prasie a koszty firmy.29 Sierpnia 2006

  być uznane za koszty uzyskania przychodów w art. 16 ust. 1 pkt 28 ustawodawca wymienia koszty reprezentacji i reklamy w części przekraczającej 0,25% przychodów, chyba że reklama (...)

 • Kupno sprzedaż nieruchomości3 Stycznia 2007

  ;2 pkt 1). Nie uważa się za koszty uzyskania przychodów m.in. wydatków na nabycie gruntów lub prawa wieczystego użytkowania gruntów z wyjątkiem opłat za wieczyste użytkowanie gruntów (...)

 • Koszt uzyskania przychodu wynajmującego18 Lipca 2008

  na olej opałowy nie można uznać za koszt uzyskania przychodu ponieważ pomiędzy takim wydatkiem a osiągnięciem przychodu musi zachodzić związek przyczynowy, tj. poniesienie wydatku (...)

 • Koszty uzyskania przychodu od najmu domu1 Listopada 2006

  uzyskania przychodu z najmu są więc wszelkie wydatki ponoszone przez wynajmującego w celu osiągnięcia przychodu oraz te, które ponosi on w związku z utrzymaniem określonego źródła (...)

 • Wynagrodzene małżonka wspólnika spółki17 Kwietnia 2006

  , Fundusz Pracy i inne fundusze celowe utworzone na podstawie odrębnych ustaw są kosztem uzyskania przychodu, z wyjątkiem tych, które dotyczą nagród i premii wypłacanych (...)

 • Zasądzone należności kosztem uzyskania przychodów23 Stycznia 2007

  zasadzie za koszty uzyskania przychodów u dłużnika nie mogą być uznane odsetki wypłacone wierzycielowi na podstawie wyroku sądu. koszty uzyskania przychodów, najem, odsetki, (...)

 • Zaliczenie nieściągalnej należności w koszty17 Czerwca 2008

  z 30 listopada 1995 r., PO 4/AS-722-837/95).Nie będzie natomiast kosztem uzyskania przychodów podatek od towarów i usług (VAT), który jest elementem nieściągniętej wierzytelności

 • Organizacja imprezy okolicznościowej a koszty25 Czerwca 2007

  Państwa firmy, zgodnie z przedstawionymi wyjaśnieniami, nie należy uznawać za koszty uzyskania przychodu wydatków poniesionych na obecność tych osób na imprezie pracowniczej (...)

 • Faktury z innych państw UE9 Marca 2006

  ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, nie uważa się za koszty uzyskania przychodów podatku od towarów i usług, z tym że jest kosztem uzyskania przychodów:  (...)

 • Koszty procesowe a koszt podatkowy31 Sierpnia 2005

  : został poniesiony w celu uzyskania przychodu, oraz nie znajduje się wśród kosztów, które w myśl przepisów nie mogą zostać uznane za koszt uzyskania przychodu. Możliwość (...)

 • Zakup płyt CD z muzyką do salonu fryzjerskiego29 Września 2006

  stworzenia jak najlepszego wizerunku firmy, wystawienie na pokaz, prezentowanie, wiąże się z okazałością i wytwornością firmy mającą na celu wywołanie dobrego wrażenia na (...)

 • Umowa najmu w spółce cywilnej23 Listopada 2006

  wynajem. W ramach tego źródła przychodów, odliczyć może on poniesione przezeń koszty uzyskania przychodu z tytułu np. odpisów amortyzacyjnych od lokalu i innych wydatków związanych (...)

 • Przeznaczenie na cele mieszkaniowe29 Marca 2010

  upłynięciem 5 lat) i przeznaczyć je na cele mieszkaniowe. Co jednak znaczy \"przeznaczenie mieszkaniowe\"? Rozumiem, że na pewno \"przeznaczenie na cele mieszkaniowe\" będzie miało (...)

 • Uznanie za koszt kosztów założenia spółki1 Marca 2006

  ich wybranych pozycji. koszty, podatek, podatek dochodowy, koszty uzyskania przychodu

 • Rozliczenie delegacji zagranicznej właściciela26 Lutego 2006

  był w ramach prowadzonej działalności i w celu uzyskania przychodu (tak: informacja o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego Urzędu Skarbowego w Augustowie, US-III/415-GK-I-12/04). Zapisów (...)

 • Poczęstunek na posiedzenie Rady Nadzorczej25 Maja 2006

  uzyskania przychodów kosztów reprezentacji i reklamy w części przekraczającej 0,25% przychodów, chyba że reklama prowadzona jest w środkach masowego przekazu lub publicznie w inny sposób. (...)

 • Wynagrodzenie prezesa jako koszt spółki z o.o.5 Stycznia 2005

  Prezes Zarządu - zgodnie ze statutem Spółki - pełni swoje funkcje na podstawie powołania, na mocy którego wykonuje czynności kontrolno - zarządcze Spółki. W związku z pełnieniem funkcji (...)

 • Koszty reprezentacyjne w działalności gospodarczej24 Października 2006

  i reklamy winien być na tyle związany z prowadzoną działalnością, by możliwa była ocena oparta na zasadzie logiki i zasad doświadczenia życiowego, że mogą mieć one wpływ (...)

 • Najem i dzierżawa jako odrębne źródła przychodów10 Stycznia 2006

  miał miejsce przed podpisaniem umowy dzierżawy) za koszty uzyskania przychodu? 2) Czy mogę uznać za koszty uzyskania przychodu czynsz (bez funduszu remontowego) za (...)

 • Wydatki na samochód jako koszt uzyskania przychodu26 Sierpnia 2010

  związku z powyższym, czy koszty utrzymania tego samochodu (paliwo, naprawy, wymiany opon, ubezpieczenie OC/AC, itp.) oraz koszty uczestnictwa w rajdach (wpisowe, dojazd na rajd i powrót) (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

  Wysokie ODSZKODOWANIA (do 10 lat wstecz) za bezumowne korzystanie z mienia, czyli zajęcia terenu pod sieci energetyczne (np. przewody biegnące nad Twoją (...)

 • Co to są koszty uzyskania przychodu?

  Prosze podpowiedzcie mi co to są koszty co jest i na czy polega lub podpowiedzcie jakąś lekture w necie To w niezły sposób przybliza opis KUP. Koszty (...)

 • Ulga na dzieci 2013

  Jak wygląda przyznawanie obecnie ulga na dzieci, tzn. jest ten próg jakiś ale ile on wynosi, czy to suma netto czy brutto, czy na każdą osobę czy (...)

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)

 • rozwód z orzekaniem o winie

  witajcie, za trzy tygodnie mam druga sprawe rozwodową.Mąż odszedł ode mnie 2 lata temu, po prostu po jednej z nocnych imprez(wrócil o 6 rano) gdy (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane