Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Zwrot kosztów "opiekowania" się spadkiem25 Września 2003

  osobie zwykłe koszty utrzymania mieszkania oraz nakłady konieczne poniesione na utrzymanie tego mieszkania. Koszty te nie wchodzą do spadku jak długi spadkowe - są to już (...)

 • Rozliczenia między małżonkami16 Sierpnia 2006

  , że nie ma nic. Prawdopodobnie zgromadzone oszczędności ulokował w banku w USA. Czy prawdą jest stwierdzenie adwokata męża, że ponoszone przez żonę koszty utrzymania mieszkania nie (...)

 • Alimenty a koszty utrzymania domu. Solidarna odpowiedzialnośc małżonków.31 Marca 2011

  domagać się takiego partycypowania w kosztach utrzymania domu w trybie zabezpieczenia powództwa. Jeżeli więc chodzi o koszty utrzymania mieszkania, małżonka musi je pokrywać (...)

 • Eksmisja byłej małżonki z mieszkania16 Lutego 2007

  mieszkania w odpowiednim stosunku. Odmowa płacenia czynszu czy ponoszenia innych opłat (woda, gaz) nie stanowi podstawy do wytoczenia pozwu o eksmisję. Taką podstawę stanowi przysługujące Panu prawo (...)

 • Jak prawnie wymusić na rodzeństwie, aby dokładały się do pobytu matki w domu seniora?7 Lipca 2015

  sytuacji żyjących dzieci, opieka nad rodzicem spada właśnie na nie, i nie można z góry przenosić obowiązku utrzymania matki na podmioty trzecie, zwłaszcza pomoc społeczną. Zgodnie z zasadą

 • Taras - część wspólna czy przynależność mieszkania19 Maja 2006

  , że taras stanowi część wspólną nieruchomości i jest co najwyżej częścią składową budynku, a nie mieszkania. Czy taras, o powierzchni większej niż powierzchnia mieszkania, który nie (...)

 • Rozwód i podział majątku wspólnego21 Lipca 2006

  wychowania dziecka. Kwestie majątkowe wyrok sądu rozstrzyga następująco. W wyroku rozwodowym sąd jest zobligowany do orzeczenia o sposobie korzystania ze wspólnego mieszkania przez czas wspólnego (...)

 • Utrzymanie mieszkania a separacja faktyczna24 Maja 2005

  Mam wspólne własnościowe lokatorskie mieszkanie z małżonką. Przed sześcioma miesiącami małżonka wyprowadziła się z mieszkania. Nie dokłada się w żaden sposób do kosztów utrzymania (...)

 • Prawa dożywotnie29 Czerwca 2009

  , służebność, służebność osobista, służebność mieszkania, ciężar utrzymania, darczyńca, obdarowany

 • Wysokość wkładu małżonków na majątek wspólny28 Kwietnia 2003

  rozwodu małżonkowie powinni ponosić koszty obciążające ich majątek wspólnie, po połowie. Po orzeczeniu rozwodu, koszt utrzymania mieszkania będzie wyznaczony udziałem każdego z (...)

 • Koszty utrzymania lokalu3 Sierpnia 2010

  nieruchomością wspólną oraz na fundusz remontowy. Ponieważ nie zamieszkuję mieszkania zaznaczyłem zarządcy, że rezygnuję z dostaw mediów do mieszkania i nie zawarłem w tym zakresie żadnej (...)

 • Koszty eksploatacji nieruchomości w spółdzielni18 Października 2007

  gospodarki zasobami mieszkaniowymi spółdzielni. spółdzielnia, koszty, nieruchomości, mieszkania, zwrot, nadwyżka, różnica

 • Osoba fizyczna a najem lokali9 Stycznia 2007

  . Przedmiotem działalności gospodarczej jest wynajmowanie obiektów, zatem bieżące koszty utrzymania tych obiektów, w tym również opłaty z tytułu najmu dokonywane na rzecz właściciela, w (...)

 • Obowiązki przyszłego ojca1 Sierpnia 2016

  jeszcze przed urodzeniem się dziecka wyłożył odpowiednią sumę pieniężną na koszty utrzymania matki przez trzy miesiące w okresie porodu oraz na koszty utrzymania dziecka przez (...)

 • Uchwała w sprawie zaliczek na koszty zarządu21 Lutego 2006

  twierdzenie nie są ze sobą sprzeczne. Właściciele lokali zawsze ponoszą koszty związane z nieruchomością wspólną zależnie od wielkości udziału w tej nieruchomości, czyli zależnie od metrażu (...)

 • Zabezpieczenie przyszłych roszczeń alimentacyjnych16 Listopada 2006

  zobowiązanie pozwanego X do wyłożenia kwoty X zł na koszty utrzymania powódki (czyli Pani) przez trzy miesiące w okresie porodu oraz kwoty X zł na utrzymanie mającego się urodzić dziecka (...)

 • Zawarcie umowy przenoszącej własność pod warunkiem27 Maja 2002

  własności mieszkania 3) złożyć do sądu pozew o zapłatę z tytułu naliczania przez developera zawyżonych opłat. Zapewni to Panu/i własność mieszkania i uchroni przed ewentualnymi konsekwencjami (...)

 • Uszczelnianie przewodów dymowych we Wspólnocie24 Marca 2010

  zatem jest tak, iż każdy lokal ma odrębny przewód kominowy zbudowany w taki sposób, iż odprowadza on spaliny na zewnątrz budynku tylko z konkretnego mieszkania to koszty jego utrzymania (...)

 • Koszty uzyskania stypendium z Niemiec29 Sierpnia 2006

  mieszkania w Polsce. W przypadku stypendiów zagranicznych ustawodawca dostrzegł ponoszone przez stypendystów koszty utrzymania za granicą, przyznając im zwolnienie części przychodów (...)

 • Remont w wynajmowanym mieszkaniu20 Września 2007

  utrzymania wynajmowanej rzeczy będą przykładowo koszty remontów. Dlatego też wydatki na ten cel można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów, jako bezpośrednio związane z przychodami (...)

 • Koszty sprawy o podział majątku4 Listopada 2003

  być wytoczona. Do sądu należy ostateczne uznanie oświadczenia za dostateczne do zwolnienia od kosztów sądowych. Wyróżnia się ponadto także koszta procesowe, w skład których wchodzą m.in. koszty (...)

 • Spłata kredytu po rozwodzie oraz koszty utrzymania1 Grudnia 2008

  przekona argument, że w razie przegrania sprawy poniesie dodatkowe, niemałe koszty sądowe. Pisemne wezwanie byłej żony do zapłaty dochodzonych kwot oraz do udziału w kosztach utrzymania nieruchomości (...)

 • Jakie dokumenty trzeba przygotować do złożenia pozwu o alimenty?16 Lipca 2015

  , internet etc.],  – wydatki na utrzymanie dzieci [koszty najmu mieszkania, jeśli mieszkając z synami wynajmuje Pani mieszkanie, koszty utrzymania domu (media), koszty (...)

 • Domaganie się o partycypowanie w kosztach za utrzymanie mieszkania od małżonki.24 Marca 2011

  utrzymania mieszkania? Wprawdzie zasada dotycząca partycypacji w kosztach utrzymania rzeczy (nieruchomości) odnosi się jedynie do sytuacji, gdy jest ona przedmiotem współwłasności, (...)

 • Przyczynianie się przez dziecko do pokrywania kosztów utrzymania rodziny30 Grudnia 2011

  Wydawnictwo Prawnicze LexisNexis (wydanie IV) ss. 1152). Jak podkreśla H. Ciepła „Przez koszty utrzymania rodziny, o których mowa w art. 91 § l krio, należy rozumieć koszty związane (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • darowizna a koszty utrzymania mieszkania

  witam serdecznie. Mam ogromny kłopot i probę. Chodzi o to że dziadkowie zapisali mi mieszkanie, tzn przepisali je (z własnej woli) jako darowiznę (...)

 • Podwyżka alimentów

  Napisałam o podwyżkę alimentów po okresie 5 lat,dziecko ma obecnie 10.Po pierwszej rozprawie ojciec dziecka podważył moje koszty utrzymania dziecka (...)

 • POMÓŻCIE,po 10ciu latach chce się wprowadzić

  Mam rozwód z winy ex-męża i zniesienie współwłasności majątkowej. Trwa sprawa o podział majatku już 3lata,bo ex-małżonek utrudnia przebieg (...)

 • eksmisja po 20 lat zameldowania??

  Jestem od 20 lat zameldowana w mieszkaniu własnościowym byłej konkubiny ojca. Obecnie 5 rok studiuje poza miejscem zamieszkania ale raz w miesiącu (...)

 • Jak sprzedać lokal w takiej sytuacji?

  Witam serdecznie, jestem właścicielem mieszkania spółdzielczo/własnościowego z tym iz jest moje tylko w 1/3 własnościa, kolejne dwie części należą (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane