Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Zniesienie współwłasności nieruchomości28 Lutego 2005

  , wyciągi z tabel likwidacyjnych, wyrysy i wypisy z ewidencji gruntów i budynków oraz operaty ewidencyjne. W braku takich dokumentów prawo własności nieruchomości może być wykazywane (...)

 • Korzystanie z lokalu mieszkalnego po rozwodzie22 Czerwca 2006

  . Około rok przed orzeczeniem rozwodu, małżonkowie byli w fizycznej separacji i ustalili, że mąż będzie wynajmował kawalerkę. Mąż pokrywał koszty najmu i eksploatacji obu mieszkań. (...)

 • Koszty zastępstwa procesowego12 Maja 2005

  szczególnych przepisach i wydatki jednego adwokata, koszty sądowe oraz koszty nakazanego przez sąd osobistego stawiennictwa strony. Z kolei zgodnie z art. 109, roszczenie o (...)

 • Podważenie prawomocnego orzeczenia26 Lipca 2006

  Jestem zwykłym konsumentem i jak życie uczy, to muszę znać nie tylko swoje prawa konsumenckie, ale również KC jak i KPC. Spóźniony sprzeciw o 2 dni i oczywiście nie na temat (...)

 • Podatki mieszkaniowe4 Kwietnia 2007

  przez notariusza jako płatnika. Przy zakupie mieszkania będzie trzeba ponieść również koszty notarialne, w tym koszty sądowe za wpisanie nowego właściciela w księdze wieczystej. Koszty (...)

 • Koszty postępowania w sprawie o wykroczenia7 Kwietnia 2006

  apelacji. Apelację składa się w sądzie, który wydał wyrok (sąd grodzki), który bada ją pod względem formalnym i przekazuje sądowi odwoławczemu (sąd okręgowy). koszty, sąd, koszty (...)

 • Pozew o zapłatę23 Stycznia 2006

  Problem naszej firmy jest prosty i prosimy o pomoc w ustaleniu, jakie kroki prawne mamy podjąć z jakich formularzy skorzystać itp.? Podpisaliśmy umowę z klientem, umowa opiewała na kwotę 11 (...)

 • Zasądzone koszty sądowe jako przychód podatkowy30 Października 2005

  koszty sądowe należy zaklasyfikować do przychodów z działalności gospodarczej (określonych w art. 12 ust. 3 ustawy), czy też do innych przychodów (określonych w art. 12 ust. 1 ustawy). Gdyby (...)

 • Koszty przy znoszeniu współwłasności12 Października 2007

  unormować tę sytuacje prawnie. Kto ponosi koszty sądowe bądź notarialne tychże unormowań i ile one wynoszą? Koszty sądowe w przypadku sądowego zniesienia współwłasności (...)

 • Opłaty od pozwu w sądzie pracy19 Września 2006

  wypowiedzenia stosunku pracy, o przywrócenie do pracy i przywrócenie poprzednich warunków pracy lub płacy oraz łącznie z nimi dochodzone roszczenia i o odszkodowanie w przypadku (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane