Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Bezumowne korzystanie z nieruchomości11 Marca 2011

  . Jest to opłata stała i nie ma na nią wpływu wartość przedmiotu sporu. Wygrany proces pozwoli jednak odzyskać koszty postępowania powodowi, gdyż jedną z zasad postępowania cywilnego jest (...)

 • Zwrot kosztów postępowania rozwodowego18 Lutego 2008

  zalicza się wynagrodzenie, jednak nie wyższe niż stawki opłat określone w odrębnych przepisach i wydatki jednego adwokata, koszty sądowe oraz koszty nakazanego przez sąd osobistego (...)

 • Postępowanie eksmisyjne28 Maja 2009

  musiał złożyć pozew o ochronę własności z art. 222 kodeksu cywilnego, a następnie w razie uzyskania wyroku nakazującego opuszczenie przez byłego już wtedy lokatora mieszkania, (...)

 • Koszty procesu w postępowaniu w sprawach pracy10 Grudnia 2004

  cywilnego, strona przegrywająca sprawę obowiązana jest zwrócić przeciwnikowi na jego żądanie koszty niezbędne do dochodzenia praw i celowej obrony (koszty procesu). Te same zasady obowiązują (...)

 • Ustanowienie odrębnej własności lokalu25 Marca 2010

  miesięcy od dnia złożenia pierwszego wniosku o wyodrębnienie własności lokalu w danej nieruchomości przedmiotu odrębnej własności wszystkich lokali mieszkalnych i lokali o (...)

 • Skutki nienaprawienia braków formalnych pisma13 Lipca 2005

  Wspólnota mieszkaniowa wniosła pozew przeciwko dłużnikowi o zapłatę, sąd wezwał do usunięcia braków pisma procesowego przez uiszczenie wpisu oraz nadesłanie uchwał o powołaniu (...)

 • Właściwość sądu w sprawie o ochronę czci19 Maja 2005

  ich zapłaty orzeka sąd w orzeczeniu końcowym. Mogą te koszty być mniejsze niż zryczałtowane wydatki jak i większe. W postępowaniu cywilnym przed sądem cywilnym pozew o ochronę (...)

 • Sądowe dochodzenie roszczeń okresowych13 Marca 2008

  , wierzyciel może domagać się wykonania zobowiązania na drodze postępowania sądowego. W tym celu należy złożyć pozew do sądu o zapłatę. Pozew należy skierować do sądu (...)

 • Zniesienie współwłasności6 Grudnia 2010

  dopuszczalne także w sądowym postępowaniu o zniesienie współwłasności”. Obecnie art. 7 Ustawy o własności lokali głosi, że odrębną własność lokali można ustanowić (...)

 • Brak rozpatrzenia wniosku o zwolnienie od kosztów3 Kwietnia 2002

  Złożyliśmy z żoną pozew przeciw PZU o zapłatę odszkodowania. Jednocześnie z pozwem złożyliśmy wniosek o ustanowienie adwokata i zwolnienie od kosztów sądowych wskazując (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane