Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Egzekucja gdy adres dłużnika jest nieznany27 Stycznia 2004

  , sąd ustanowi dla niego kuratora z urzędu, gdy egzekucja ma być wszczęta z urzędu, w innych zaś sprawach - na wniosek wierzyciela. Można żądać ustanowienia kuratora, gdy osoba (...)

 • Koszty ustanowienia zarządu przymusowego12 Marca 2010

  Rozważam możliwość wszczęcia egzekucji wobec dłużnika (spółka z o.o.) przez zarząd przymusowy. Jaki jest koszt prowadzenia egzekucji przez zarząd przymusowy nad przedsiębiorstwem, tzn. jakie koszty

 • Zawieszenie postępowania na wniosek obu stron2 Grudnia 2004

  prawnych zmarłego albo z chwilą ustanowienia we właściwej drodze kuratora spadku, w razie utraty zdolności sądowej - z chwilą ustalenia ogólnego następcy prawnego, w razie braku przedstawiciela (...)

 • Stwierdzenie nabycia spadku i dział spadku21 Czerwca 2007

  sprawy będą mogły się toczyć bez udziału wdowy, jej małoletniego syna i dorosłej córki? W jaki sposób ma być reprezentowany małoletni syn? Czy trzeba ustanowić dla niego kuratora? Jaki jest (...)

 • Koszt wynajęcia rzeczoznawcy dla wyceny mieszkania12 Marca 2002

  przeniesienia własności lokalu. W związku z powyższym należy przyjąć, że koszt biegłego jest częścią kosztów zawarcia umowy i jako taki obciąża nabywcę lokatorskiego prawa do lokalu. spółdzielnia, (...)

 • Podjęcie postępowania zawieszonego z powodu śmierci strony29 Marca 2012

  następców prawnych zmarłego albo z chwilą ustanowienia we właściwej drodze kuratora spadku; 2) w razie utraty zdolności sądowej - z chwilą ustalenia ogólnego następcy prawnego; (...)

 • Przesłanki wyodrębnienia lokalu12 Maja 2005

  współwłasności odrębną własność lokalu, korzystać z zaświadczenia właściwego organu nadzoru architektoniczno-budowlanego dla dokonania oceny, czy istnieją ustawowe przesłanki do ustanowienia (...)

 • Koszt wpisu hipoteki przymusowej a egzekucja21 Stycznia 2008

  stycznia 1973 r. III CZP 96/72, OSNCP 1973/9 poz. 146) i na tej podstawie egzekwować opłatę z tytułu wpisu hipoteki przymusowej na nieruchomości dłużnika. hipoteka przymusowa, koszt, wpis, wykreślenie

 • Nieodpłatne świadczenie a darowizna24 Października 2006

  użyczenia lokalu czy środków trwałych, nieodpłatnego ustanowienia użytkowania. Po stronie nieodpłatnie świadczącego nie musi powstać uszczerbek (koszt) w jego majątku. Jeśli taki koszt (...)

 • Czynności organu egzekucyjnego w czasie zawieszenia postępowania20 Lutego 2012

  , które zmierzają do podjęcia postępowania egzekucyjnego lub ustanowienia kuratora dla dłużnika. Wynika to z przepisu art. 179 par. 3 kpc w związku z art. 13 par. 2 kpc. Wprawdzie pierwszy (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Społeczny kurator sądowy

  Jakie są obowiązki społecznego kuratora sądowego, na jakich warunkach ( umowa, płaca) pracuje? (Ola) jak sama nazwa wskazuje jest to praca spoleczna, (...)

 • - Kupię Tuska i zrobię z niego niewolnika.

  W CZYM http://niepoprawni.pl/grafika/po-w-tle-pzprjpg http://www.google.pl/imgres?q=PIS&hl=pl&sa=G&biw=1015&bih=563&gbv=2&tbm=isch&tbnid=ebCyCVwtacX_UM:&imgrefurl=http://www.marki.net.pl/o-partii-pis-7655&docid=4_BGMCX9sgozNM&w=1670&h=1670&ei=ZsptTqm3Gofvsgbtpum8BA&zoom=1&iact=rc&dur=0&page=1&tbnh=134&tbnw=134&start=0&ndsp=16&ved=1t:429,r:2,s:0&tx=82&ty=59 (...)

 • Nowe ciuchy matki za alimenty na dziecko

  Mój facet jest po rozwodzie ,dobrowolnie zgodził sie płacic 400 zł na dziecko.Wszystko było ok do czasu kiedy zaczelismy zauważać że mała chodzi (...)

 • UNIEWAZNIENIE ŚLUBU KOSCIELNEGO

  bardzo prosze o pomoc!! chciała by sie dowiedziec od osób ktore juz uzyskały uniewaznienie jak cały proces ten przebiega!! sam bede starał sie o unieważnienie! (...)

 • ubezwłasnowolnienie dłużnika

  Co zrobić jeżeli komornik zawiesił postępowanie egzekucyjne z powodu ubezwłasnowolnienia dłużnika art.818 par.1 (Piotr) Osoba ubezwłasnowolniona (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane