Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Obligacje zabezpieczone hipotecznie5 Listopada 2010

  ;       koszty likwidacji tej masy, które obejmują także wynagrodzenie kuratora, -         należności obligatariuszy w

 • Prowadzenie cudzych spraw bez zlecenia28 Lipca 2006

  Do czasu ustanowienia kuratora spadku, zarządem nieruchomości zajmowała się Gmina, w oparciu o przepisy kc o prowadzenie cudzych spraw bez zlecenia. Po ustanowieniu kuratora spadku jeszcze (...)

 • Egzekucja z nieruchomości pod nieobecność dłużnika23 Stycznia 2006

  wierzyciela. Jeżeli egzekucję wydania nieruchomości prowadzi komornik, to właściwy do ustanowienia kuratora dla dłużnika nieznanego z miejsca pobytu jest sąd rejonowy, przy którym działa (...)

 • Kurator spadku10 Maja 2004

  adresów spadkobierców po zmarłym), aby móc z kolei dokonać działu kamienicy. Istnieje możliwość ustanowienia kuratora spadku. Kurator spadku zarządza majątkiem spadkowym pod nadzorem sądu (...)

 • Egzekucja gdy adres dłużnika jest nieznany27 Stycznia 2004

  , sąd ustanowi dla niego kuratora z urzędu, gdy egzekucja ma być wszczęta z urzędu, w innych zaś sprawach - na wniosek wierzyciela. Można żądać ustanowienia kuratora, gdy osoba (...)

 • Kradzież przez personel izby wytrzeźwień23 Sierpnia 2008

  rozporządzenia, istnieje możliwość potrącenia oddanych do depozytu środków pieniężnych na opłaty związane z pobytem w izbie jak i prawo do ustanowienia zastawu na przekazanych do depozytu przedmiotach. (...)

 • KW dla spółdzielczego prawa własnościowego2 Marca 2004

  spółdzielnia dokonuje przeniesienia własności lokalu. Ustalona została opłata w wysokości 1/3 najniższego wynagrodzenia ogłaszanego przez ministra właściwego do spraw pracy na podstawie Kodeksu pracy (...)

 • Podjęcie postępowania zawieszonego z powodu śmierci strony29 Marca 2012

  następców prawnych zmarłego albo z chwilą ustanowienia we właściwej drodze kuratora spadku; 2) w razie utraty zdolności sądowej - z chwilą ustalenia ogólnego następcy prawnego; (...)

 • Zawieszenie postępowania na wniosek obu stron2 Grudnia 2004

  prawnych zmarłego albo z chwilą ustanowienia we właściwej drodze kuratora spadku, w razie utraty zdolności sądowej - z chwilą ustalenia ogólnego następcy prawnego, w razie braku przedstawiciela (...)

 • Koszt ustanowienia księgi wieczystej9 Czerwca 2003

  Ile zapłacę za ustanowienie księgi wieczystej na spółdzielczym własnościowym prawie do lokalu, które nabyłem na rynku wtórnym za 52000 zł, kredytowane z banku 25000 zł - hipoteka zwykła, i kaucyjna (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Społeczny kurator sądowy

  Jakie są obowiązki społecznego kuratora sądowego, na jakich warunkach ( umowa, płaca) pracuje? (Ola) jak sama nazwa wskazuje jest to praca spoleczna, (...)

 • - Kupię Tuska i zrobię z niego niewolnika.

  W CZYM http://niepoprawni.pl/grafika/po-w-tle-pzprjpg http://www.google.pl/imgres?q=PIS&hl=pl&sa=G&biw=1015&bih=563&gbv=2&tbm=isch&tbnid=ebCyCVwtacX_UM:&imgrefurl=http://www.marki.net.pl/o-partii-pis-7655&docid=4_BGMCX9sgozNM&w=1670&h=1670&ei=ZsptTqm3Gofvsgbtpum8BA&zoom=1&iact=rc&dur=0&page=1&tbnh=134&tbnw=134&start=0&ndsp=16&ved=1t:429,r:2,s:0&tx=82&ty=59 (...)

 • Nowe ciuchy matki za alimenty na dziecko

  Mój facet jest po rozwodzie ,dobrowolnie zgodził sie płacic 400 zł na dziecko.Wszystko było ok do czasu kiedy zaczelismy zauważać że mała chodzi (...)

 • ubezwłasnowolnienie dłużnika

  Co zrobić jeżeli komornik zawiesił postępowanie egzekucyjne z powodu ubezwłasnowolnienia dłużnika art.818 par.1 (Piotr) Osoba ubezwłasnowolniona (...)

 • Spoleczny kurator sadowy, nowe sprawy OP - opieka prawna

  Witam pracuje w sadzie od 2002 roku jako Spoleczny kurator mam pytanie, nie dawno otrzymalem po raz pierwszy nowy rodzaj sprawy Op -Opieka prawna. Mam (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane