Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Koszt sporządzenia aktu poświadczenia dziedziczenia przez notariusza26 Października 2011

  o należny podatek.Zaletą skorzystania z aktu poświadczenia dziedziczenia jest z pewnością czas. Kwestie te bowiem można w zasadzie załatwić w ciągu jednej wizyty u notariusza. koszt, (...)

 • Poświadczenie dziedziczenia testamentowego5 Października 2010

  oznaczonej osoby. Zapis jest więc częścią testamentu, który podlega otwarciu i ogłoszeniu. Zakładamy, że zamierzacie Państwo podczas wizyty u notariusza dokonać aktu poświadczenia (...)

 • Ogłoszenie testamentu i otwarcie spadku8 Marca 2010

  notariusza. Jednakże na żądanie sądu spadku notariusz przesyła złożony testament temu sądowi. W postępowaniu o otwarcie i ogłoszenie testamentu sąd - ani tym bardziej notariusz - nie wydaje (...)

 • Możliwość otwierania i ogłaszania testamentu przez notariusza29 Grudnia 2011

  notariusza. Notariusz może więc w świetle powyższego, otwierać i ogłaszać testamenty, jednakże o dokonanym otwarciu i ogłoszeniu testamentu notariusz jest zobowiązany zawiadomić nie tylko (...)

 • Koszt testamentu notarialnego22 Kwietnia 2010

  Ile kosztuje sporządzenie testamentu u notariusza? Czy wysokość majątku spadkowego (w tym przypadku mieszkanie własnościowe) ma wpływ na wysokość opłaty pobieranej przez notariusza? (...)

 • Odrzucenie spadku - koszty postępowania30 Kwietnia 2006

  (zakładając, że nie miała Pani więcej rodzeństwa). Złożenie oświadczenia o przyjęciu/odrzuceniu spadku u notariusza kosztuje do 20 zł. Udając się do notariusza należy posiadać (...)

 • Procedura otworzenia spadku przed notariuszem a termin do dokonania otwarcia6 Czerwca 2011

  notariusz dokonuje jego otwarcia i ogłoszenia, chyba że otwarcie i ogłoszenie testamentu już nastąpiło. Z otwarcia i ogłoszenia testamentu sporządza się protokół. Przed (...)

 • Koszt sporządzenia aktu poświadczenia dziedziczenia31 Marca 2012

  Jaki jest Koszt sporządzenia aktu poświadczenia dziedziczenia przez notariusza? Jeśli chodzi o koszty dokonania poświadczenia dziedziczenia, to maksymalna opłata (tzw. taksa) za samą czynność

 • Jak zabezpieczyć się przed długami ojca? 27 Maja 2015

  skutkiem jest to, że zrzekający się oraz jego zstępni, których obejmuje zrzeczenie się dziedziczenia, zostają wyłączeni od dziedziczenia, tak jakby nie dożyli otwarcia spadku. Zrzeczenie (...)

 • Koszt oraz skutki potwierdzenia dziedziczenia dokonanego przez notariusza8 Czerwca 2011

  Ile kosztuje potwierdzenie dziedziczenia dokonane przez notariusza? Czy ma to ten sam skutek jak stwierdzenie nabycia spadku przed sądem? Koszty otwarcia i ogłoszenia testamentu, sporządzenia

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • spadek

  mam pytanie moja mama zmarła i przeprowadzili podział majatku tylko adwokat tak zatail i podstawił świadkow ze to było gospodarstwo rolne na ktorym (...)

 • spadek po mamie

  Sprawa dotyczy spadku po mamie. Przedstawię sytuację Mama rok temu umarła na skutek wypadku samochodowego i zostawiła po sobie działkę. Działka (...)

 • zachowek

  Mam pytanie i bardzo prosze o odpowiedz. Moj maz z pierwszego malzenstwa ma dwie corki i jest pozbawiony praw rodzicielskich . My wspolnie nie mamy potomstwa, (...)

 • Darowizna mieszkania

  Mama moja ponad 5 lat temu zapisała mi mieszkanie w formie darowizny u notariusza mieszkanie społdzielczo-własnosciowe.Nie mam rodzenstwa,poniewaz moj (...)

 • Testament

  Witam. Po śmierci dziadka dziedziczył moj ojciec oraz jego brat(jako dzieci) i babcia. Po śmierci babci w testamencie babcia zapisała spadek w całości(u (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane