Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Podatek od sprzedaży nieruchomości23 Kwietnia 2009

  czy muszę pokazywać zawartą polisę. A może mogę odmówić składania tych wyjaśnień. Boję się, że US również zawyży wartość domu i stwierdzi, że różnica wartości domu według US (...)

 • Przeznaczenie dochodu ze zbytej nieruchomości28 Lutego 2006

  budynku mieszkalnego wraz z gruntem związanym z tym budynkiem, tj. znajdującym się pod tym budynkiem, koszt remontu i przebudowy budynku, koszt sporządzenia projektu zagospodarowania potrzebnego (...)

 • Prawa dożywotnie29 Czerwca 2009

  żadne inne świadczenia na ich rzecz. Czy to oznacza, że darczyńcy sami zobowiązani są pokrywać koszty utrzymania przysługującej im części domu, czy też pomimo braku takiego zapisu w umowie darowizny

 • Wartość darowizny a wysokość zachowku16 Czerwca 2005

  zachowku (np. obecnie 2200 zł za metr kw. domu w takim stanie), a nie z chwili dokonywania darowizny (np. 800 zł za metr kw. domu w takim stanie). darowizna, zachowek, wartość zachowku, (...)

 • Rażąca niewdzięczność obdarowanego7 Września 2007

  policyjne? Do jakiej instytucji się zwrócić, by tego dokonać (cofnięcia darowizny)? Czy już teraz można nakazać matce przyjęcie syna do domu (ma 18 lat i się uczy)? Czy można eksmitować (...)

 • Podatek od darowizny rodziców dla dziecka22 Sierpnia 2006

  : prawa do domu jednorodzinnego lub prawa do lokalu w małym domu mieszkalnym w drodze spadku lub darowizny przez osoby zaliczane do I grupy podatkowej (rodzice i dziecko są zaliczani (...)

 • Kwota darowizn i pożyczek zwolniona z podatku29 Sierpnia 2006

  - opinia prawna Ulga mieszkaniowa w podatku od spadków i darowizn Podatek od darowizny rodziców dla dziecka Opodatkowanie darowizny rodziców na rzecz dziecka Opodatkowanie sprzedaży darowanego (...)

 • Darowizna pieniężna z zagranicy18 Listopada 2006

  mieszkaniowy do spółdzielni, budowę lokalu w małym domu mieszkalnym, budowę domu jednorodzinnego albo nabycie lokalu mieszkalnego stanowiącego odrębną nieruchomość. Jak stanowi Rozporządzenie (...)

 • Darowizna mieszkania10 Listopada 2006

  wykonywaniu działalności gospodarczej) w całości - jeżeli ich nabycie nastąpiło w drodze spadku lub darowizny.   Polecamy także zapoznać się z poniższymi opracowaniami serwisu e-prawnik.pl: Ulga

 • Obliczanie wysokości należnego zachowku12 Października 2016

  ;ż wartość przedmiotu darowizny oblicza się według stanu z chwili jej dokonania, a według cen z chwili ustalania zachowku. Na stan darowizny domu składa się jego stan techniczny w chwili (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • zachowek

  Mam pytanie i bardzo prosze o odpowiedz. Moj maz z pierwszego malzenstwa ma dwie corki i jest pozbawiony praw rodzicielskich . My wspolnie nie mamy potomstwa, (...)

 • Darowizna

  Mam otrzymac mieszkanie wlasnosciowe - darowizna, trzecia grupa podatkowa (darczynca zyje i nadal w nim bedzie mieszkac). Jakich kosztow moge sie spodzieawac (...)

 • Darowizna domu

  Witam! Mój tato dostał w darowiźnie od swojej matki stary dom.Rozbudował go i teraz chce zrobić darowiznę na mnie. Czy w razie jego śmierci moja (...)

 • podział majątku i co dalej

  Witam Od 5 lat jestem po rozwodzie niestety relacje z byłym mężem są złe... Po czterech latach w końcu zakończyła się sprawa o podział majątku, (...)

 • spadek

  mam pytanie moja mama zmarła i przeprowadzili podział majatku tylko adwokat tak zatail i podstawił świadkow ze to było gospodarstwo rolne na ktorym (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane