Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Pozwolenie na użytkowanie27 Lipca 2010

  nielegalnego użytkowania obiektu budowlanego według zasad określonych powyżej, przy czym stawka opłaty ulega dziesięciokrotnemu podwyższeniu . pozwolenie, użytkowanie, kontrola budowy, inspektor (...)

 • Zakres działań Inspektora Nadzoru Budowlanego10 Października 2006

  nadzoru autorskiego. Na etapie budowy inwestor nie angażuje INB. Inspektor Nadzoru Budowlanego natomiast może na każdym etapie skontrolować budowę. To projektant, w trakcie realizacji budowy, (...)

 • Odbiór domu wybudowanego niezgodnie z pozwoleniem2 Kwietnia 2007

  faktycznie zgłoszenie o zakończeniu budowy, by dokonać odbioru. Do wniosku o udzielenie pozwolenia na użytkowanie inwestor jest obowiązany dołączyć:  oryginał dziennika budowy;  (...)

 • Zakończenie budowy obiektu budowlanego29 Sierpnia 2011

  budowy legalnej przy zawiadomieniu organu nadzoru budowlanego o zakończeniu budowy /art. 57 prawa budowlanego/ „   W przypadku wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Szczecinie (...)

 • Złożenie wniosku do Nadzoru Budowlanego o kontrolę13 Października 2006

  rozpatrzyć negatywnie. Wniosek można uzasadniać niepowetowanymi stratami na późniejszym etapie, jeśli zaszły niezgodności z planem już na etapie wczesnym. INB, nadzór budowlany, wniosek, kontrola, (...)

 • Zasady przeprowadzania kontroli przez PIP2 Listopada 2004

  , państowa inspekcja pracy, kontrola, kontroler, praca

 • Odbiór budynku3 Czerwca 2005

  zakończeniu budowy lub bez wymaganego pozwolenia na użytkowanie grozi kara grzywny. Moment odbioru ma znaczenie także dla roszczeń wykonawcy i inwestora. Termin wymagalności roszczeń wykonawcy za wykonanie

 • Szkoda wyrządzona sąsiadowi przez wykonawcę12 Listopada 2008

  : opracowania projektu budowlanego i, stosownie do potrzeb, innych projektów,  objęcia kierownictwa budowy przez kierownika budowy,  opracowania planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia, (...)

 • Sankcje za braki w dokumentacji budynku6 Września 2007

  budynku może zostać nałożona grzywna. pozwolenie, użytkowanie, zgłoszenie, brak, dokumenty, kontrola

 • Zgłoszenie zamiast pozwolenia na budowę21 Listopada 2005

  zgłoszeniem narusza ustalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego lub inne przepisy;  zgłoszenie dotyczy budowy tymczasowego obiektu budowlanego, w którym taki obiekt istnieje.  Ustawa

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane