Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Sprzeczność z prawem zarządzenia wójta20 Września 2010

  zapisami art. 10 ust. 2 ustawy o dostępie do informacji publicznej. Z kolei zapis art. 106 ust. 3 ww. statutu zabrania kopiowania udostępnianych dokumentów, arbitralnie ograniczając dostęp (...)

 • Zgoda stron na zmianę ostatecznej decyzji o ustaleniu warunków zabudowy26 Marca 2012

  administracyjnego. Komentarz., LEX, 2009. 2II OSK 1996/2009 Wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego. 3II OSK 1465/2005 Wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego. 4II SA/Rz 424/2011 Wyrok (...)

 • Projekt budowlany jako informacja publiczna 29 Sierpnia 2011

  inwestorem jest podmiot prywatny. Dostęp do informacji publicznej może jednak zostać ograniczony. Art. 5. 1. Prawo do informacji publicznej podlega ograniczeniu w zakresie i na zasadach (...)

 • Sposób podziału zysku w spółkach osobowych11 Stycznia 2008

  udziału w stratach, to nie ma wątpliwości, a zatem i podstaw do stosowania art. 123 § 3.  Do komandytariuszy i ich udziału w zysku i stracie odnieść należy także ww. uwagi odnośnie (...)

 • Usunięcie wpisu w rejestrze zastawów12 Września 2012

  wpisie do rejestru zastawów, dane zawarte w tym postanowieniu niezwłocznie są wprowadzane do rejestru (art. 41 ust. 2 zd. 1 ustawy o zastawie rejestrowym i rejestrze zastawów). (...)

 • Składniki przedsiębiorstwa27 Stycznia 2009

  jeszcze udowodnić, że ta nieruchomość została wniesiona przez dłużniczkę do majątku jej przedsiębiorstwa. Na czym więc polega wniesienie składniku majątku do przedsiębiorstwa w przypadku (...)

 • Prawo do zachowku9 Lutego 2009

  od dnia otwarcua spadku (tak. E.Skowrońska-Bocian, komentarz do art. 1007 k.c. [w:] E. Skowrońska-Bocian, Komentarz do Kodeksu cywilnego, Warszawa 2007, publ. LexPolonica; M. (...)

 • Odwołanie członka zarządu25 Września 2007

  odwołany, bądź termin wskazany w przyszłości. Nie jest więc wadliwe, jak sugeruje się w literaturze (J.P. Naworski, Komentarz, Spółka z o.o., s. 366), odniesienie w art. 202 par. 4 ksh (...)

 • Prawa komornika sądowego do informacji o dłużniku15 Września 2008

  postępowania cywilnego. Komentarz. Część trzecia. Postępowanie egzekucyjne, Warszawa 2007, komentarz do art. 761 k.p.c., publ. LexPolonica).Nadto, zgodnie z art. 762. (...)

 • Zdolność sądowa i procesowa25 Marca 2008

  , jeżeli sąd opiekuńczy nie ograniczył ich w tym rozporządzeniu (M. Sychowicz, Komentarz do art. 65 k.p.c. [w:] K. Piasecki [red.], Kodeks postępowania cywilnego. Komentarz, Warszawa (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Odebranie praw rodzicielskich a alimenty

  Przebywam za granicą. Odebrano mi prawa rodzicielskie. Jednak nie wiem, czy w takiej sytuacji polskie prawo rodzinne wymaga płacenia przeze mnie alimentów (...)

 • Społeczny kurator sądowy

  Jakie są obowiązki społecznego kuratora sądowego, na jakich warunkach ( umowa, płaca) pracuje? (Ola) jak sama nazwa wskazuje jest to praca spoleczna, (...)

 • Alimenty na pełnoletnie dziecko

  Rozwodzę się. Moja córka jest pełnoletnia chcę ją utrzymywać ale ciekawy jestem czy jest to moim prawnym obowiazkiem. Podkreślam nie mam zamiaru (...)

 • intrum justitia - pilne

  Intrum wykupiło moj dług od operatora gsm, dwa dni temu zadwoniła do mnie paniusia wyjaśniła sprawe i spytała czy chce załatwic sprawe polubownie, (...)

 • Unieważnienie małżeństwa

  Czy mógłby mi ktoś pomóc gdzie mogę znależć inrormacje na temat unieważnienia małżeństwa w Kodeksie Prawa Rodzinnego i Kodeksie Prawa Kanonicznego. (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane