Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Alimenty a urlop wychowawczy14 Stycznia 2005

  przejść na urlop wychowawczy tylko wtedy, gdy rzeczywiście istnieje taka konieczność i nie ma innej osoby, która mogłaby zaopiekować się dzieckiem. Kodeks rodzinny i (...)

 • Przestępstwo popełnione przez nieletniego19 Grudnia 2008

  postępowania sadowego. przestępstwo, kradzież z włamaniem, nieletni, środek poprawczy, środek wychowawczy, wykroczenie, odpowiedzialność, kodeks karny, ustawa o postępowaniu w sprawach nieletnich

 • Zasiłek rodzinny - utracone źródło dochodów13 Listopada 2008

  rodzinny, dochód, obliczenie dochodu, MOPS, zasiłki, utracone źródło dochodów, wychowawczy

 • Czy moja była żona może żądać ode mnie alimentów na siebie? 21 Maja 2015

  nr 1935). (Jędrejek G., Kodeks rodzinny i opiekuńczy. Małżeństwo. Komentarz do art. 1-61(6)., LEX, 2013.) Zatem, aby skutecznie żądać alimentów żona musiałaby wykazać, że (...)

 • Czy moja była żona może żądać podwyższenia alimentów na mojego pełnoletniego syna? 13 Maja 2015

  : k.p.c. oraz aktualnych komentarzy doktryny i orzecznictwa odnoszących się do rozpatrywanych kwestii. Kodeks rodzinny i opiekuńczy reguluje kwestię obowiązku alimentacyjnego w dziale (...)

 • Urlop wychowawczy - rozpoczęcie i zakończenie3 Grudnia 2007

  wszelkie oświadczenia woli pracodawcy zmierzające do zakończenia stosunku pracy. Ochrona przed zwolnieniem obejmuje tutaj okres urlopu macierzyńskiego i kończy się z chwilą zakończenia tego urlopu (...)

 • Odmowa udzielenie urlopu wychowawczego6 Lipca 2005

  Czy pracodawca musi się zgodzić na urlop wychowawczy? Czy istnieją jakieś sytuacje kiedy nie posiada takiego obowiązku i może nie wyrazić zgody? Urlop wychowawczy jest szczególnym rodzajem (...)

 • Jak zabezpieczyć się przed długami ojca? 27 Maja 2015

  . Odpowiednie regulacje w tym zakresie zawiera Kodeks rodzinny i opiekuńczy. Zgodnie z art. 30 k.r.o., oboje małżonkowie są odpowiedzialni solidarnie za zobowiązania zacią- gnięte przez (...)

 • Jak znieść obowiązek alimentacyjny po udowodnieniu że nie jestem ojcem dziecka? 9 Kwietnia 2015

  kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny (tekst jednolity: Dz. U. 2014 r. poz. 121), - ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. Kodeks postępowania cywilnego (tekst jednolity: Dz. U. 2014 r. poz. 101) - ustawy (...)

 • Chorobowe w trakcie trwania wychowawczego6 Marca 2009

  Pani zasiłku chorobowego z ZUS. Jeżeli zakończyłaby Pani urlop wychowawczy i wróciła do pracy to w razie pójścia na zwolnienie lekarskie, zasiłek chorobowy przysługiwałby Pani (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Ograniczenie praw rodzicielskich

  W zeszłym miesiącu zakończyła sę sprawa rozwodowa. Sąd orzekł rozwód wyłącznie z mojej winy i ograniczył prawa rodzicielskie. Była żona oraz (...)

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • SONDA - ile dostajecie alimentów / ile chcielibyście

  Proponuję przeprowadzenie sondy: Proszę napiszcie w jednym zdaniu ile dostajecie alimentów, lub ile Sąd przyznał bez wzglądu na to, czy są płacone, (...)

 • Alimenty

  Witam. Mam pytanie.Wychowuje mnie mama gdyż ojciec porzucił ją i mnie, niestety moje kontakty z mamą coraz bardziej się pogarszają i tylko czekam (...)

 • Alimenty na pełnoletnie dziecko

  Rozwodzę się. Moja córka jest pełnoletnia chcę ją utrzymywać ale ciekawy jestem czy jest to moim prawnym obowiazkiem. Podkreślam nie mam zamiaru (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane