Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Przejście a przejęcie wykonywania usług zakładu20 Października 2010

  przedstawionej sytuacji art. 231 k.p. w żadnym razie nie może znaleźć zastosowania. Przepis ten reguluje sytuacje przejścia zakładu pracy z jednego pracodawcy na innego. Wobec tego, że Kodeks (...)

 • Dofinansowanie nowych miejsc pracy27 Lutego 2006

  dotyczących wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy, w tym środków niezbędnych do zapewnienia zgodności stanowiska pracy z przepisami bezpieczeństwa i higieny pracy oraz wymaganiami (...)

 • Umowny zakaz zatrudniania się u konkurencji18 Listopada 2002

  wariantów? Kodeks pracy mówi, że każdy ma prawo do wykonywania swobodnie wybranej pracy. Zastrzeżenie w umowie o pracę (lub układzie zbiorowym), zakazujące pracownikowi podjęcia innej (...)

 • Zawiadomienie pracowników o przejęciu24 Maja 2007

  W przypadku gdy u pracodawcy nie działają związki zawodowe artykuł 23 [1]paragraf 2 Kodeksu pracy nakłada obowiązek informowania przez dotychczasowego i nowego pracodawcę na piśmie swoich (...)

 • Praca placówki handlowej w święto2 Czerwca 2010

  . Przypominamy przy tym, że mowa jedynie o pracy w niedzielę, a nie w święta. Należy jednak pamiętać, że zakazu pracy w święta i w niedziele (tam gdzie nie ma zastosowania art. (...)

 • Zwolnienie z przyczyn ekonomicznych29 Sierpnia 2003

  Jaki paragraf kodeksu pracy mam wpisać na świadectwie pracy pracownikowi zwalnianemu za wypowiedzeniem z przyczyn ekonomicznych zakładu pracy? "Przyczyny ekonomiczne" są jedną z (...)

 • Przejście zakładu na nowego pracodawcę10 Maja 2004

  bez wypowiedzenia, za siedmiodniowym uprzedzeniem, rozwiązać stosunek pracy. Rozwiązanie stosunku pracy w tym trybie powoduje dla pracownika skutki, jakie przepisy prawa pracy wiążą z (...)

 • zwolnienie od pracy w związku z powołaniem pracownika do sztabu kryzysowego31 Maja 2010

  dojazdowe z tej miejscowości do miejsca pracy. Pracownik od 11 maja br nie stawiał się do pracy powiadamiając pracodawcę, że nie może dojechać do pracy z ww. powodów. W dniu 24 maja (...)

 • Przesunięcie terminu urlopu określonego w planie10 Lipca 2007

  zasady urlopy powinny być udzielane zgodnie z planem urlopów. Plan urlopów ustala pracodawca, biorąc pod uwagę wnioski pracowników i konieczność zapewnienia normalnego toku pracy. Kodeks pracy (...)

 • Niezwłoczne zawiadomienie pracowników16 Grudnia 2004

  Jak interpretować zapis art. 23[1] par. 3 kodeksu pracy mówiący o obowiązku niezwłocznego zawiadomienia na piśmie pracowników przez dotychczasowego pracodawcę o przejściu zakładu pracy (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)

 • Społeczny kurator sądowy

  Jakie są obowiązki społecznego kuratora sądowego, na jakich warunkach ( umowa, płaca) pracuje? (Ola) jak sama nazwa wskazuje jest to praca spoleczna, (...)

 • Ile urlopu mi się należy???

  Pracuje po 5 godzin dziennie oprócz niedziel?Ile w końcu przysługuje mi urlopu?Jeśli chodzi o lata pracy to jest 9 lat.Moja mama pracuje w przedszkolu (...)

 • art. 286 § 1 kk

  Art. 286. § 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem (...)

 • Alimenty na pełnoletnie dziecko

  Rozwodzę się. Moja córka jest pełnoletnia chcę ją utrzymywać ale ciekawy jestem czy jest to moim prawnym obowiazkiem. Podkreślam nie mam zamiaru (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane