Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Upadłość zakładu a wynagrodzenia pracowników 19 Lutego 2008

  urlop wypoczynkowy, o którym mowa w art. 171 § 1 Kodeksu pracy, należny za rok kalendarzowy, w którym ustał stosunek pracy, odszkodowania, o którym mowa w  art. 36 1 § 1 Kodeksu (...)

 • Umowa na czas określony a wypowiedzenie21 Stycznia 2011

  taka powinna zostać wprowadzona do umowy przy jej zawieraniu, to jednak orzecznictwo wskazuje, że takie postanowienie strony mogą dodać także później, już w czasie trwania stosunku pracy, co

 • Prawo do zasiłku po likwidacji zakładu pracy6 Listopada 2014

  Fundusz Pracy. (…) Dla Pani syna najważniejsze z powyższych warunków byłoby: a) brak propozycji odpowiedniej pracy oraz b) zatrudnienie i osiąganie co najmniej minimalnego wynagrodzenia (...)

 • Zadośćuczynienie za naruszenie dóbr osobistych5 Lipca 2010

  z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny w art. 23 i 24. Stanowią one: Art. 23. Dobra osobiste człowieka, jak w szczególności zdrowie, wolność, cześć, swoboda sumienia, (...)

 • Powrót w porze nocnej23 Kwietnia 2013

  ;128. § 1. Kodeksu pracy czasem pracy jest czas, w którym pracownik pozostaje w dyspozycji pracodawcy w zakładzie pracy lub w innym miejscu wyznaczonym do wykonywania (...)

 • Przesłuchanie i ukaranie nierzetelnego biegłego26 Kwietnia 2005

  czasu pracy koniecznego do sporządzenia opinii. Wysokość wynagrodzenia biegłego za wykonaną pracę określa sąd, uwzględniając wymagane od biegłego kwalifikacje, potrzebny do wydania opinii nakład (...)

 • Odszkodowanie za naruszenie dóbr pracownika29 Września 2003

  podstawie art. 23 i 24 k.c. naruszonych przez zakład pracy na skutek przekroczenia granic opinii o pracy (postanowienie SN z 20 maja 1988 r., I PZ 11/88, OSNCP 1990, nr 12, poz. 151 z glosą (...)

 • Wynagrodzenie pracownika w okresie ochronnym(przedemerytalnym), przekaznym do nowego przcodawcy w trybie art.23[1] KP2 Maja 2012

  konieczność zatrudnienia go na innym stanowisku w okresie ochronnym? Zgodnie z ustawą Kodeks pracy:   Art. 231. § 1. W razie przejścia zakładu pracy lub jego części na innego (...)

 • Alimenty na rachunek matki, czy dziecka3 Listopada 2004

  zostało potwierdzone przez wierzyciela (syna), dłużnik jest zwolniony w takim zakresie, w jakim wierzyciel ze świadczenia skorzystał. Art. 91 paragraf 1 kodeksu rodzinnego, a zwłaszcza użyty w nim (...)

 • Obowiązek wzajemnej pomocy między małżonkami30 Stycznia 2007

  pozwem o rozwód lub separację. Może Pan również wydziedziczyć w testamencie żonę. Nie ma Pan natomiast, żadnego instrumentu, aby żonę przymusić do podjęcia pracy. Takim przymusem pośrednim (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)

 • Społeczny kurator sądowy

  Jakie są obowiązki społecznego kuratora sądowego, na jakich warunkach ( umowa, płaca) pracuje? (Ola) jak sama nazwa wskazuje jest to praca spoleczna, (...)

 • Ile urlopu mi się należy???

  Pracuje po 5 godzin dziennie oprócz niedziel?Ile w końcu przysługuje mi urlopu?Jeśli chodzi o lata pracy to jest 9 lat.Moja mama pracuje w przedszkolu (...)

 • art. 286 § 1 kk

  Art. 286. § 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem (...)

 • Alimenty na pełnoletnie dziecko

  Rozwodzę się. Moja córka jest pełnoletnia chcę ją utrzymywać ale ciekawy jestem czy jest to moim prawnym obowiazkiem. Podkreślam nie mam zamiaru (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane