Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Dobowy odpoczynek a praca w nocy10 Stycznia 2011

  pracownika niż przepisy prawa pracy. Postanowienia umów i aktów mniej korzystne dla pracownika niż przepisy prawa pracy są nieważne - zamiast nich stosuje się odpowiednie przepisy (...)

 • Ustalanie treści regulaminu wynagradzania17 Sierpnia 2010

  dwóch przepisów wynika, że to układ zbiorowy pracy powinien normować warunki wynagradzania pracownika (por. Jacek Skoczyński, Kodeks pracy. Komentarz, Warszawa 2010 rok). (...)

 • Lekceważenie zaleceń pokontrolnych PIP13 Maja 2009

  ;rych mowa w art. 11 pkt 1-4 oraz 6 i 7;2) kieruje wystąpienia, o których mowa w art. 11 pkt 8;3) wnosi powództwa oraz wstępuje do postępowania w sprawach, o których (...)

 • Szkolenie okresowe inspektora BHP19 Października 2008

  organ Państwowej Inspekcji Pracy nakazu usunięcia stwierdzonych uchybień, w razie stwierdzenia naruszenia przepisów i zasad bezpieczeństwa i higieny pracy (art. 11 pkt 1 ustawy (...)

 • Zajęcie komornicze wynagrodzenia za prace na 1/2 etatu4 Maja 2012

  powinno być w pełni chronione zgodnie z kodeksem pracy. Szczegółowe zasady egzekucji wierzytelności z wynagrodzenia za pracę reguluje kodeks pracy. Art. 87. § 1. Z (...)

 • Upadłość zakładu a wynagrodzenia pracowników 19 Lutego 2008

  pracy wskutek choroby, o którym mowa w art. 92 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy (Dz. U. z 1998 r. Nr 21, poz. 94, z późn. zm. ), wynagrodzenia za czas (...)

 • Urlop bezpłatny a wypowiedzenie stosunku pracy31 Stycznia 2011

  we własnym zakresie będzie musiał Pana przeszkolić i skierować na badania. Ponadto aktualny pracodawca nie wystawi Panu świadectwa pracy, bowiem stosunek pracy u tego pracodawcy trwa nadal. Zasadą (...)

 • Odwołanie członka zarządu25 Września 2007

  podstawie przepisu art. 250 pkt 1 i art. 252 § 1 KSH prawo zaskarżania do sądu uchwały zgromadzenia wspólników, odwołującej go z zarządu, jeżeli nie był jednocześnie wspólnikiem (...)

 • Proporcjonalne zmniejszenie urlopu wypoczynkowego12 Czerwca 2008

  miesiąc należy proporcjonalnie pomniejszyć urlop za rok następny? Zgodnie z art. 174 § 2 kodeksu pracy przyjęto zasadę, że okresu urlopu bezpłatnego nie wlicza się do stażu pracy, (...)

 • Zwolnienie ze służby funkcjonariusza celnego31 Października 2008

  być co jakiś czas przedłużane? Czy powrót do pracy po długim zwolnieniu jest uzależniony od opinii lekarza? Funkcjonariusz celny nie jest pracownikiem w rozumieniu kodeksu pracy. Art. (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)

 • Społeczny kurator sądowy

  Jakie są obowiązki społecznego kuratora sądowego, na jakich warunkach ( umowa, płaca) pracuje? (Ola) jak sama nazwa wskazuje jest to praca spoleczna, (...)

 • wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

  Czy pracownik może wypowiedzieć umowę o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego i czy treść jest zgodna z kodeksem pracy-"wnoszę o wypowiedzenie (...)

 • zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

  Mam kłopot, dwa i pół roku temu rozwiązałam umowę z plus gsm. Parę dni temu dostałam od nich pismo, że zalegam im pieniądze, dzień później (...)

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane