Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Co mogę zrobić w sytuacji kiedy ktoś mnie oczernia na blogu? 29 Lipca 2015

  podstawie art. 24 § 1 zdanie 1 k.c. zostaną określone konkretne czynności, które powinny być podjęte dla wyeliminowania powstałego zagrożenia. Można również wskazać (...)

 • Podrobienie podpisu. 13 Sierpnia 2015

  postępowania przygotowawczego może Pani również porozumieć się z organem ścigania co do dobrowolnego poddania się karze. Zgodnie z art. 335 § 1 i 2 k.p.k.: § 1. Jeżeli (...)

 • Przedawnienie karalności czynu a zadośćuczynienie31 Stycznia 2011

  lub 5 lat w zależności od wagi czynu.  Inaczej jednak ma się sprawa jeśli chodzi o roszczenia powstałe w wyniku popełnienia przestępstwa. Zgodnie z art. 442[1] par. 2, jeżeli szkoda (...)

 • Nieświadome posłużenie się podrobionym dokumentem16 Lutego 2009

  wytoczenie powództwa w oparciu o treść dokumentu . Ponieważ jednak czyn z art. 270 §1 k.k. stanowi typ umyślny, odpowiedzialność karna zależy od tego, czy sprawca obejmuje (...)

 • Podpisanie wypowiedzenia umowy o pracę z datą wsteczną. 7 Maja 2015

  ; 1 pkt. 3 k.p. każda ze stron może rozwiązać za wypowiedzeniem umowę o pracę zawartą na czas nieokreślony. Ustawodawca w przepisie art. 36 § 1 k.p. wskazał długość okresu wypowiedzenia (...)

 • Status pokrzywdzonego przestępstwem z art. 231 kk4 Października 2010

  Zawiadomiłem prokuraturę o popełnieniu przestępstwa przez wójta z art. 231 par. 1 kk - niedopełnienia obowiązków i nieudostępnienia obowiązkowej informacji w BIP. Wójt publikuje informacje (...)

 • Korzystanie z nielegalnego oprogramowania19 Kwietnia 2004

  zagrożenie daje podstawę do warunkowego umorzenia postępowania karnego na podstawie art. 66 par. 3 ustawy Kodeks karny (jeśli sprawca pojedna się z pokrzywdzonym, co jest jednak (...)

 • Odwieszenie wykonania kary12 Lutego 2007

  jednak skazania za czyn z art. 288 par. 1 kodeksu karnego sąd będzie zobowiązany do zarządzenia wykonania uprzednio zawieszonej kary, pod warunkiem pawomocnego orzeczenia kary pozbawienia (...)

 • Obalenie domniemania niewinnośći po nałożeniu mandatu karnego przez policję5 Maja 2011

  związku z powyższym należy powoływać się na literalne brzmienie art. 32 par. 1 i 2 k.p.w. oraz art. 5 k.p.k, które stanowią, że domniemanie winy obala jedynie prawomocny (...)

 • Składanie sprawozdania finansowego do US7 Grudnia 2005

  sierpień 2005 r. Informacyjnie dodam, iż bilans nie podlegał badaniu przez biegłą. Moim zdaniem Spółka, przy zachowaniu poprawnej interpretacji art. 56 par. 4 K.k.s, nie naruszyła ustaleń (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)

 • Fałszerstwo dokumentów

  Policja znalazla w moim komputerze sklad swiadectwa ukonczenia szkoly wieczorowej.I chce mnie oskarzyc o przygotowanie do falszerstwa.Ja tylko uczylem (...)

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)

 • Za 40 zł wyrok od 2 lat do 8 w zawieszeniu przecież to kpina!!!

  Po tym co mnie spotkało uważam że polskie prawo to jedna wielka kpina i bzdura. Jakiś czas temu sprzedałem książkę za 40 zł,kupujący wpłacił (...)

 • kwestia warunkowego umorzenia postepowania

  Witam wszystkich internautów zainteresowanych prawem karnym i nie tylko :) Mam pytanko: po jakim czasie ulega zatarciu warunkowe umorzenie postepowania (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane